Kdo je to?
Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz?

Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis, informace, biografie, filozofie

Gottfried Wilhelm Leibniz byl filosof, matematik a teolog. Jeho otec vyučoval na univerzitě a Leibniz byl od dětství veden k intelektuální činnosti. Už v mládí se naučil řecky a latinsky, takže mohl číst antické autory v originále. Nejdříve studoval filosofii a práva v Lipsku, poté vystudoval ještě matematiku v Jeně. Po dokončení studií vykonával různé činnosti na dvorech významných šlechticů, zejména se věnoval diplomacii, takže často cestoval. Vedle toho pracoval jako knihovník, díky tomu byl v kontaktu s důležitými dobovými spisy. Po celý život se zabýval matematikou a filosofií. Jeho dílo je rozsáhlé a zahrnuje obrovské množství spisů, článků a dopisů.
Do filosofie Leibniz přispěl hlavně myšlenkou monád. Skutečnost má být tvořena monádami, dále nedělitelnými body. Nejedná se však o mrtvé atomy, monády jsou individuální a oduševnělé. Monády na nízkém stupni vývoje jsou nevědomé a nemají vyšší duševní procesy, ale vyšší monády mají rozum, vědomí a schopnost reflexe. Takovou vyšší monádou je rovněž lidská duše. Bůh je nejvyšší monáda, která má nekonečné a vševědoucí vědomí. Monády se vzájemně neovlivňují, každá jen zrcadlí své individuální vnímání reality. To by mohlo vést k chaosu, ale Bůh monády vytvořil tak, aby přirozeně tvořily harmonii. Leibniz měl silnou víru v Boha a harmonii, byl přesvědčen, že svět je vytvořen nejlépe, jak je možné. Díky širokému myšlenkovému záběru je Leibniz považován za všestranného génia. Přispěl ke vzniku racionalistické filosofie, zasloužil se o rozvoj logiky a učinil řadu fyzikálních a matematických objevů.Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Životopis Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Gottfried Wilhelm Leibniz

Národnost: německá
Datum narození: 1. července 1646
Místo narození: Lipsko, Německo
Datum úmrtí: 14. listopadu 1716

Líbí se stručný životopis s osobou Gottfried Wilhelm Leibniz? Pak se podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Životní prostředí? Pamatujete si definici pojmu Cizrna? Vzpomněli byste si co označuje výraz FAQ? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prvek?

Klíčová slova: wikipedie, národnost, popis, zajímavosti, kdo to je, Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz, wiki, život, kdy se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz?, datum úmrtí, nežijící, Gottfried Wilhelm Leibniz, osobnost, lexikon, životopis, vysvětlení

Pojem Gottfried Wilhelm Leibniz je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Gottfried Wilhelm Leibniz ve Wikislovníku

Vyhledat termín Gottfried Wilhelm Leibniz ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Gottfried Wilhelm Leibniz na Google obrázcích

Vyhledat slovo Gottfried Wilhelm Leibniz ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gottfried Wilhelm Leibniz ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gottfried Wilhelm Leibniz například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Gottfried Wilhelm Leibniz? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kde se narodil Gottfried Wilhelm Leibniz? Kdy zemřel Gottfried Wilhelm Leibniz? Gottfried Wilhelm Leibniz se nachází v sekci Filozofie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Gottfried Wilhelm Leibniz dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gottfried Wilhelm Leibniz i v jiné kategorii než je filozofie.