Kdo je to?
Kdo byl James Brown? Životopis James Brown, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl James Brown?

Kdo byl James Brown? Životopis, informace, biografie, hudba

V Jižní Karolíně se v roce 1933 narodil James Joseph Brown. Proslavil se coby americký zpěvák, hudební producent a kapelník. Nebyl ale žádný svatoušek, za svůj život byl několikrát trestaný. Svým podmanivým hlasem dokázal ovlivnit vývoj několika hudebních žánrů.
Narodil se tehdy šestnáctileté Susie (Behlingové) a dvaceti jedna letému Josephu Gardnerovi Brownovi. Malého Jamese přivítali na svět v malé, dřevěné chatrči. Jeho dětství poznamenala extrémní chudoba. Rodina žila v chudém městě Elko v Jižní Karolíně. Když bylo Jamesovi asi pět let, rodina se přestěhovala do Augusty v Georgii. Usadila se u jeho tety v nevěstinci. Nebyl to poslední vykřičený dům, kde James trávil dětství. Později se totiž přestěhovali k jiné tetě. Manželství rodičů ovšem nebylo šťastné, a tak se nakonec Jamesova matka se rozhodla rodinu opustit a přestěhovat se do New Yorku. Malý James zůstal s otcem. Už jako malé dítě se účastnil několika talentových soutěží, kde předvedl svůj nezaměnitelný hlas. V roce 1944, kdy se předvedl v divadle Lenox v Augustě, show vyhrál s baladickou písní So Long. Naučil se také hrát na klavír, kytaru a harmoniku.
Po dovršení šestnácti let se poprvé setkal s rukou zákona. Byl odsouzen za loupež. Skončil v nápravném zařízení pro mladistvé. Hudba ho neopustila ani tam. Založil zde gospelové kvarteto společně se čtyřmi dalšími spoluvězni. Jeho kriminální zkušenost tímto ale neskončila. Byl několikrát obviněn ze znásilnění a z domácího násilí. Brown byl třikrát ženatý a jeho ženy od něho vždy po nějaké době utekly poté, co na něho podaly žalobu za domácí násilí, kruté zacházení a sexuální zneužívání. James zplodil celkem 4 děti. Jednoho syna a tři dcery.
V roce 1988 byl celkem třikrát zatčen. Poprvé za napadení, podruhé za drogy a používání zbraně, potřetí se pustil do honičky ve vysoké rychlosti. Byl odsouzen za nošení pistole bez povolení a napadení policisty. Ačkoliv byl odsouzen na celých šest let, nakonec byl po dvou letech podmínečně propuštěn.
Browna nakonec dohnalo chatrné zdraví. Napřed se léčil s chronickým onemocněním s diabetem 1. typu. V roce 2004 se podrobil léčbě rakoviny prostaty, aby za dva roky nato zemřel ve věku 73 let. V roce 2019 otřáslo světem podezření, že byl Brown zavražděn. To se však nikdy nepotvrdilo.Kdo byl James Brown? Životopis James Brown, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě James Brown

Národnost: americká
Datum narození: 3. května 1933
Místo narození: Barnwell, Jižní Karolína, USA
Datum úmrtí: 25. prosince 2006

Sdílejte tuto stránku s osobností James Brown se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Opera? Znáte termín Klasicismus? Znáte definici termínu Dysgrafie? Víte, co je to Brandy?

Klíčová slova: James Brown, wiki, osobnost, informace, hudba, vysvětlení, lexikon, Kdy zemřel James Brown, biografie, narození, James Brown, osobnosti, kde se narodil James Brown?, popis, hudba, národnost

Pojem James Brown je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat pojem James Brown ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem James Brown ve Wikimedia Commons

Hledat slovo James Brown ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz James Brown ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo James Brown na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo James Brown například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby James Brown

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl James Brown? Kdy se narodil James Brown? Kde se narodil James Brown? Kdy zemřel James Brown? James Brown je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka James Brown řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Brown i v jiné kategorii než je hudba.