Kdo je to?
Kdo je John Legend? Životopis John Legend, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

John Legend

Kdo je John Legend? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

John Legend je americký zpěvák.
Vlastním jménem John Stephens. Od dětství hraje na piano, působil i v univerzitní kapele. Po studiích se začal pomalu prosazovat do hudební branže - ať už jako zpěvák, nebo hudebník.
Důležitá byla především jeho spolupráce s rapperem Kanye Westem, který mu jakožto producent nabídl první profesionální smlouvu a také hostoval na Legendově debutovém albu Get Lifted z roku 2004. Toto album strhlo na Johna Legenda pozornost širší veřejnosti a vyneslo mu několik ocenění. Následovala další alba, některá slavila velký úspěch, jiná byla přijata vlažněji. Jmenujme například Evolver (2008) nebo Love in the Future (2013).
John Legend často vystupuje jako hvězda televizní zábavy. Stal se tak porotcem v americké zpěvácké soutěži The Voice, svým zpěvem doprovázel řadu živých televizních přenosů nebo vystupoval na inauguraci amerického prezidenta Baracka Obama.
John Legend je držitelem několik cen Grammy a také Zlatého Globu a Oscara se píseň k oceňovanému historickému dramatu Selma.Kdo je John Legend? Životopis John Legend, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě John Legend

Národnost: americká
Datum narození: 28. prosince 1978
Místo narození: Springfield, Ohio

Tento text (John Legend) můžete samozřejmě sdílet s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Alkoholismus? Vzpomněli byste si na význam slova 4k? Vzpomněli byste si co znamená slovo Metrologie? Znáte definici termínu Čistopis?

Klíčová slova: biografie, vysvětlení, kdy se narodil John Legend?, osobnosti, kde se narodil John Legend?, popis, hudba, John Legend, zajímavosti, místo narození, kdo je John Legend?, osobnost, informace, život, životopis, narození

Pojem John Legend je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz John Legend ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo John Legend ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo John Legend ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Legend ve Wikimedia Commons

Najít termín John Legend ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo John Legend například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby John Legend

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to John Legend? Kdy se narodil John Legend? Kde se narodil John Legend? John Legend patří do sekce Hudba

Kategorie hudba, sluchátka zelená, john Legend, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka John Legend dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Legend i v jiné kategorii než je hudba.