Kdo je to?
Kdo je to Harmonikář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harmonikář? Lidé, hudba

Harmonikář

Jaký je význam slova Harmonikář? Co to znamená?

Harmonikář je hudebník, který hraje na foukací harmoniku. Harmonika je jazýčkový dechový nástroj, patří mezi aerofony. Harmonikář fouká ústy do harmoniky, která obsahuje spousty otvorů, každý otvor vydává jiný tón. Hráč vdechuje a nasává vzduch a celou dobu u toho hraje na harmoniku. Může si ji držet jednou rukou nebo oběma rukama, dnes mají harmonikáři různé pomocné držáky na krk do níž harmoniku umístí a mají volné ruce. U toho mohou hrát na jiné nástroje.
Harmonikář je také nazývaný hráč na tahací harmoniku neboli akordeon. Také patří mezi dechové vícehlasé aerofony. Tato harmonika je velká a těžká, drží se oběma rukama. Ruce dělají pohyb od sebe a k sobě, tím rozpohybují měch, který se plní vzduchem a rozeznívá plastové, kovové či dřevěné jazýčky uvnitř a to vydává zvuk, Dokonce má možnost si volit různé rejstříky zvuku, které ovládá jednou rukou. Jedná se knoflíky v řadě. Tahací harmoniky byly oblíbené ve francouzském šansonu. V Čechách tahací harmoniky často uslyšíte v kolonádních orchestrech, při trampských písních, lidových písních, dokáží zahrát klasická díla významných umělců. Mezi výborné harmonikáře patři Roman Malý. Mistrem světa na foukací harmoniku je Čech Rudolf Kachlíř.Kdo je to Harmonikář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harmonikář? Lidé, hudba

Zaujala vás definice pojmu Harmonikář? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Alchymie? Vzpomenete si na definici slova Pagoda? Pamatujete si definici pojmu Kyselica? Vzpomněli byste si na význam slova Router?

Klíčová slova: význam, pojem, přesný výraz, slovo, termín, wikipedie, přesný význam, informace, význam pojmu, hudba, přesný výraz, význam slova, Harmonikář, formulace, lexikon, synonymum

Pojem Harmonikář je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Harmonikář lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Harmonikář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Harmonikář ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Harmonikář ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Harmonikář ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Harmonikář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Harmonikář například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Harmonikář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Harmonikář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harmonikář? Definice pojmu Harmonikář patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hudba.