Kdo je to?
Kdo je to Jožka Černý? Životopis Jožka Černý, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jožka Černý?

Kdo je to Jožka Černý? Stručný životopis

Jožka Černý, původně Josef Černý, patří k nejpopulárnějším moravským zpěvákům, kteří interpretují lidové písně. Začínal jako mechanik – opravoval šicí stroje, auta a pracoval také jako umělecký kovář. V roce 1946 v Hodoníně zpěvem vítal Edwarda Beneše, vracejícího se do vlasti. Od té doby zpíval všem následujícím prezidentům.
Jako zpěvák získal velké množství cen, vlastní řadu zlatých desek a také desku platinovou. Často bývá nazýván králem lidového zpěvu. Jožka Černý se pokoušel vstoupit do politiky, jeho kandidatura do senátu však nebyla úspěšná.Kdo je to Jožka Černý? Životopis Jožka Černý, lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Jožka Černý

Národnost: česká
Datum narození: 14. března 1942
Místo narození: Čejč

Líbí se stručný životopis s osobou Jožka Černý? Pak se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cytoskopie? Rozumíte pojmu Ledek? Znáte pojem Dekadence? Znáte pojem Zisk?

Klíčová slova: lexikon, popis, přesný výraz, vysvětlení, definice, synonymum, formulace, význam slova, pojem, co je to Jožka Černý?, informace, wiki, Jožka Černý, hudba, kdo to je, význam

Pojem Jožka Černý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jožka Černý ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Jožka Černý ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jožka Černý na Youtube

Najít slovo Jožka Černý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jožka Černý například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jožka Černý? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jožka Černý? Kdo to byl Jožka Černý? Kdy se narodil Jožka Černý? Kde se narodil Jožka Černý? Jožka Černý je v sekci hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jožka Černý kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jožka Černý i v jiné kategorii než je hudba.