Kdo je to?
Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Kdo je to Rónin?

Co znamená a jaký je význam slova Rónin?

Rónin bylo pojmenování z doby feudalizmu. Jednalo se o samuraje, který z nějakého důvodu neměl pána. Róninův pán mohl například zemřít nebo samuraj ztratil z nejrůznějších příčin pánovu přízeň. Rónin musel dodržovat Bušidó, morální kodex samuraje, kterým se bojovník řídil a který stanovoval principy chování. Základem byla tato pravidla: upřímnost, čestné jednání, pravdomluvnost, odvaha, ctnost, úcta k předkům, snaha o sebezdokonalení a věrnost svému pánovi. Nejvíce róninů bylo v období Edo, kdy se zpřísnila pravidla pro samuraje. Do té doby mohl samuraj změnit pána nebo povolání a mohl se oženit s příslušnicí jiného klanu. Proto samurajové z nuznějších poměrů opouštěli za vlády šógunů své pány nebo utíkali a stávali se róniny.
V současném Japonsku je jako rónin označován student, který neuspěl u příjímací zkoušky a rok stráví přípravou na další zkoušku. V té době nenavštěvuje žádnou školu.Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Tento text (Rónin) můžete sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Alpaka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Splín? Znáte pojem Euforie? Znáte termín Wikipedie?

Klíčová slova: slovo, význam slova, historie, co je to Rónin?, heslo, synonymum, popis, etymologie, formulace, přesný výraz, původ slova, lexikon, informace, význam, přesný význam, pojem

Pojem Rónin je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Rónin zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Rónin ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Rónin ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Rónin na Youtube

Hledat výraz Rónin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rónin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Rónin, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Rónin? Kdo to byl Rónin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rónin? Definice pojmu Rónin je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.