Kdo je to?
Kdo je Jožka Černý? Životopis Jožka Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jožka Černý

Kdo je Jožka Černý? Životopis, informace, biografie, hudba

Jožka Černý, původně Josef Černý, patří k nejpopulárnějším moravským zpěvákům, kteří interpretují lidové písně. Začínal jako mechanik – opravoval šicí stroje, auta a pracoval také jako umělecký kovář. V roce 1946 v Hodoníně zpěvem vítal Edwarda Beneše, vracejícího se do vlasti. Od té doby zpíval všem následujícím prezidentům.
Jako zpěvák získal velké množství cen, vlastní řadu zlatých desek a také desku platinovou. Často bývá nazýván králem lidového zpěvu. Jožka Černý se pokoušel vstoupit do politiky, jeho kandidatura do senátu však nebyla úspěšná.Kdo je Jožka Černý? Životopis Jožka Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jožka Černý

Národnost: česká
Datum narození: 14. března 1942
Místo narození: Čejč

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jožka Černý sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Konfitování? Víte co je Betlémská hvězda? Znáte pojem Anorexie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Adorace?

Klíčová slova: místo narození, kdy se narodil Jožka Černý?, zajímavosti, popis, lexikon, hudba, život, informace, datum narození, narození, Jožka Černý, vysvětlení, wikipedie, životopis, národnost, hudba

Pojem Jožka Černý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Jožka Černý na Google.cz

Vyhledat heslo Jožka Černý ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Jožka Černý ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jožka Černý ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Jožka Černý ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jožka Černý například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Jožka Černý? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jožka Černý? Kdy se narodil Jožka Černý? Kde se narodil Jožka Černý? Jožka Černý patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Jožka Černý třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jožka Černý i v jiné kategorii než je hudba.