Kdo je to?
Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Gottfried Wilhelm Leibniz?

Kdo to byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Stručný životopis

Gottfried Wilhelm Leibniz byl filosof, matematik a teolog. Jeho otec vyučoval na univerzitě a Leibniz byl od dětství veden k intelektuální činnosti. Už v mládí se naučil řecky a latinsky, takže mohl číst antické autory v originále. Nejdříve studoval filosofii a práva v Lipsku, poté vystudoval ještě matematiku v Jeně. Po dokončení studií vykonával různé činnosti na dvorech významných šlechticů, zejména se věnoval diplomacii, takže často cestoval. Vedle toho pracoval jako knihovník, díky tomu byl v kontaktu s důležitými dobovými spisy. Po celý život se zabýval matematikou a filosofií. Jeho dílo je rozsáhlé a zahrnuje obrovské množství spisů, článků a dopisů.
Do filosofie Leibniz přispěl hlavně myšlenkou monád. Skutečnost má být tvořena monádami, dále nedělitelnými body. Nejedná se však o mrtvé atomy, monády jsou individuální a oduševnělé. Monády na nízkém stupni vývoje jsou nevědomé a nemají vyšší duševní procesy, ale vyšší monády mají rozum, vědomí a schopnost reflexe. Takovou vyšší monádou je rovněž lidská duše. Bůh je nejvyšší monáda, která má nekonečné a vševědoucí vědomí. Monády se vzájemně neovlivňují, každá jen zrcadlí své individuální vnímání reality. To by mohlo vést k chaosu, ale Bůh monády vytvořil tak, aby přirozeně tvořily harmonii. Leibniz měl silnou víru v Boha a harmonii, byl přesvědčen, že svět je vytvořen nejlépe, jak je možné. Díky širokému myšlenkovému záběru je Leibniz považován za všestranného génia. Přispěl ke vzniku racionalistické filosofie, zasloužil se o rozvoj logiky a učinil řadu fyzikálních a matematických objevů.Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Gottfried Wilhelm Leibniz

Národnost: německá
Datum narození: 1. července 1646
Místo narození: Lipsko, Německo
Datum úmrtí: 14. listopadu 1716

Popis osobnosti Gottfried Wilhelm Leibniz můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Životní prostředí? Vzpomenete si na definici slova Geneze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sangria? Vzpomněli byste si na význam slova Zdravá výživa?

Klíčová slova: definice, lexikon, wiki, přesný výraz, formulace, popis, informace, etymologie, kdo to je, význam pojmu, přesný význam, význam, termín, kdo je Gottfried Wilhelm Leibniz?, heslo, co znamená

Pojem Gottfried Wilhelm Leibniz je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Gottfried Wilhelm Leibniz na Youtube

Vyhledat výraz Gottfried Wilhelm Leibniz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Gottfried Wilhelm Leibniz na Google.cz

Zkusit najít Gottfried Wilhelm Leibniz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Gottfried Wilhelm Leibniz například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Gottfried Wilhelm Leibniz?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdo to byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kde se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz? Gottfried Wilhelm Leibniz patří do sekce filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Gottfried Wilhelm Leibniz třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gottfried Wilhelm Leibniz i v jiné kategorii než je filozofie.