Kdo je to?
Kdo je Eva Jeníčková? Životopis Eva Jeníčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eva Jeníčková

Kdo je Eva Jeníčková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Eva Jeníčková je česko-americká herečka narozená 5. srpna 1964 v Praze, která se do povědomí diváků zapsala díky roli Mariky Kardové z oblíbené komedie Sněženky a machři z roku 1982. Vystupuje také pod pseudonymem Ava Jansen.
V roce 1982 úspěšně absolvovala na pražské DAMU v oboru herectví a ihned po Sametové revoluci odjela díky Fulbrightovu stipendiu do Spojených států amerických. Následně strávila dva roky pracovně v Hamburku.
Jejím prvním filmem byl již v roce 1979 snímek Tři od moře, kde ztvárnila Olgu. O tři roky později následovali kultovní Sněženky a machři. Později se objevila také ve snímcích Rumburak, Jak básníci přicházejí o iluze, kde si zahrála postavu studentky Vendulky zvané utěšitelky, Jak básníkům chutná život, Uzavřený kruh, Deník sexuálních obětí, Jak básníci neztrácejí naději, Sněženky a machři po 25 letech, Jak básníci čekají na zázrak nebo v minisérii Modré stíny a v seriálu Polda.
V současnosti žije ve Spojených státech, kde působí také jako herečka.
Před několika lety čelila útoku pitbulů a ze svých zranění se léčila velmi dlouhou dobu. Utrpěla natržený sval v pravé kyčli a kompletní odtržení hýžďového svalu.
Jejím prvním manželem byl Mikita, poté byla vdaná i podruhé, a to za režiséra Viktora Tauše, s ním se však později také rozvedla. Tauš v současnosti tvoří pár s Klárou Melíškovou.Kdo je Eva Jeníčková? Životopis Eva Jeníčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Eva Jeníčková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 5. srpna 1964
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Eva Jeníčková? s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Pískavice? Vzpomněli byste si na význam slova Právo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cenina? Znáte definici termínu Skóre?

Klíčová slova: biografie, Eva Jeníčková, kde se narodila Eva Jeníčková?, národnost, zajímavosti, herectví, kdy se narodila Eva Jeníčková?, wikipedie, životopis, osobnosti, kdo je Eva Jeníčková?, Eva Jeníčková, datum narození, vysvětlení, popis, lexikon

Pojem Eva Jeníčková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Eva Jeníčková

Vyhledat výraz Eva Jeníčková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Eva Jeníčková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Eva Jeníčková ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Eva Jeníčková na Google.cz

Zkusit najít frázi Eva Jeníčková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Jeníčková například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eva Jeníčková

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Eva Jeníčková? Kdy se narodila Eva Jeníčková? Kde se narodila Eva Jeníčková? Eva Jeníčková se nachází v sekci Herectví

Kategorie herectví, zelené vlasy, eva Jeníčková, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Eva Jeníčková řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Jeníčková i v jiné kategorii než je herectví.