Kdo je to?
Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Gottfried Wilhelm Leibniz

Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Gottfried Wilhelm Leibniz byl filosof, matematik a teolog. Jeho otec vyučoval na univerzitě a Leibniz byl od dětství veden k intelektuální činnosti. Už v mládí se naučil řecky a latinsky, takže mohl číst antické autory v originále. Nejdříve studoval filosofii a práva v Lipsku, poté vystudoval ještě matematiku v Jeně. Po dokončení studií vykonával různé činnosti na dvorech významných šlechticů, zejména se věnoval diplomacii, takže často cestoval. Vedle toho pracoval jako knihovník, díky tomu byl v kontaktu s důležitými dobovými spisy. Po celý život se zabýval matematikou a filosofií. Jeho dílo je rozsáhlé a zahrnuje obrovské množství spisů, článků a dopisů. front closure wigs.
Do filosofie Leibniz přispěl hlavně myšlenkou monád. Skutečnost má být tvořena monádami, dále nedělitelnými body. Nejedná se však o mrtvé atomy, monády jsou individuální a oduševnělé. Monády na nízkém stupni vývoje jsou nevědomé a nemají vyšší duševní procesy, ale vyšší monády mají rozum, vědomí a schopnost reflexe. Takovou vyšší monádou je rovněž lidská duše. Bůh je nejvyšší monáda, která má nekonečné a vševědoucí vědomí. Monády se vzájemně neovlivňují, každá jen zrcadlí své individuální vnímání reality. To by mohlo vést k chaosu, ale Bůh monády vytvořil tak, aby přirozeně tvořily harmonii. Leibniz měl silnou víru v Boha a harmonii, byl přesvědčen, že svět je vytvořen nejlépe, jak je možné. Díky širokému myšlenkovému záběru je Leibniz považován za všestranného génia. Přispěl ke vzniku racionalistické filosofie, zasloužil se o rozvoj logiky a učinil řadu fyzikálních a matematických objevů.Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Gottfried Wilhelm Leibniz

Národnost: německá
Datum narození: 1. července 1646
Místo narození: Lipsko, Německo
Datum úmrtí: 14. listopadu 1716

Líbí se stručný životopis s osobou Gottfried Wilhelm Leibniz? Pak se podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Jedličkův ústav? Znáte termín Chromatická aberace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prednison? Víte, co je to Eskrima?

Klíčová slova: životopis, vysvětlení, Gottfried Wilhelm Leibniz, filozofie, místo narození, narození, wikipedie, osobnost, Gottfried Wilhelm Leibniz, kdy se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz?, filozofie, nežijící, život, Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz, národnost, osobnosti

Pojem Gottfried Wilhelm Leibniz je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Gottfried Wilhelm Leibniz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Gottfried Wilhelm Leibniz na Google.cz

Hledat videa s názvem Gottfried Wilhelm Leibniz na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gottfried Wilhelm Leibniz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Gottfried Wilhelm Leibniz ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gottfried Wilhelm Leibniz například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Gottfried Wilhelm Leibniz?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kde se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz? Gottfried Wilhelm Leibniz je v sekci Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Gottfried Wilhelm Leibniz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gottfried Wilhelm Leibniz i v jiné kategorii než je filozofie.