Kdo je to?
Kdo je Milan Kňažko? Životopis Milan Kňažko, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Milan Kňažko?

Kdo je Milan Kňažko? Životopis, informace, biografie, politici

Milan Kňažko je významný slovenský herec a bývalý politik a ministr zahraničí a kultury Slovenské republiky.
Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Získal stipendium na Mezinárodní divadelní akademii ve Francii a tam dále studoval. Následně začal hrát ve slovenském Divadle na Korze a později se přesunul do Národního divadla.
Kariéra Milana Kňažka zahrnovala celou řadu rolí - od těch hereckých, přes děkanskou pozici na vysoké škole a ředitelskou funkci v televizi až po významné politické funkce.
V televizi se začal objevovat v polovině 60. let. Postupně se etabloval a časem se z něj stal herec výrazných charakterních rolí. Hlavní role přicházely spíše ve druhé části jeho kariéry. Například Oblouk světla (1983), Devět kruhů pekla (1987), Dobří holubi se vracejí (1988) či Svědek umírajícího času (1990). Po roce 1990 si dal hereckou pauzu, nicméně posléze se k herectví vrátil. Například v roce 2005 hlavní rolí ve snímku Rána z milosti. V posledních letech se objevil například ve filmech Lidice (2011), Jan Hus (2015) nebo Rašín (2018).
Po roce 1989 se však začaly odvíjet i jiné Kňažkovy kariéry. V politice se angažoval již před listopadem 89. Podepsal petici Několik vět a vrátil ocenění "zasloužilý umělec". Stal se výraznou tváří Verejnosti proti násiliu. Hned v roce 1990 byl zvolen do parlamentu a stal nejen poslancem, ale také ministrem mezinárodních vztahů. Ministrem zahraničí byl také od roku 1992 v další Mečiarově vládě. Od roku 1998 byl potom ministrem kultury v Dzurindově vládě. V roce 2014 se ucházel o post prezidenta Slovenska, nicméně neuspěl.
Kromě hereckých rolí a politických funkcí působil také jako děkan Divadelní fakulty Vysoké školy múzických umění a ředitel Mezinárodní filmového festivalu v Bratislavě. Od roku 2003 do roku 2007 působil jako generální ředitel TV JOJ.Kdo je Milan Kňažko? Životopis Milan Kňažko, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Milan Kňažko

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. srpna 1945
Místo narození: Horné Plachtince, Banskobystrický kraj

Sdílejte tuto stránku s osobností Milan Kňažko se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Environmentalismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gmail? Víte co je Křovinořez? Znáte termín Balíkovna?

Klíčová slova: narození, Milan Kňažko, osobnost, wiki, kdo je Milan Kňažko?, místo narození, informace, Milan Kňažko, národnost, biografie, vysvětlení, kde se narodil Milan Kňažko?, život, wikipedie, lexikon, politici

Pojem Milan Kňažko je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Milan Kňažko ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Milan Kňažko ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Milan Kňažko ve Wikimedia Commons

Najít výraz Milan Kňažko na Google obrázcích

Hledat výraz Milan Kňažko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Kňažko například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Milan Kňažko? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Milan Kňažko? Kdy se narodil Milan Kňažko? Kde se narodil Milan Kňažko? Milan Kňažko se nachází v kategorii Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Milan Kňažko třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Kňažko i v jiné kategorii než je politici.