Kdo je to?
Kdo je to Šógun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šógun? Lidé, historie

Šógun

Co znamená a jaký je význam slova Šógun?

Šógunové vládli Japonsku od 12. do poloviny 19. století. Šógun je specifický titul v tom, že se v jeho osobě spojovalo jak civilní, tak vojenské vládnutí, nebo se jednalo o panovníka-vojáka.
Po celé zmíněné období se v Japonsku přetahovali o moc šóguni s císařskou klikou. Znovuzavedení císařské moci obvykle vedlo k potlačení vlivu šógunátů a naopak. V roce 1868 se Japonsko znovu proměnilo v císařství a šóguni byli z mocenských struktur odstraněni.
Největší rozmach tohoto stylu vlády panoval zřejmě v průběhu 17. a 18. století.Kdo je to Šógun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šógun? Lidé, historie

Definici slova Šógun můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Školné? Víte, co je to Prvouka? Víte co je Poetika? Rozumíte pojmu Sloučenina?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, formulace, informace, synonymum, Šógun, historie, co znamená, pojem, Šógun, význam slova, wikipedie, wiki, význam, přesný výraz, historie

Pojem Šógun je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Šógun ve Wikislovníku

Hledat termín Šógun ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Šógun na Google.cz

Hledat výraz Šógun ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Šógun ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šógun například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Šógun? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Šógun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šógun? Definice pojmu Šógun je v kategorii Historie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Historie).