Kdo je to?
Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz?

Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis, informace, biografie, filozofie

Gottfried Wilhelm Leibniz byl filosof, matematik a teolog. Jeho otec vyučoval na univerzitě a Leibniz byl od dětství veden k intelektuální činnosti. Už v mládí se naučil řecky a latinsky, takže mohl číst antické autory v originále. Nejdříve studoval filosofii a práva v Lipsku, poté vystudoval ještě matematiku v Jeně. Po dokončení studií vykonával různé činnosti na dvorech významných šlechticů, zejména se věnoval diplomacii, takže často cestoval. Vedle toho pracoval jako knihovník, díky tomu byl v kontaktu s důležitými dobovými spisy. Po celý život se zabýval matematikou a filosofií. Jeho dílo je rozsáhlé a zahrnuje obrovské množství spisů, článků a dopisů. front closure wigs.
Do filosofie Leibniz přispěl hlavně myšlenkou monád. Skutečnost má být tvořena monádami, dále nedělitelnými body. Nejedná se však o mrtvé atomy, monády jsou individuální a oduševnělé. Monády na nízkém stupni vývoje jsou nevědomé a nemají vyšší duševní procesy, ale vyšší monády mají rozum, vědomí a schopnost reflexe. Takovou vyšší monádou je rovněž lidská duše. Bůh je nejvyšší monáda, která má nekonečné a vševědoucí vědomí. Monády se vzájemně neovlivňují, každá jen zrcadlí své individuální vnímání reality. To by mohlo vést k chaosu, ale Bůh monády vytvořil tak, aby přirozeně tvořily harmonii. Leibniz měl silnou víru v Boha a harmonii, byl přesvědčen, že svět je vytvořen nejlépe, jak je možné. Díky širokému myšlenkovému záběru je Leibniz považován za všestranného génia. Přispěl ke vzniku racionalistické filosofie, zasloužil se o rozvoj logiky a učinil řadu fyzikálních a matematických objevů.Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Gottfried Wilhelm Leibniz

Národnost: německá
Datum narození: 1. července 1646
Místo narození: Lipsko, Německo
Datum úmrtí: 14. listopadu 1716

Tento text (Gottfried Wilhelm Leibniz) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Životní prostředí? Znáte pojem Hic sunt leones? Vzpomněli byste si co označuje výraz Projekt Gutenberg? Vzpomenete si na definici slova Vakuum?

Klíčová slova: vysvětlení, datum narození, Gottfried Wilhelm Leibniz, kde se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz?, Gottfried Wilhelm Leibniz, biografie, datum úmrtí, Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnost, národnost, popis, lexikon, wikipedie, životopis, život, kdo to je

Pojem Gottfried Wilhelm Leibniz je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Gottfried Wilhelm Leibniz

Zkusit najít termín Gottfried Wilhelm Leibniz na Google.cz

Vyhledat pojem Gottfried Wilhelm Leibniz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Gottfried Wilhelm Leibniz ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Gottfried Wilhelm Leibniz ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Gottfried Wilhelm Leibniz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gottfried Wilhelm Leibniz například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gottfried Wilhelm Leibniz

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kde se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz? Gottfried Wilhelm Leibniz je v sekci Filozofie

Text napsán pro Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Gottfried Wilhelm Leibniz dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gottfried Wilhelm Leibniz i v jiné kategorii než je filozofie.