Kdo je to?
Kdo je David Berdych? Životopis David Berdych, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

David Berdych

Kdo je David Berdych? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

David Berdych je jedním z nejznámějších českých zločinců, jehož gang od 92. let provozoval rozsáhlou kriminální činnost. Mezi členy jeho gangu figurovalo několik policistů, což Berdychovi dávalo náskok před vyšetřováním a dlouho tak nebyl dopaden. Nakonec byl odsouzen v roce 2006 a ve vězení strávil 11 let.
David Berdych se narodil v roce 1973 v Praze. Pracoval jako vyhazovač ve slavném Discoladnu Sylvie, který vlastnil Ivan Jonák. Díky této práci se seznámil s členy pražského podsvětí i spoustou lidí ze showbyznysu. Brzy si začal přivydělávat jako vymahač dluhů, přepadával kamiony a působil také jako policejní informátor. Časem začal spolupracovat s dalšími lidmi a vznikl tak nechvalně známý Berdychův gang, který se stal největším případem organizovaného zločinu v dějinách české kriminalistiky.
Berdychův gang čítal až 80 lidí, mezi nimiž byli také policisté. Členové gangu měli na svědomí loupeže, vydírání a také vraždy. Zločinci se často převlékali za policisty a poté na oběti brutálně zaútočili. Celkem si členové gangu přišli na více než 100 milionů korun. Policie Berdychovi dlouho nemohla přijít na stopu, členové gangu, kteří jako policisté pracovali, Berdycha pravidelně informovali o průběhu vyšetřování, díky čemuž měl před justicí vždy náskok. Na jeho dopadení vznikly tajné policejní týmy. Dvěma detektivům se nakonec podařilo odhalit podivné praktiky svých nadřízených, kteří s Berdychem spolupracovali. Díky tomu byl gang konečně odkryt.
V říjnu 2006 byl David Berdych odsouzen k 15 letům vězení. Po 11 letech byl podmíněně propuštěn na svobodu se sedmiletou zkušební lhůtou. Aktuálně zřejmě pracuje ve stavební firmě a veřejnému vystupování se vyhýbá. Neuvěřitelný případ Berdychova gangu byl inspirací pro seriál Expozitura.Kdo je David Berdych? Životopis David Berdych, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě David Berdych

Národnost: česká
Datum narození: 1973
Místo narození: Praha, Česká republika

Líbí se stručný životopis s osobou David Berdych? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Zdraví? Víte, co je to Autoevaluace školy? Víte co je Rebel? Rozumíte pojmu Cortana?

Klíčová slova: David Berdych, osobnosti, životopis, národnost, zajímavosti, život, informace, wiki, David Berdych, zločin, zločin, kdy se narodil David Berdych?, místo narození, kde se narodil David Berdych?, narození, lexikon

Pojem David Berdych je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat slovo David Berdych ve Wikipedii

Vyhledat slovo David Berdych v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem David Berdych ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo David Berdych ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo David Berdych ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo David Berdych například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to David Berdych?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to David Berdych? Kdy se narodil David Berdych? Kde se narodil David Berdych? David Berdych patří do sekce Zločin

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka David Berdych dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Berdych i v jiné kategorii než je zločin.