Kdo je to?
Kdo byl Anton Myrer? Životopis Anton Myrer, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Anton Myrer?

Kdo byl Anton Myrer? Životopis, informace, biografie, literatura

Anton Myrer byl americký spisovatel.
Anton Myrer si v uniformě americké armády prošel druhou světovou válkou, ve které byl i zraněn. Válka, případně třicátá léta, která jí předcházela, potom byly jedním ze stěžejních motivů jeho literárního díla.
Po válce vystudoval Myrer univerzitu a v 50. letech začal psát. Zpočátku se musel živit i běžnými profesemi, nicméně poměrně brzy zažil literární úspěch. V roce 1957 vydal román Velká válka (The Big War), který je jedním z nejvýznamnějších amerických válečných románů a zpracovává boje v Pacifiku.
Zásadním Myrerovým románem je Jednou orel (Once One Eagle) z roku 1968. Sleduje dvojici hlavních hrdinů - zásadového a čestného Sama Damona a jeho protipól ambiciózního, zákeřného a prospěchářského důstojníka Courtneye Massengala. Oba muži procházejí významnými americkými válkami - první i druhou světovou až po traumatické boje ve Vietnamu. Příběh, resp. hlavní hrdina, se stal jakýmsi vzorem pro další generace amerických vojáků a je považován za jednu z nejvýznamnějších knih z vojenského prostředí vůbec.
Zajímavou knihou v Myrerově kariéře je Poslední Yankee v Bostonu (The Intruder: A Novel Of Boston) z roku 1965, neboť se jedná o jistý žánrový úkrok - Myrer si zde vyzkoušel psychologický román.
Podobně se pokusil o žánrový posun v knize Tygr vyčkává (The Tiger Waits, 1973), který je thrillerem, opět s důrazem na psychologii postav.
Zřejmě nejúspěšnějším románem je Poslední kabriolet (The last convertible, 1978). Jde o román vyprávějící o skupině kamarádů, mladých chlapců, kteří si užívají život v Americe třicátých let. Vše se uvolňuje, čeká je jenom zábava a šťastný život, tedy až do chvíle, než do jejich života zasáhne druhá světová válka a oni začnou odjíždět do Tichomoří či za válkou do Evropy. Někteří se nevrátí; ti, kteří ano, si pak přivážejí traumata a zranění. A o pár let později přichází další válka - ta vietnamská. Poslední kabriolet je považován za významnou generační výpověď a je Myrerovým zřejmě nejvýznamnějším románem. Zpracovává traumata generace, která se narodila do svobody a hojnosti, aby vystřízlivěla v krvavé válce a následně svá traumata prohloubila v té další.
Myrer se stal svými válečnými romány jedním z nejvýznamnější poválečných amerických autorů, zachycujících generační zkušenost a celospolečenské trauma, ale také ducha meziválečné a poválečné doby.
Anton Myrer zemřel v roce 1996 na leukémii.Kdo byl Anton Myrer? Životopis Anton Myrer, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Anton Myrer

Národnost: americká
Datum narození: 3. listopadu 1922
Místo narození: Worcester, USA
Datum úmrtí: 19. ledna 1996

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anton Myrer s jinými lidmina Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Kondiční cvičení? Znáte pojem LMD? Vzpomněli byste si co označuje výraz Polyester? Vzpomenete si na definici slova Respirátor?

Klíčová slova: kde se narodil Anton Myrer?, zajímavosti, životopis, vysvětlení, místo narození, kdo to je, osobnosti, osobnost, kdo je Anton Myrer?, Anton Myrer, biografie, datum úmrtí, národnost, popis, literatura, život

Pojem Anton Myrer je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Anton Myrer

Hledat frázi Anton Myrer na Google obrázcích

Vyhledat heslo Anton Myrer ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anton Myrer ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Anton Myrer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Anton Myrer ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anton Myrer například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Anton Myrer?

Právě jste zjistili Kdo byl Anton Myrer? Kdy se narodil Anton Myrer? Kde se narodil Anton Myrer? Kdy zemřel Anton Myrer? Anton Myrer je v sekci Literatura

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Anton Myrer řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anton Myrer i v jiné kategorii než je literatura.