Kdo je to?
Kdo je Jaroslava Brousková? Životopis Jaroslava Brousková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jaroslava Brousková

Kdo je Jaroslava Brousková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Herečka Jaroslava Brousková se narodila 18. července 1950 v Praze do umělecké rodiny. Jejím otcem je Otakar Brousek starší a bratrem Otakar Brouse mladší. Rodinné kořeny ji přivedly k herectví už během střední školy.
Vystudovala oboru herectví na AMU, hrála v zájezdových představeních Národního divadla a byla členkou hereckého souboru Krajského divadla v Kolíně. Vystupovala na prknech Divadla Kalich, kde ji mohli diváci vidět například v činohrách Je úchvatná a Splašené nůžky.
Své první zkušenosti s filmovým natáčením začala sbírat brzy. Poprvé se před kamerou objevila už v sedmnácti letech. Diváci ji mohli vidět v romantickém snímku Malé letní blues. Díky této roli si mladé herečky všimli další tvůrci a začali ji obsazovat do dalších filmů.
V roce 1970 si zahrála v psychologickém dramatu Víta Olmera Takže ahoj. O rok později přišla řada hned na několik filmů včetně sportovní komedie Bořivoje Zemana Ženy v ofsajdu, komedie Žebrácká opera a dramatu Jeden ze soubojů.
V sedmdesátých a osmdesátých letech pak hrála v desítkách různých filmů a seriálů jako je komedie Hříšníci, romantický snímek Hliněný vozíček, kriminálka Zlá noc, humorný muzikál s Luďkem Sobotou v hlavní roli Jen ho nechte, ať se bojí, komediální drama Karla Kachyni Sestřičky, rodinný snímek Duhová kulička nebo komediální drama Dobří holubi se vracejí.
Poslední film natočila Jaroslava Brousková v roce 1992 a šlo o kriminální komedii Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu, který navázal na předchozí úspěšnější díl. Tento snímek režíroval Jaroslav Soukup a v hlavních rolích se opět představili herci Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi.
V roce 1977 ztvárnila epizodní roličku v úspěšné socialistickém seriálu Žena za pultem. O pět let později ji diváci pravidelně vídali v roli náčelníkovi sekretářky Zuzany díky kriminálce Malý pitaval z velkého města. Především v epizodních roličkách se objevila také v seriálech Případy podporučíka Haniky, Když se slunci nedaří, Pojišťovna štěstí, Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů a Vyprávěj.
Hlas Jaroslavy Brouskové zní také z mnoha zahraničních filmů. Dabovala například postavu Matyldy v televizním seriálu Colombo, Elizabeth Stuckeyovou v oblíbené romantické komedii Pretty Woman, paní Teasleyovou v seriálu Beverly Hills 90210, Babette Dellovou v Gilmorových děvčatech, Annu Engelhardtovou v kriminálce Kobra 11, lenochodí babičku v animované pohádce Doba ledová 4: Země v pohybu nebo vílu Střelku v dobrodružném fantasy Zloba – Královna černé magie.
Během konkurzu na film Dvě věci pro život se Jaroslava Brousková seznámila v hereckým kolegou Ladislavem Potměšilem, jehož si v roce 1973 vzala za muže. Manželské spolu měli dva syny – staršího Ladislava, který přišel na svět v roce 1974, a o čtyři roky mladšího Jana. Vydrželi spolu celý život až do Ladislavovi smrti. Oblíbený herec podlehl 12. července 2021 rakovině.Kdo je Jaroslava Brousková? Životopis Jaroslava Brousková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jaroslava Brousková

Národnost: česká
Datum narození: 18. července 1950
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jaroslava Brousková? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Robot? Vzpomněli byste si na význam slova Artefakt? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čamrda? Znáte definici termínu Slovo příbuzné?

Klíčová slova: životopis, život, Jaroslava Brousková, kdo je Jaroslava Brousková?, herectví, vysvětlení, Jaroslava Brousková, popis, narození, wikipedie, kdy se narodila Jaroslava Brousková?, lexikon, kde se narodila Jaroslava Brousková?, herectví, osobnosti, zajímavosti

Pojem Jaroslava Brousková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Jaroslava Brousková ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Jaroslava Brousková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Jaroslava Brousková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Jaroslava Brousková na Google.cz

Hledat slovo Jaroslava Brousková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslava Brousková například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslava Brousková

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jaroslava Brousková? Kdy se narodila Jaroslava Brousková? Kde se narodila Jaroslava Brousková? Jaroslava Brousková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, mladík herec, jaroslava Brousková, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jaroslava Brousková např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslava Brousková i v jiné kategorii než je herectví.