Kdo je to?
Kdo je Kevin Kline? Životopis Kevin Kline, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Kevin Kline?

Kdo je Kevin Kline? Životopis, informace, biografie, herectví

Kevin Kline je americký herec.
Vášní Kevina Klinea se stalo divadelní herectví. Od dobu studií se mu věnoval naplno a v počátcích kariéry vůbec nepomýšlel na film, ale soustředil se jen a jen na divadlo. Z období 70. let tak pochází řada jeho divadelních úspěchů - jako například cena Tony za hlavní roli v muzikálu On the Twentieth Century. V průběhu své kariéry ztvárnil na divadle řadu muzikálových rolí, ale exceloval též v tradičních shakespearovských kusech, například v Králi Learovi.
Na počátku 80. let se rozhodl Kline přesídlit z divadelních prken před filmové plátno - a hned v roce 1982 přišla jeho role. Hlavní úloha, kterou ztvárnil Kline po boku Meryl Streep v Sophiině volbě, snímku zpracovávajícím trauma holocaustu, proslavila Klineho po celém světě.
90. léta se pro Klineho nesla v duchu jakéhosi experimentování s filmovou branží. Po dramatu Sophina volba si vyzkoušel například filmový muzikál v Pirátech z Penzance (1983), western ve snímku Silverado (1983), životopisné drama Volání svobody (1987) nebo komediální žánr v Rybě jménem Wanda (1988). Zdá se, že poslední žánr Klinemu nakonec sedl nejvíc, neboť v průběhu další kariéry si často vybíral menší komediální role. Z mnoha vyberme například Wild Wild West (1999), Růžový panter (2006) nebo Určitě, možná (2008)
Ze zásadnějších filmových rolí pak zmiňme ještě například hlavní mužskou úlohu ve Francouzském polibku (1995), hlavní roli v dramatu Ledová bouře (1997), v roce 2002 si získal pozornost hlavní rolí charismatického učitele v Klubu vyvolených (2002).Kdo je Kevin Kline? Životopis Kevin Kline, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Kevin Kline

Národnost: americká
Datum narození: 24. října 1947
Místo narození: St. Louis, Missouri, USA

Tento text (Kevin Kline) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kvitovat? Znáte pojem Bod mrazu? Víte, co je to NIMBY? Vzpomenete si na definici slova Karanténa?

Klíčová slova: kde se narodil Kevin Kline?, osobnosti, biografie, místo narození, wiki, vysvětlení, život, herectví, datum narození, kdo je Kevin Kline?, osobnost, lexikon, herectví, informace, kdy se narodil Kevin Kline?, wikipedie

Pojem Kevin Kline je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Kevin Kline ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kevin Kline na Youtube

Najít heslo Kevin Kline ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Kevin Kline ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Kevin Kline v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kevin Kline například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Kevin Kline?

Nyní již víte Kdo je to Kevin Kline? Kdy se narodil Kevin Kline? Kde se narodil Kevin Kline? Kevin Kline se nachází v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Kevin Kline třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kevin Kline i v jiné kategorii než je herectví.