Kdo je to?
Kdo je Stanislava Bartošová? Životopis Stanislava Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Stanislava Bartošová

Kdo je Stanislava Bartošová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Stanislava Bartošková se narodila 17. března 1947 v Liberci do česko-německé rodiny. Vystudovala gymnázium odkud po maturitě pokračovala na pražskou DAMU. I tu úspěšně zakončila. Stanislava je herečka, která za svou kariéru stihla odehrát množství výrazných rolí. Jejím prvním filmem bylo v roce 1965 drama 7 zabitých, kde Stanislava ztvárnila hned hlavní roli zdravotní sestry Jenky.
Na konci šedesátých let stihla natočit ještě další čtyři filmy. V roce 1967 to bylo kriminální drama Dům ztracených duší a akční kriminální drama Hra bez pravidel. Později ještě historická komedie Slasti otce vlasti s Jaromírem Hanzlíkem a Danielou Kovářovou v hlavních rolích a drama Proměny nože v režii Evy Sadkové.
Léta sedmdesátá byla pro hereckou kariéru Stanislavy Bartoškové přelomová. Za deset let stihla neskutečné množství filmů včetně historické komedie Svatby pana Voka, muzikálu Noc na Karlštejně, komedie Hodíme se k sobě, miláčku…? a fantasy filmu Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou.
V roce 1980 si zahrála malou roličku ve filmu Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka Vrchní, prchni! Následovala komedie Ten svetr si nesvlíkej, kriminálka Panenka, drama Skalpel, prosím, film Poklesky zralých mužů nebo Bankovní dům Daubner. V obou díle pohádky Princezna Fantaghiro si zahrála roli chůvy a ztvárnila i královnu v Duchovi času.
Mezi „její“ seriály patří fantom operety, 30 případů majora Zemana, Nejmladší z roku Hamrů, Zákony pohybu, ve znamení Merkura, Čas zakladatelů, Návštěvníci, Lekár umierajúceho času, Johann Sebastian Bach, Gottwald, Malé dějiny jedné rodiny, případ pro zvláštní skupinu, Hříchy pro pátera Knoxe a Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek.
Stanislava Bartošková, která ihned po ukončení získala angažmá v Divadle na Vinohradech neobstála v obrovské konkurenci, jelikož v době její největší slávy měla kolem sebe mnoho známějších hereček, a proto je dnešním divákům její jméno navzdory dosaženým úspěchům relativně neznámé.
V polovině devadesátých let se Slanislava z hereckého světa zcela ztratila, ke hraní se ale ještě vrátila. Její poslední rolí „před pauzou“ byla pacientka v Konci básníků v Čechách z roku 1993. Za jejím „koncem“ stálo moderování na Nově. Bartošková totiž patřila mezi první moderátorské tváře, které se na první komerční televizní stanici objevovaly. Po boku Zbyňka Merunky moderovala Televizní noviny. Bohužel její moderování bylo hodnoceno jako „nepřesvědčivé“, a proto ji po několika měsících vystřídala Eva Jurinová.
V polovině devadesátých let proto zamířila na ministerstvo zahraničí, díky čemuž působila v Bratislavě jako kulturní atašé na české ambasádě.
V roce 2009 ji mohli diváci vidět v Případu nevěrné Kláry a o pět let později si zahrála i v úspěšném historickém seriálu První republika. Od té doby se objevila již pouze jako maskérka v životopisném dokumentu Jiří Trnka: Nalezený přítel. Kromě filmových rolí se v její „nové herecké éře“ objevilo i několik seriálových. Zahrála si například v Přešlapech, ve Vyprávěj nebo v kriminálce V.I.P vraždy.
V osobním životě je dlouhou dobu vdaná a jejím manželem je o pět let mladší ředitel technické správy Národního divadla Waldemar Wanatowitc, s nímž má jednu dceru.Kdo je Stanislava Bartošová? Životopis Stanislava Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Stanislava Bartošová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 17. března 1947
Místo narození: Liberec

Zaujala vás biografie osobnosti Stanislava Bartošová? Potom se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Nubuk? Znáte definici termínu MATLAB? Znáte pojem Šestá nemoc? Pamatujete si definici pojmu Pole dance?

Klíčová slova: Stanislava Bartošová, vysvětlení, lexikon, místo narození, kdy se narodila Stanislava Bartošová?, osobnosti, život, informace, narození, datum narození, zajímavosti, herectví, Stanislava Bartošová, wiki, popis, osobnost

Pojem Stanislava Bartošová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Stanislava Bartošová ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Stanislava Bartošová na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Stanislava Bartošová na Youtube

Hledat pojem Stanislava Bartošová na Google.cz

Zkusit najít termín Stanislava Bartošová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanislava Bartošová například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Stanislava Bartošová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Stanislava Bartošová? Kdy se narodila Stanislava Bartošová? Kde se narodila Stanislava Bartošová? Stanislava Bartošová je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Stanislava Bartošová dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanislava Bartošová i v jiné kategorii než je herectví.