Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Souček? Životopis Ludvík Souček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Ludvík Souček

Kdo byl Ludvík Souček? Životopis, informace, biografie, literatura

Ludvík Souček byl český spisovatel, autor především populárně naučné literatury.
Ludvík se narodil 17. května 1926 v Praze do rodiny knihkupce a učitelky. Po základní škole vystudoval gymnázium a medicínu na Lékařské fakultě UK. Po studiu pracoval nejprve jako asistent na zubní klinice v Praze, poté odjel na rok do zahradničí, a to jako lékař do Koreje. Po návratu do Čech byl lékařem ve Vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích. Od roku 1964 pracoval na ministerstvu národní obrany, po roce 1968 byl zaměstnancem ÚV KSČ, pak ještě náčelníkem zpravodajství Československého armádního filmu, redaktorem armádní redakce Československé televize, vedoucím redaktorem oddělení populárně naučné literatury v Albatrosu. Kromě toho přednášel teorii a dějiny fotografie na Univerzitě 17. listopadu v Praze, byl redaktorem fotografických rubrik ve Světě v obrazech a Mladé frontě a současně působil jako komentátor populárně naučných pořadů v televizi. V roce 1976 odešel do invalidního důchodu a od té doby se plně věnoval spisovatelské dráze. Přispíval do novin a časopisů - Ohníček, Vedoucí pionýrů, Dikobraz aj. V rozhlase byl autorem cyklu Hovoří k vám lékař.
Součkova literární tvorba se od počátku pojí s populárně naučnými tématy. Nejprve psal prózy pro děti - Hrátky kolem křižovatky, Jak se světlo naučilo kreslit, Kam nedosáhne rozhlas, Co oko nevidí, Co zavinil Gutenberg. Od 60. let se zabýval zejména tajemstvím života na zemi i ve vesmíru. Sem patří knihy Cesta slepých ptáků, Runa rider, Sluneční jezero. V těchto dílech můžeme vidět paralelu s Dänikenem, tedy téma vesmírných civilizací. Zajímavé jsou rozhodně prózy, kde se střetává toto tajemno s detektivním či špionážním námětem: Krotitelé ďáblů, Pevnost bílých mravenců nebo Případ baskervillského psa. Humorné až ironické jsou oproti tomu prózy Bohové Atlantidy a Zájem galaxie. V některých prózách nacházíme i výchovné aspekty, ale také motivy zneužití vědy pro mocenské cíle (např. za fašismu), to se týká zejména románů Bratři Černé planety a Případ Jantarové komnaty. V dílech Tušení stínu a Tušení souvislostí se Souček zaměřuje na záhady a mystiku zaniklých civilizací, jako byli Sumerové nebo Chetité. I v nich nacházíme prvky mimozemského ovlivnění života na Zemi. Velmi oblíbené je dílo Obrazový opravník obecně oblíbených omylů, který má - již podle svého názvu - přivést spoustu věcí na pravou míru.Kdo byl Ludvík Souček? Životopis Ludvík Souček, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Ludvík Souček

Národnost: česká
Datum narození: 17. 5. 1926
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 27. 12. 1978

Popis osobnosti Ludvík Souček můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Krokant? Pamatujete si definici pojmu Myxom? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ego? Vzpomněli byste si co znamená slovo Benefit?

Klíčová slova: narození, osobnosti, biografie, kde se narodil Ludvík Souček?, Ludvík Souček, informace, život, datum narození, národnost, wikipedie, lexikon, životopis, wiki, vysvětlení, kdy se narodil Ludvík Souček?, kdo je Ludvík Souček?

Pojem Ludvík Souček je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Ludvík Souček

Hledejte bez špehování slovo Ludvík Souček ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ludvík Souček na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Ludvík Souček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ludvík Souček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Ludvík Souček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Souček například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Ludvík Souček? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Ludvík Souček? Kdy se narodil Ludvík Souček? Kde se narodil Ludvík Souček? Kdy zemřel Ludvík Souček? Ludvík Souček je v kategorii Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Ludvík Souček kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Souček i v jiné kategorii než je literatura.