Kdo je to?
Kdo je to Jožka Černý? Životopis Jožka Černý, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jožka Černý?

Kdo je to Jožka Černý? Stručný životopis

Jožka Černý, původně Josef Černý, patří k nejpopulárnějším moravským zpěvákům, kteří interpretují lidové písně. Začínal jako mechanik – opravoval šicí stroje, auta a pracoval také jako umělecký kovář. V roce 1946 v Hodoníně zpěvem vítal Edwarda Beneše, vracejícího se do vlasti. Od té doby zpíval všem následujícím prezidentům.
Jako zpěvák získal velké množství cen, vlastní řadu zlatých desek a také desku platinovou. Často bývá nazýván králem lidového zpěvu. Jožka Černý se pokoušel vstoupit do politiky, jeho kandidatura do senátu však nebyla úspěšná.Kdo je to Jožka Černý? Životopis Jožka Černý, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Jožka Černý

Národnost: česká
Datum narození: 14. března 1942
Místo narození: Čejč

Zaujala vás biografie osobnosti Jožka Černý? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Excel? Pamatujete si definici pojmu Apnoe? Znáte pojem Free running? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ranžír?

Klíčová slova: odborný výraz, termín, původ slova, význam, co znamená, heslo, wiki, význam slova, synonymum, lexikon, význam pojmu, pojem, formulace, co je to Jožka Černý?, přesný výraz, definice

Pojem Jožka Černý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jožka Černý

Hledat videa s názvem Jožka Černý na Youtube

Hledat pojem Jožka Černý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Jožka Černý ve Wikipedii

Najít slovo Jožka Černý na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jožka Černý například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Jožka Černý? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jožka Černý? Kdo to byl Jožka Černý? Kdy se narodil Jožka Černý? Kde se narodil Jožka Černý? Jožka Černý se nachází v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jožka Černý třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jožka Černý i v jiné kategorii než je hudba.