Kdo je to?
Kdo byla Zorka Kohoutová? Životopis Zorka Kohoutová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo byla Zorka Kohoutová?

Kdo byla Zorka Kohoutová? Životopis, informace, biografie, hudba

Zorka Kohoutová Valdaufová byla česká zpěvačka a herečka. Kohoutová se narodila v Praze. Již od dětství prokazovala pěvecký talent a ráda také tančila. Poprvé vystupovala v roce 1952, když nahradila herečku Natašu Gollovou, která zrovna natáčela film. Roku 1954 získala nabídku na angažmá v Orchestru Karla Valdaufa. Nejprve pracovala v orchestru jako konferenciérka, ale poté Valdauf slyšel její hlas, který byl podle něj stvořený pro lidové písně. Diváci si Kohoutovou ihned zamilovali, stejně tak Valdauf, který Zorku požádal o ruku a v roce 1958 se vzali. Následně spolu měli dva syny (Jan a Daniel). Manželství trvalo 12 let a roku 1970 se nechali rozvést. Za rok si vzala zpěváka Jaroslava Vaňátka se kterým byli manželé v letech (1971-1983).
Opustila Orchestr Karla Valdaufa a založila vlastní dechový orchestr s názvem Kutilka, se kterým vystupovala v Československu, ale také v Německu a Maďarsku a dokonce i v USA během let 1981-1995. O zpěvu Kohoutové mluvil v kladech i americký hudebník Frank Sinatra. Kohoutová byla považována za královnu české dechovky. Zpívala až do roku 2011 a poté vystupovala už jen občas. Mezi její nejznámější písně patří Nevybouřené mládí Tvé vlasy kvetou, maminko, Sejdeme se na Vlachovce I, Pod jednou střechou, aj.
Kohoutová také ztvárnila role ve filmech Sešli se na Vlachovce (1973) a Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979).
Zorka také ráda a dobře tančila a dokonce skončila na třetím místě v Národní soutěži lidových tanců.
Zorka Kohoutová zemřela v roce 2019 ve věku 88 let.Kdo byla Zorka Kohoutová? Životopis Zorka Kohoutová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Zorka Kohoutová

Národnost: česká
Datum narození: 16. 4. 1931
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 19. 8. 2019

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zorka Kohoutová sdílet s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Černá magie? Znáte definici termínu Mysl? Znáte termín Štoudev? Pamatujete si definici pojmu Demokracie?

Klíčová slova: datum narození, místo narození, život, vysvětlení, wikipedie, národnost, datum úmrtí, hudba, životopis, informace, Zorka Kohoutová, osobnosti, popis, narození, biografie, Zorka Kohoutová

Pojem Zorka Kohoutová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Zorka Kohoutová v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Zorka Kohoutová na Google.cz

Najít pojem Zorka Kohoutová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Zorka Kohoutová na Google obrázcích

Vyhledat výraz Zorka Kohoutová ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Zorka Kohoutová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zorka Kohoutová například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zorka Kohoutová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byla Zorka Kohoutová? Kdy se narodila Zorka Kohoutová? Kde se narodila Zorka Kohoutová? Kdy zemřela Zorka Kohoutová? Zorka Kohoutová se nachází v sekci Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Zorka Kohoutová dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zorka Kohoutová i v jiné kategorii než je hudba.