Kdo je to?
Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Křemílek?

Co znamená a jaký je význam slova Křemílek?

Křemílek je pohádková bytost, skřítek, který žije v lese v pařezové chaloupce společně s kamarádem skřítkem Vochomůrkou. Křemílek je vysoký a hubený, nosí dlouhou bílou košili a bílou špičatou čepičku. Křemílek je chytřejší než Vochomůrka a vypadá i o něco starší. Oba skřítci spolu velice dobře vycházejí a dokáží společně vyřešit jakýkoli problém. Spolu zažívají v pohádkovém lese pod mechem a kapradím mnohá dobrodružství – pomohou naladit sluníčkovou basu, opravit zlobivé kukačky, najít ztracené světýlko, ubránit pramen před zlým rakem a mnoho jiných.
Autorem jejich příběhů je spisovatel Václav Čtvrtek, postavy výtvarně ztvárnil Zdeněk Smetana. Křemílek je tak jedním z hlavních hrdinů knihy Pohádky z mechu a kapradí a také stejnojmenného televizního seriálu, vysílaného od roku 1968. Zde postavy Křemílka a Vochomůrky namluvila Jiřina Bohdalová. Křemílek vystupoval v 39 dílech, z nichž každý trval 8 minut. Zpočátku se jednalo o černobílé provedení vysílané v rámci Večerníčků.Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Křemílek? s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu VGA? Rozumíte pojmu Řopík? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vesmír? Znáte pojem Celostní medicína?

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, popis, etymologie, definice, slovo, odborný výraz, Křemílek, Křemílek, význam, přesný výraz, přesný výraz, nadpřirozené, formulace, nadpřirozené, wiki

Pojem Křemílek je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křemílek ve Wikimedia Commons

Najít termín Křemílek ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Křemílek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Křemílek na Google.cz

Vyhledat heslo Křemílek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemílek například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Křemílek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Křemílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Křemílek? Definice pojmu Křemílek je v sekci Nadpřirozené

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nadpřirozené.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.