Kdo je to?
Kdo je Véronique Genest? Životopis Véronique Genest, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Véronique Genest

Kdo je Véronique Genest? Životopis, informace, biografie, herectví

Véronique Genest, rozená jako Véronique Combouilhaud, je francouzská filmová a televizní herečka, která se nejvíce proslavila v hlavní roli v krimi seriálu Julie Lescautová. Genest se narodila 26. září 1957 v městečku Meaux ve Francii. Její otec byl architekt a matka se věnovala domácnosti. Rodina Genestových měla silné kulturní kořeny, což jí od mala vtisklo lásku k umění.
Véronique získala své vzdělání na univerzitě v Paříži, kde studovala drama a divadelní umění. Její talent byl brzy rozpoznán a po absolvování školy získala první profesionální roli v divadle. V průběhu 80. let 20. století se její kariéra začala rychle rozvíjet a ona se postupně stala jednou z nejznámějších francouzských hereček své generace.
Profesionální kariéra Véronique Genest byla bohatá a rozmanitá. Byla známá pro svou roli v televizním seriálu Julie Lescaut, kde hrála titulní roli po dobu více než 20 let. Seriál se vysílal v letech 1992-2014. Tato role ji přinesla široké uznání a několik ocenění, včetně ceny Emmy za Nejlepší televizní herečku v roce 1996. Vedle toho hrála ve filmech jako Guy de Maupassant (1982), Vzal jsem si stín (1983), Spolek darebáků (1987), Paní z Izieu (2007) a další.
Véronique byla také aktivní v divadelních produkcích a její výkon v inscenaci Mademoiselle Julie v roce 2005 byl velmi dobře přijat kritiky. Její představení Le Dîner de cons bylo dalším milníkem v její kariéře. Za svou roli si vysloužila ocenění Molière v kategorii Nejlepší herečka v roce 2007.
V osobním životě se Véronique Genest provdala za scenáristu Meyera Bokobza v roce 1990. Mají spolu jednoho syna - Mickaela, narozeného v roce 1991. Kromě své kariéry byla Véronique také vášnivou fotografkou a publikovala několik sbírek svých fotografií.
Roku 2004 obdržela z rukou bývalého francouzského prezidenta Jacquese Chiraca státní vyznamenání Řád čestné legie.Kdo je Véronique Genest? Životopis Véronique Genest, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Véronique Genest

Národnost: francouzská
Datum narození: 26. 6. 1956
Místo narození: Meaux, Francie

Popis osobnosti Véronique Genest můžete sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Controlling? Rozumíte pojmu Glaukom? Pamatujete si definici pojmu Kontuze? Znáte pojem Impetigo?

Klíčová slova: život, zajímavosti, osobnosti, kdy se narodila Véronique Genest?, wiki, kdo je Véronique Genest?, lexikon, popis, místo narození, herectví, národnost, wikipedie, kde se narodila Véronique Genest?, informace, Véronique Genest, datum narození

Pojem Véronique Genest je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Véronique Genest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Véronique Genest ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Véronique Genest na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Véronique Genest ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Véronique Genest na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Véronique Genest například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Véronique Genest?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Véronique Genest? Kdy se narodila Véronique Genest? Kde se narodila Véronique Genest? Véronique Genest se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Véronique Genest řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Véronique Genest i v jiné kategorii než je herectví.