Kdo je to?
Kdo byl Josip Broz Tito? Životopis Josip Broz Tito, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Josip Broz Tito?

Kdo byl Josip Broz Tito? Životopis, informace, biografie, politici

Josip Broz Tito byl jugoslávský politik, známý jako maršál Tito. Je proslulý jako organizátor odporu jižních Slovanů proti italským a německým okupantům za druhé světové války. Později se stal politikem, prezidentem a maršálem Jugoslávie. Odporoval i Stalinovi a po vyloučení Komunistické strany Jugoslávie z Kominterny jako jugoslávská prezident nastavil vlastní cestu k socializmu.
Mezinárodní popularitu získal jako vůdce Hnutí nezúčastněných států. Po jeho smrti docházelo k národnostním třenicím a konfliktům, které směřovaly k občanské válce.Kdo byl Josip Broz Tito? Životopis Josip Broz Tito, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Josip Broz Tito

Národnost: Chorvatsko
Datum narození: 25.5. 1892
Místo narození: Kumrovec
Datum úmrtí: 4.5. 1980

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josip Broz Tito sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Patos? Znáte pojem Sutura? Vzpomenete si na definici slova Kyberšikana? Vzpomenete si na definici slova Veřejná služba?

Klíčová slova: národnost, Josip Broz Tito, wikipedie, politici, Josip Broz Tito, životopis, wiki, národnost, osobnost, informace, nežijící, kdo to je, datum úmrtí, biografie, datum narození, narození

Pojem Josip Broz Tito je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Josip Broz Tito na Google obrázcích

Vyhledat termín Josip Broz Tito na Google.cz

Zkusit najít heslo Josip Broz Tito ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Josip Broz Tito ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Josip Broz Tito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josip Broz Tito například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Josip Broz Tito? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Josip Broz Tito? Kdy se narodil Josip Broz Tito? Kde se narodil Josip Broz Tito? Kdy zemřel Josip Broz Tito? Josip Broz Tito se nachází v sekci Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Josip Broz Tito třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josip Broz Tito i v jiné kategorii než je politici.