Kdo je to?
Kdo je Luis Miguel? Životopis Luis Miguel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Luis Miguel?

Kdo je Luis Miguel? Životopis, informace, biografie, hudba

Luis Miguel je mexický zpěvák a herec, který je často označovaný jako El Sol de México (Slunce Mexika). Jeho kariéra trvá již více než čtyři desetiletí a je všeobecně považován za jednoho z nejtalentovanějších zpěváků v historii latinskoamerické hudby.
Luis Miguel se narodil 19. dubna 1970 v San Juanu v Portoriku. Jeho otec byl španělský zpěvák a matka italská herečka, oba tedy působili v zábavním průmyslu, kam to Luise od malička rovněž táhlo. Vyrůstal v Mexiku, kde v pouhých 11 letech zahájil svou hudební kariéru. Už v roce 1982 vydal Luis Miguel své první album Un Sol, které mělo v Mexiku i celé Latinské Americe okamžitý úspěch. V osmdesátých a devadesátých letech pokračoval ve vydávání řady hitů. Jeho hudba se vyznačuje hladkým, melodickým hlasem, zvládnutím různých hudebních žánrů a schopností navázat s publikem emocionální kontakt.
Během své kariéry získal Luis Miguel řadu cen a ocenění, včetně několika cen Grammy, Latin Grammy Awards a Billboard Latin Music Awards. Za svůj přínos pop kultuře byl také oceněn hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy a uvedením do Síně slávy latinskoamerických autorů písní.
Kromě hudební kariéry se Luis Miguel věnuje také herectví, zahrál si v několika filmech a televizních seriálech. Hrál například hlavní roli v životopisném seriálu Luis Miguel: La Serie, který měl premiéru na Netflixu v roce 2018 a stal se obrovským hitem v Latinské Americe i po celém světě. Seriál se zabývá jeho osobním a profesním životem. Právě osobní život Luise Miguela je pro jeho fanoušky velkým tématem. V průběhu let byl spojován například Mariah Carey, Sofie Vergary a Daisy Fuentes. Měl také bouřlivý vztah se svým otcem, který v roce 1986 zmizel a později byl za záhadných okolností nalezen mrtvý. Má tři děti. Navzdory osobním problémům zůstal Luis Miguel oblíbenou a vlivnou osobností latinskoamerické hudby. Jeho hudba překonala hranice a jazyky a inspirovala generace fanoušků po celém světě.Kdo je Luis Miguel? Životopis Luis Miguel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Luis Miguel

Národnost: mexická
Datum narození: 19.4.1970
Místo narození: San Juan, Portoriko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Luis Miguel? s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Prostata? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sekulární? Rozumíte pojmu Kyretáž? Víte co je Impedance?

Klíčová slova: narození, hudba, Luis Miguel, osobnosti, wiki, národnost, kdo je Luis Miguel?, kde se narodil Luis Miguel?, životopis, život, hudba, popis, informace, místo narození, osobnost, kdy se narodil Luis Miguel?

Pojem Luis Miguel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Luis Miguel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Luis Miguel ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Luis Miguel ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Luis Miguel na Youtube

Hledat termín Luis Miguel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Luis Miguel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Luis Miguel například v Google obrázcích, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Luis Miguel?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Luis Miguel? Kdy se narodil Luis Miguel? Kde se narodil Luis Miguel? Luis Miguel se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Luis Miguel například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Luis Miguel i v jiné kategorii než je hudba.