Kdo je to?
Kdo byl Raymond Kopa? Životopis Raymond Kopa, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Raymond Kopa

Kdo byl Raymond Kopa? Životopis, informace, biografie, sport

Raymond Kopaszewski, známější jako Raymonda Kopa, byl francouzský fotbalový záložník, reprezentant a držitel ankety Zlatý míč. Kopa se narodil ve městě Nœux-les-Mines na severovýchodě Francie do rodiny horníka původem z Polska. Od 10 let hrál za místní fotbalový klub Nœux-les-Mines (1941-1949). Stejně jako jeho otec, tak i Raymond chvíli pracoval jako horník, nicméně se chtěl stát profesionálním fotbalistou. V roce 1949, když mu bylo 18 let, se dostal do druholigového francouzského klubu Angers SCO, kde hrál následující 2 sezóny (1949-1951), ve kterých přispěl 15 góly. Odtud jej v roce 1951 vykoupil prvoligový klub Stade de Reims, kde hrál Kopa dalších 5 let (1951-1956). Během 5 sezón nastřílel 48 branek.
Ze Stade de Reims se Kopa přesunul do slavného španělského velkoklubu Real Madrid, kde působil 3 sezóny (1956-1959), během kterých s týmem vyhrál 2x ligový titul (1957, 1958) a 3x Pohár mistrů evropských zemí (1957-1959). V roce 1958 vyhrál jako první Francouz anketu Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Za Real Madrid vstřelil v průběhu tří sezón 24 branek.
Z Madridu se Kopa vrátil zpět do Stade de Reims, kde působil následujících 8 let (1959-1967). V Reims za tu dobu přispěl 36 góly. Fotbalovou kariéru ukončil v 35 letech.
Kopa začal hrát za francouzskou reprezentaci ve 20 letech. Svou zemi reprezentoval v letech 1952-1962. Ve 45 mezistátních utkáních dal celkem 18 branek. Na Mistrovství světa 1958 ve Švédsku pomohl svými výkony k zisku bronzové medaile.
Za svůj život obdržel několik ocenění jako Šampion šampionů L’Équipe, rytíř Řádu čestné legie (1970) nebo důstojník Řádu čestné legie (2007).
Raymond Kopa byl ženatý s Christiane Kopa, se kterou měl tři děti – Denis, Sophie a Nadine.
Kopa zemřel v roce 2017 ve věku 85 let.Kdo byl Raymond Kopa? Životopis Raymond Kopa, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Raymond Kopa

Národnost: francouzská
Datum narození: 13. 3. 1931
Místo narození: Nœux-les-Mines, Francie
Datum úmrtí: 3. 3. 2017

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Raymond Kopa s jinými lidmiprostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Mantisa? Víte, co je to Arogance? Víte co je Airbrush? Rozumíte pojmu Fajitas?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, datum úmrtí, osobnost, nežijící, zajímavosti, místo narození, Raymond Kopa, život, životopis, sport, národnost, kde se narodil Raymond Kopa?, Kdy zemřel Raymond Kopa, datum narození, kdo je Raymond Kopa?

Pojem Raymond Kopa je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Raymond Kopa na Youtube

Najít pojem Raymond Kopa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Raymond Kopa na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Raymond Kopa ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Raymond Kopa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Raymond Kopa například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Raymond Kopa? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Raymond Kopa? Kdy se narodil Raymond Kopa? Kde se narodil Raymond Kopa? Kdy zemřel Raymond Kopa? Raymond Kopa patří do kategorie Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Raymond Kopa dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Raymond Kopa i v jiné kategorii než je sport.