Kdo je to?
Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Kdo je to Rónin?

Co znamená a jaký je význam slova Rónin?

Rónin bylo pojmenování z doby feudalizmu. Jednalo se o samuraje, který z nějakého důvodu neměl pána. Róninův pán mohl například zemřít nebo samuraj ztratil z nejrůznějších příčin pánovu přízeň. Rónin musel dodržovat Bušidó, morální kodex samuraje, kterým se bojovník řídil a který stanovoval principy chování. Základem byla tato pravidla: upřímnost, čestné jednání, pravdomluvnost, odvaha, ctnost, úcta k předkům, snaha o sebezdokonalení a věrnost svému pánovi. Nejvíce róninů bylo v období Edo, kdy se zpřísnila pravidla pro samuraje. Do té doby mohl samuraj změnit pána nebo povolání a mohl se oženit s příslušnicí jiného klanu. Proto samurajové z nuznějších poměrů opouštěli za vlády šógunů své pány nebo utíkali a stávali se róniny.
V současném Japonsku je jako rónin označován student, který neuspěl u příjímací zkoušky a rok stráví přípravou na další zkoušku. V té době nenavštěvuje žádnou školu.Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rónin s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Alpaka? Pamatujete si definici pojmu Tetanie? Znáte pojem Euforie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Antuka?

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, informace, termín, formulace, synonymum, Rónin, kdo je Rónin?, co znamená, původ slova, slovo, historie, přesný význam, popis, popis, co je to Rónin?

Pojem Rónin je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Rónin

Najít výraz Rónin ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Rónin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Rónin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Rónin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rónin například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rónin

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Rónin? Kdo to byl Rónin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rónin? Definice pojmu Rónin patří do sekce historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, definici kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.