Kdo je to?
Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Křemílek?

Jaký je význam slova Křemílek? Co to znamená?

Křemílek je pohádková bytost, skřítek, který žije v lese v pařezové chaloupce společně s kamarádem skřítkem Vochomůrkou. Křemílek je vysoký a hubený, nosí dlouhou bílou košili a bílou špičatou čepičku. Křemílek je chytřejší než Vochomůrka a vypadá i o něco starší. Oba skřítci spolu velice dobře vycházejí a dokáží společně vyřešit jakýkoli problém. Spolu zažívají v pohádkovém lese pod mechem a kapradím mnohá dobrodružství – pomohou naladit sluníčkovou basu, opravit zlobivé kukačky, najít ztracené světýlko, ubránit pramen před zlým rakem a mnoho jiných.
Autorem jejich příběhů je spisovatel Václav Čtvrtek, postavy výtvarně ztvárnil Zdeněk Smetana. Křemílek je tak jedním z hlavních hrdinů knihy Pohádky z mechu a kapradí a také stejnojmenného televizního seriálu, vysílaného od roku 1968. Zde postavy Křemílka a Vochomůrky namluvila Jiřina Bohdalová. Křemílek vystupoval v 39 dílech, z nichž každý trval 8 minut. Zpočátku se jednalo o černobílé provedení vysílané v rámci Večerníčků.Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Křemílek s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Kadidlo? Znáte pojem ADHD? Vzpomněli byste si co označuje výraz Grog? Vzpomenete si na definici slova Bobrovka?

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, Křemílek, význam, popis, lexikon, termín, heslo, slovo, wiki, kdo je Křemílek?, popis, pojem, etymologie, vysvětlení, co je to Křemílek?

Pojem Křemílek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Křemílek na Google.cz

Zkusit najít Křemílek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křemílek ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Křemílek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemílek například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Křemílek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Křemílek? Kdo to byl Křemílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Křemílek? Definice pojmu Křemílek se nachází v kategorii nadpřirozené. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nadpřirozené.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.