Kdo je to?
Kdo je David Berdych? Životopis David Berdych, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je David Berdych?

Kdo je David Berdych? Životopis, informace, biografie, zločin

David Berdych je jedním z nejznámějších českých zločinců, jehož gang od 92. let provozoval rozsáhlou kriminální činnost. Mezi členy jeho gangu figurovalo několik policistů, což Berdychovi dávalo náskok před vyšetřováním a dlouho tak nebyl dopaden. Nakonec byl odsouzen v roce 2006 a ve vězení strávil 11 let.
David Berdych se narodil v roce 1973 v Praze. Pracoval jako vyhazovač ve slavném Discoladnu Sylvie, který vlastnil Ivan Jonák. Díky této práci se seznámil s členy pražského podsvětí i spoustou lidí ze showbyznysu. Brzy si začal přivydělávat jako vymahač dluhů, přepadával kamiony a působil také jako policejní informátor. Časem začal spolupracovat s dalšími lidmi a vznikl tak nechvalně známý Berdychův gang, který se stal největším případem organizovaného zločinu v dějinách české kriminalistiky.
Berdychův gang čítal až 80 lidí, mezi nimiž byli také policisté. Členové gangu měli na svědomí loupeže, vydírání a také vraždy. Zločinci se často převlékali za policisty a poté na oběti brutálně zaútočili. Celkem si členové gangu přišli na více než 100 milionů korun. Policie Berdychovi dlouho nemohla přijít na stopu, členové gangu, kteří jako policisté pracovali, Berdycha pravidelně informovali o průběhu vyšetřování, díky čemuž měl před justicí vždy náskok. Na jeho dopadení vznikly tajné policejní týmy. Dvěma detektivům se nakonec podařilo odhalit podivné praktiky svých nadřízených, kteří s Berdychem spolupracovali. Díky tomu byl gang konečně odkryt.
V říjnu 2006 byl David Berdych odsouzen k 15 letům vězení. Po 11 letech byl podmíněně propuštěn na svobodu se sedmiletou zkušební lhůtou. Aktuálně zřejmě pracuje ve stavební firmě a veřejnému vystupování se vyhýbá. Neuvěřitelný případ Berdychova gangu byl inspirací pro seriál Expozitura.Kdo je David Berdych? Životopis David Berdych, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě David Berdych

Národnost: česká
Datum narození: 1973
Místo narození: Praha, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností David Berdych se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova FAQ? Znáte pojem Botanika? Víte co je Plurál? Vzpomenete si na definici slova Korelace?

Klíčová slova: narození, místo narození, osobnosti, biografie, vysvětlení, zločin, wikipedie, životopis, popis, kdo je David Berdych?, informace, zločin, kde se narodil David Berdych?, datum narození, lexikon, zajímavosti

Pojem David Berdych je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz David Berdych v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo David Berdych ve Wikipedii

Hledat heslo David Berdych ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo David Berdych ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem David Berdych na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo David Berdych například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je David Berdych? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to David Berdych? Kdy se narodil David Berdych? Kde se narodil David Berdych? David Berdych je v kategorii Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka David Berdych dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Berdych i v jiné kategorii než je zločin.