Kdo je to?
Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Křemílek?

Jaký je význam slova Křemílek? Co to znamená?

Křemílek je pohádková bytost, skřítek, který žije v lese v pařezové chaloupce společně s kamarádem skřítkem Vochomůrkou. Křemílek je vysoký a hubený, nosí dlouhou bílou košili a bílou špičatou čepičku. Křemílek je chytřejší než Vochomůrka a vypadá i o něco starší. Oba skřítci spolu velice dobře vycházejí a dokáží společně vyřešit jakýkoli problém. Spolu zažívají v pohádkovém lese pod mechem a kapradím mnohá dobrodružství – pomohou naladit sluníčkovou basu, opravit zlobivé kukačky, najít ztracené světýlko, ubránit pramen před zlým rakem a mnoho jiných.
Autorem jejich příběhů je spisovatel Václav Čtvrtek, postavy výtvarně ztvárnil Zdeněk Smetana. Křemílek je tak jedním z hlavních hrdinů knihy Pohádky z mechu a kapradí a také stejnojmenného televizního seriálu, vysílaného od roku 1968. Zde postavy Křemílka a Vochomůrky namluvila Jiřina Bohdalová. Křemílek vystupoval v 39 dílech, z nichž každý trval 8 minut. Zpočátku se jednalo o černobílé provedení vysílané v rámci Večerníčků.Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu All inclusive? Víte, co je to Těkavost? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mošus? Rozumíte pojmu Kolagen?

Klíčová slova: lexikon, nadpřirozené, popis, význam, definice, Křemílek, co znamená, wikipedie, informace, heslo, odborný výraz, původ slova, význam slova, formulace, přesný význam, nadpřirozené

Pojem Křemílek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Křemílek

Hledejte bez špehování slovo Křemílek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Křemílek ve Wikipedii

Hledat výraz Křemílek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Křemílek na Youtube

Zkusit najít výraz Křemílek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemílek například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Křemílek

Právě jste zjistili Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Křemílek? Definice pojmu Křemílek je v sekci Nadpřirozené

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, definici řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nadpřirozené).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.