Kdo je to?
Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Křemílek?

Co znamená a jaký je význam slova Křemílek?

Křemílek je pohádková bytost, skřítek, který žije v lese v pařezové chaloupce společně s kamarádem skřítkem Vochomůrkou. Křemílek je vysoký a hubený, nosí dlouhou bílou košili a bílou špičatou čepičku. Křemílek je chytřejší než Vochomůrka a vypadá i o něco starší. Oba skřítci spolu velice dobře vycházejí a dokáží společně vyřešit jakýkoli problém. Spolu zažívají v pohádkovém lese pod mechem a kapradím mnohá dobrodružství – pomohou naladit sluníčkovou basu, opravit zlobivé kukačky, najít ztracené světýlko, ubránit pramen před zlým rakem a mnoho jiných.
Autorem jejich příběhů je spisovatel Václav Čtvrtek, postavy výtvarně ztvárnil Zdeněk Smetana. Křemílek je tak jedním z hlavních hrdinů knihy Pohádky z mechu a kapradí a také stejnojmenného televizního seriálu, vysílaného od roku 1968. Zde postavy Křemílka a Vochomůrky namluvila Jiřina Bohdalová. Křemílek vystupoval v 39 dílech, z nichž každý trval 8 minut. Zpočátku se jednalo o černobílé provedení vysílané v rámci Večerníčků.Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Text s definicí výrazu Křemílek doporučujeme sdílet se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu VGA? Znáte definici termínu Logistika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cookies? Pamatujete si definici pojmu Operativní leasing?

Klíčová slova: Křemílek, pojem, Křemílek, termín, odborný výraz, formulace, nadpřirozené, popis, synonymum, nadpřirozené, slovo, význam slova, etymologie, informace, přesný význam, definice

Pojem Křemílek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Křemílek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Křemílek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Křemílek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Křemílek na Google.cz

Zkusit najít pojem Křemílek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemílek například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Křemílek

Nyní již víte Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Křemílek? Definice pojmu Křemílek se nachází v sekci Nadpřirozené

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, definici, text, výraz například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Křemílek i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.