Kdo je to?
Kdo je Lenka Novotná? Životopis Lenka Novotná, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lenka Novotná

Kdo je Lenka Novotná? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lenka Novotná je česká především televizní, ale i divadelní herečka a také moderátorka.
Lenka se narodila 25. března 1978 v Uherském Hradišti. Základní školu vychodila v Traplicích, ovlivněna je odmalička slováckým folklórem. Jako střední školu vystudovala Gymnázium v Uherském Hradišti. Poté se dostala na činoherní herectví na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Po absolvování získala umístěnku nejprve brněnského divadla Husa na provázku, poté také hrála v Klicperově divadle v Hradci Králové a ve studiu Ypsilon v Praze. Tato tři divadle jednu dobu musela skloubit dohromady všechna. V Divadle na provázku ji můžete vidět dosud, například v představení Husaparty. V Klicperově divadle pak hrála například v Pohádkách pro zlobivé děti. Ve studiu Ypsilon bravurně ztvárnila jednu z hlavních rolí ve Faustovi a Markétce. Kromě toho hraje také v Divadle Komedie - EKOpohádka a Proměna.
V televizi si ji určitě budete pamatovat z Četnických humoresek, Šípkové Růženky, dále z filmů a seriálů Nuda v Brně, Ranč u Zelené sedmy (tam hrála roli dívky-kluka Franty, který se stará o zatoulané psy, až se mu nakonec podaří pro ně vytvořit útulek), dále z Ordinace v Růžové zahradě (role JUDr. Soni Přeučilové), Sever, Vysoká hra, Einstein, ale také z pořadu Všechno, co mám ráda. Kromě toho načítá audioknihy, načítá a tvoří scénáře k dokumentárním filmům, spolupracuje s Českým rozhlasem, moderuje živé koncerty a mnoho dalšího.
Je velmi nadaná, umí německy a anglicky, hraje na klavír, housle, kytaru, flétnu a klarinet, zpívá a stepuje.Kdo je Lenka Novotná? Životopis Lenka Novotná, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Lenka Novotná

Národnost: česká
Datum narození: 25, 3. 1978
Místo narození: Uherské Hradiště

Tento text (Lenka Novotná) můžete samozřejmě sdílet s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pícnina? Rozumíte pojmu Likvidita? Víte, co je to Noetika? Znáte pojem TikTok?

Klíčová slova: herectví, popis, kdo je Lenka Novotná?, informace, Lenka Novotná, kde se narodila Lenka Novotná?, zajímavosti, narození, datum narození, kdy se narodila Lenka Novotná?, životopis, wikipedie, osobnosti, vysvětlení, Lenka Novotná, život

Pojem Lenka Novotná je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Lenka Novotná v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Lenka Novotná ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Lenka Novotná ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Lenka Novotná ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Lenka Novotná ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenka Novotná ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Novotná například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lenka Novotná

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Lenka Novotná? Kdy se narodila Lenka Novotná? Kde se narodila Lenka Novotná? Lenka Novotná patří do sekce Herectví

Kategorie herectví, zrzka krátkovláska, lenka Novotná, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lenka Novotná např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Novotná i v jiné kategorii než je herectví.