Kdo je to?
Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Kdo je to Rónin?

Co znamená a jaký je význam slova Rónin?

Rónin bylo pojmenování z doby feudalizmu. Jednalo se o samuraje, který z nějakého důvodu neměl pána. Róninův pán mohl například zemřít nebo samuraj ztratil z nejrůznějších příčin pánovu přízeň. Rónin musel dodržovat Bušidó, morální kodex samuraje, kterým se bojovník řídil a který stanovoval principy chování. Základem byla tato pravidla: upřímnost, čestné jednání, pravdomluvnost, odvaha, ctnost, úcta k předkům, snaha o sebezdokonalení a věrnost svému pánovi. Nejvíce róninů bylo v období Edo, kdy se zpřísnila pravidla pro samuraje. Do té doby mohl samuraj změnit pána nebo povolání a mohl se oženit s příslušnicí jiného klanu. Proto samurajové z nuznějších poměrů opouštěli za vlády šógunů své pány nebo utíkali a stávali se róniny.
V současném Japonsku je jako rónin označován student, který neuspěl u příjímací zkoušky a rok stráví přípravou na další zkoušku. V té době nenavštěvuje žádnou školu.Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Tento text (Rónin) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Byreta? Vzpomněli byste si na význam slova Unsplash? Znáte pojem CWG? Znáte definici termínu Citoň?

Klíčová slova: historie, význam pojmu, synonymum, lexikon, wiki, význam slova, pojem, kdo je Rónin?, popis, definice, odborný výraz, kdo to je, přesný význam, význam, termín, heslo

Pojem Rónin je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Rónin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Rónin ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Rónin ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Rónin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Rónin například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Rónin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Rónin? Kdo to byl Rónin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rónin? Definice pojmu Rónin je v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.