Kdo je to?
Kdo je Kevin Kline? Životopis Kevin Kline, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kevin Kline

Kdo je Kevin Kline? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Kevin Kline je americký herec.
Vášní Kevina Klinea se stalo divadelní herectví. Od dobu studií se mu věnoval naplno a v počátcích kariéry vůbec nepomýšlel na film, ale soustředil se jen a jen na divadlo. Z období 70. let tak pochází řada jeho divadelních úspěchů - jako například cena Tony za hlavní roli v muzikálu On the Twentieth Century. V průběhu své kariéry ztvárnil na divadle řadu muzikálových rolí, ale exceloval též v tradičních shakespearovských kusech, například v Králi Learovi.
Na počátku 80. let se rozhodl Kline přesídlit z divadelních prken před filmové plátno - a hned v roce 1982 přišla jeho role. Hlavní úloha, kterou ztvárnil Kline po boku Meryl Streep v Sophiině volbě, snímku zpracovávajícím trauma holocaustu, proslavila Klineho po celém světě.
90. léta se pro Klineho nesla v duchu jakéhosi experimentování s filmovou branží. Po dramatu Sophina volba si vyzkoušel například filmový muzikál v Pirátech z Penzance (1983), western ve snímku Silverado (1983), životopisné drama Volání svobody (1987) nebo komediální žánr v Rybě jménem Wanda (1988). Zdá se, že poslední žánr Klinemu nakonec sedl nejvíc, neboť v průběhu další kariéry si často vybíral menší komediální role. Z mnoha vyberme například Wild Wild West (1999), Růžový panter (2006) nebo Určitě, možná (2008)
Ze zásadnějších filmových rolí pak zmiňme ještě například hlavní mužskou úlohu ve Francouzském polibku (1995), hlavní roli v dramatu Ledová bouře (1997), v roce 2002 si získal pozornost hlavní rolí charismatického učitele v Klubu vyvolených (2002).Kdo je Kevin Kline? Životopis Kevin Kline, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Kevin Kline

Národnost: americká
Datum narození: 24. října 1947
Místo narození: St. Louis, Missouri, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Kevin Kline? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pastušek? Vzpomněli byste si na význam slova Cestopis? Víte, co je to Polyneuropatie? Znáte definici termínu Bandy?

Klíčová slova: kde se narodil Kevin Kline?, datum narození, vysvětlení, informace, biografie, wikipedie, národnost, herectví, wiki, Kevin Kline, lexikon, místo narození, Kevin Kline, život, zajímavosti, osobnost

Pojem Kevin Kline je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Kevin Kline ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kevin Kline ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Kevin Kline ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kevin Kline na Youtube

Vyhledat pojem Kevin Kline na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kevin Kline například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Kevin Kline?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Kevin Kline? Kdy se narodil Kevin Kline? Kde se narodil Kevin Kline? Kevin Kline je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, skořicové dlouhé vlasy, kevin Kline, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Kevin Kline dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kevin Kline i v jiné kategorii než je herectví.