Kdo je to?
Kdo je Barbora Strýcová? Životopis Barbora Strýcová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Barbora Strýcová?

Kdo je Barbora Strýcová? Životopis, informace, biografie, sport

Barbora Strýcová je profesionální tenistka. Výrazné úspěchy měla už v juniorských kategoriích a v letech 2002 a 2003 zvítězila na juniorském Australian Open. Rok 2002 dokonce zakončila jako světová juniorská jednička ve dvouhře i čtyřhře. Profesionální hráčkou se stala během roku 2003. Hned v následující sezóně byla velmi úspěšná, probojovala se do první stovky a sezónu zakončila na 56. místě. V roce 2005 nedokázala na úspěchy navázat a z první stovky vypadla. V roce 2006 dokonce vypadla z první dvoustovky světového žebříčku. Mezi sezónami 2006 a 2007 se provdala za svého trenéra Jakuba Herma-Záhlavu. Několikaletý útlum se podařilo prolomit v roce 2008. V této sezóně získala tituly ve Fort Walton Beach, Reddingu a polském Štětíně a dostala se zpět do první stovky.
V sezóně 2009 se Strýcové znovu nedařilo uspět na významném turnaji, ale udržela se v první stovce. Lepší byl rok 2010, kdy se úspěšně prezentovala na Wimbledonu a poté se dostala do finále Prague Open. Díky tomu se poprvé v životě dostala mezi první padesátku. V roce 2011 ve finále Bell Challenge porazila Marinu Erakovicovou a získala svůj první titul ve dvouhře WTA. V roce 2013 dostala půlroční zákaz činnosti za doping. Nedovolená látka byla nejspíše součástí doplňku stravy, což uznala rovněž Mezinárodní tenisová federace, takže se jednalo spíše o nedbalost než o vědomý doping.
V roce 2014 přišel první větší úspěch ve dvouhře, když se dokázala probojovat do čtvrtfinále Wimbledonu. Porazila ji až Petra Kvitová, která poté celý turnaj vyhrála. Rovněž další sezóna byla úspěšná a Strýcová poprvé pronikla mezi dvacet nejlepších světových hráček. V sezóně 2016 se dostala do finále Qatar Open, ve kterém znovu prohrála s Petrou Kvitovou. Poté došla do čtvrtfinále na Prague Open a do finále na turnaji v Birminghamu. V roce 2017 získala druhý titul na okruhu WTA Tour, když ve finále Linz Open porazila Magdalénu Rybárikovou. V sezóně 2018 se probojovala do semifinále v Birminghamu a do čtvrtfinále v Tokiu. Následující rok byl úspěšný a Strýcová se dostala do semifinále Australian Open i Wimbledonu.
V profesionální kariéře se Strýcové dařilo zejména na týmových soutěžích. Má pět titulů z FED Cupu, který vyhrála v letech 2011, 2014, 2015, 2016 a 2018. Na letních olympijských hrách v Riu roku 2016 získala společně Lucií Šafářovou bronzovou medaili v ženské čtyřhře.Kdo je Barbora Strýcová? Životopis Barbora Strýcová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Barbora Strýcová

Národnost: česká
Datum narození: 28. března 1986
Místo narození: Plzeň

Sdílejte tuto stránku s osobností Barbora Strýcová se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Fandom? Vzpomenete si na definici slova Yersinie? Víte, co je to Falešná svíčková? Vzpomněli byste si na význam slova Rasca?

Klíčová slova: zajímavosti, sport, národnost, lexikon, kdy se narodila Barbora Strýcová?, narození, vysvětlení, biografie, osobnosti, wiki, informace, wikipedie, sport, životopis, Barbora Strýcová, kdo je Barbora Strýcová?

Pojem Barbora Strýcová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Barbora Strýcová hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Barbora Strýcová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Barbora Strýcová ve vyhledávači Yandex

Najít termín Barbora Strýcová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Barbora Strýcová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Barbora Strýcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbora Strýcová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Barbora Strýcová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Barbora Strýcová? Kdy se narodila Barbora Strýcová? Kde se narodila Barbora Strýcová? Barbora Strýcová je v sekci Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Barbora Strýcová třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbora Strýcová i v jiné kategorii než je sport.