Kdo je to?
Kdo byl Anton Myrer? Životopis Anton Myrer, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Anton Myrer

Kdo byl Anton Myrer? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Anton Myrer byl americký spisovatel.
Anton Myrer si v uniformě americké armády prošel druhou světovou válkou, ve které byl i zraněn. Válka, případně třicátá léta, která jí předcházela, potom byly jedním ze stěžejních motivů jeho literárního díla.
Po válce vystudoval Myrer univerzitu a v 50. letech začal psát. Zpočátku se musel živit i běžnými profesemi, nicméně poměrně brzy zažil literární úspěch. V roce 1957 vydal román Velká válka (The Big War), který je jedním z nejvýznamnějších amerických válečných románů a zpracovává boje v Pacifiku.
Zásadním Myrerovým románem je Jednou orel (Once One Eagle) z roku 1968. Sleduje dvojici hlavních hrdinů - zásadového a čestného Sama Damona a jeho protipól ambiciózního, zákeřného a prospěchářského důstojníka Courtneye Massengala. Oba muži procházejí významnými americkými válkami - první i druhou světovou až po traumatické boje ve Vietnamu. Příběh, resp. hlavní hrdina, se stal jakýmsi vzorem pro další generace amerických vojáků a je považován za jednu z nejvýznamnějších knih z vojenského prostředí vůbec.
Zajímavou knihou v Myrerově kariéře je Poslední Yankee v Bostonu (The Intruder: A Novel Of Boston) z roku 1965, neboť se jedná o jistý žánrový úkrok - Myrer si zde vyzkoušel psychologický román.
Podobně se pokusil o žánrový posun v knize Tygr vyčkává (The Tiger Waits, 1973), který je thrillerem, opět s důrazem na psychologii postav.
Zřejmě nejúspěšnějším románem je Poslední kabriolet (The last convertible, 1978). Jde o román vyprávějící o skupině kamarádů, mladých chlapců, kteří si užívají život v Americe třicátých let. Vše se uvolňuje, čeká je jenom zábava a šťastný život, tedy až do chvíle, než do jejich života zasáhne druhá světová válka a oni začnou odjíždět do Tichomoří či za válkou do Evropy. Někteří se nevrátí; ti, kteří ano, si pak přivážejí traumata a zranění. A o pár let později přichází další válka - ta vietnamská. Poslední kabriolet je považován za významnou generační výpověď a je Myrerovým zřejmě nejvýznamnějším románem. Zpracovává traumata generace, která se narodila do svobody a hojnosti, aby vystřízlivěla v krvavé válce a následně svá traumata prohloubila v té další.
Myrer se stal svými válečnými romány jedním z nejvýznamnější poválečných amerických autorů, zachycujících generační zkušenost a celospolečenské trauma, ale také ducha meziválečné a poválečné doby.
Anton Myrer zemřel v roce 1996 na leukémii.Kdo byl Anton Myrer? Životopis Anton Myrer, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Anton Myrer

Národnost: americká
Datum narození: 3. listopadu 1922
Místo narození: Worcester, USA
Datum úmrtí: 19. ledna 1996

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Anton Myrer sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Artróza? Víte co je Mikroklima? Vzpomněli byste si co označuje výraz Haka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spirulina?

Klíčová slova: vysvětlení, kde se narodil Anton Myrer?, narození, místo narození, wikipedie, kdo to je, národnost, popis, literatura, osobnost, biografie, informace, kdo je Anton Myrer?, datum narození, životopis, datum úmrtí

Pojem Anton Myrer je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Anton Myrer v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Anton Myrer na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anton Myrer ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Anton Myrer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Anton Myrer ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Anton Myrer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Anton Myrer například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anton Myrer

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byl Anton Myrer? Kdy se narodil Anton Myrer? Kde se narodil Anton Myrer? Kdy zemřel Anton Myrer? Anton Myrer se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, spisovatelka pracuje, anton Myrer, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Anton Myrer řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anton Myrer i v jiné kategorii než je literatura.