Kdo je to?
Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Gottfried Wilhelm Leibniz?

Kdo to byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Stručný životopis

Gottfried Wilhelm Leibniz byl filosof, matematik a teolog. Jeho otec vyučoval na univerzitě a Leibniz byl od dětství veden k intelektuální činnosti. Už v mládí se naučil řecky a latinsky, takže mohl číst antické autory v originále. Nejdříve studoval filosofii a práva v Lipsku, poté vystudoval ještě matematiku v Jeně. Po dokončení studií vykonával různé činnosti na dvorech významných šlechticů, zejména se věnoval diplomacii, takže často cestoval. Vedle toho pracoval jako knihovník, díky tomu byl v kontaktu s důležitými dobovými spisy. Po celý život se zabýval matematikou a filosofií. Jeho dílo je rozsáhlé a zahrnuje obrovské množství spisů, článků a dopisů.
Do filosofie Leibniz přispěl hlavně myšlenkou monád. Skutečnost má být tvořena monádami, dále nedělitelnými body. Nejedná se však o mrtvé atomy, monády jsou individuální a oduševnělé. Monády na nízkém stupni vývoje jsou nevědomé a nemají vyšší duševní procesy, ale vyšší monády mají rozum, vědomí a schopnost reflexe. Takovou vyšší monádou je rovněž lidská duše. Bůh je nejvyšší monáda, která má nekonečné a vševědoucí vědomí. Monády se vzájemně neovlivňují, každá jen zrcadlí své individuální vnímání reality. To by mohlo vést k chaosu, ale Bůh monády vytvořil tak, aby přirozeně tvořily harmonii. Leibniz měl silnou víru v Boha a harmonii, byl přesvědčen, že svět je vytvořen nejlépe, jak je možné. Díky širokému myšlenkovému záběru je Leibniz považován za všestranného génia. Přispěl ke vzniku racionalistické filosofie, zasloužil se o rozvoj logiky a učinil řadu fyzikálních a matematických objevů.Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Gottfried Wilhelm Leibniz

Národnost: německá
Datum narození: 1. července 1646
Místo narození: Lipsko, Německo
Datum úmrtí: 14. listopadu 1716

Líbí se stručný životopis s osobou Gottfried Wilhelm Leibniz? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Životní prostředí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Spirometrie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sangria? Víte co je Estragon?

Klíčová slova: kdo je Gottfried Wilhelm Leibniz?, slovo, popis, přesný význam, filozofie, popis, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, formulace, informace, heslo, význam slova, lexikon, Gottfried Wilhelm Leibniz, co znamená

Pojem Gottfried Wilhelm Leibniz je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Gottfried Wilhelm Leibniz

Vyhledat termín Gottfried Wilhelm Leibniz ve Wikipedii

Najít heslo Gottfried Wilhelm Leibniz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Gottfried Wilhelm Leibniz ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Gottfried Wilhelm Leibniz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gottfried Wilhelm Leibniz například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Gottfried Wilhelm Leibniz? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdo to byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kde se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz? Gottfried Wilhelm Leibniz je v sekci filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Gottfried Wilhelm Leibniz dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gottfried Wilhelm Leibniz i v jiné kategorii než je filozofie.