Kdo je to?
Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Křemílek?

Jaký je význam slova Křemílek? Co to znamená?

Křemílek je pohádková bytost, skřítek, který žije v lese v pařezové chaloupce společně s kamarádem skřítkem Vochomůrkou. Křemílek je vysoký a hubený, nosí dlouhou bílou košili a bílou špičatou čepičku. Křemílek je chytřejší než Vochomůrka a vypadá i o něco starší. Oba skřítci spolu velice dobře vycházejí a dokáží společně vyřešit jakýkoli problém. Spolu zažívají v pohádkovém lese pod mechem a kapradím mnohá dobrodružství – pomohou naladit sluníčkovou basu, opravit zlobivé kukačky, najít ztracené světýlko, ubránit pramen před zlým rakem a mnoho jiných.
Autorem jejich příběhů je spisovatel Václav Čtvrtek, postavy výtvarně ztvárnil Zdeněk Smetana. Křemílek je tak jedním z hlavních hrdinů knihy Pohádky z mechu a kapradí a také stejnojmenného televizního seriálu, vysílaného od roku 1968. Zde postavy Křemílka a Vochomůrky namluvila Jiřina Bohdalová. Křemílek vystupoval v 39 dílech, z nichž každý trval 8 minut. Zpočátku se jednalo o černobílé provedení vysílané v rámci Večerníčků.Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Budeme rádi, pokud budete definici slova Křemílek sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Kadidlo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kalač? Vzpomněli byste si co označuje výraz Grog? Víte co je Ratatouille?

Klíčová slova: pojem, popis, přesný výraz, význam pojmu, slovo, kdo to je, formulace, synonymum, etymologie, wiki, informace, co znamená, Křemílek, vysvětlení, co je to Křemílek?, nadpřirozené

Pojem Křemílek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Křemílek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Křemílek ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Křemílek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Křemílek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemílek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Křemílek

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Křemílek? Kdo to byl Křemílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Křemílek? Definice pojmu Křemílek patří do sekce nadpřirozené. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.