Kdo je to?
Kdo je Keith Urban? Životopis Keith Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Keith Urban

Kdo je Keith Urban? Životopis, informace, biografie, hudba

Keith Urban je australsko-americký zpěvák a hudebník.
Narodil se na Novém Zélandu, brzy se však s rodiči přestěhoval do Austrálie. Hudbě se věnoval od dětského věku stejně jako herectví. Již jako adolescent se účastnil talentových soutěží.
V roce 1990 vydal Urban své první album, které neslo jeho jméno. Žánrově šlo o country, kterému pak Keith Urban zůstal věrný i v dalších obdobích kariéry.
Čemu však věrný nezůstal, byla Austrálie. V roce 1992 se totiž přestěhoval do USA a začal svou kariéru budovat zde.
I své první album vydané v Americe (1999) pojmenoval Keith Urban po sobě a vyneslo mu úspěch. Pomohlo mu prosadit se na americké hudební scéně a získal díky němu řadu ocenění. V roce 2002 vyšlo jeho druhé americké album Golden Road a s ním i hit "Somebody Like You", který se stal jasnou jedničkou v hitparádách. Svou první Grammy získal v roce 2005.
Urbanovi se dařilo udržovat se na vrcholu americké country scény. Úspěšná byla například jeho alba Love, Pain & the Whole Crazy Thing (2006) nebo Defying Gravity (2008). Zatím poslední album (k roku 2023) vydal v roce 2020 a neslo název The Speed of Now Part 1.
Keith Urban je jedním z nejvýraznějších moderních představitelů country hudby v americké (i světové) hudbě.
Manželkou Keitha Urbana je hollywoodská hvězda Nicole Kidman.Kdo je Keith Urban? Životopis Keith Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Keith Urban

Datum narození: 26. října 1967
Místo narození: Whangarei, Northland, New Zealand

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Keith Urban sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Urbanizace? Vzpomněli byste si co znamená slovo BlueMotion? Znáte definici termínu Amen? Víte co je Alabastr?

Klíčová slova: kdy se narodil Keith Urban?, wikipedie, osobnosti, kdo je Keith Urban?, osobnost, narození, wiki, hudba, popis, hudba, Keith Urban, biografie, Keith Urban, kde se narodil Keith Urban?, místo narození, informace

Pojem Keith Urban je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Keith Urban na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Keith Urban v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Keith Urban ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Keith Urban ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Keith Urban ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Keith Urban například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Keith Urban? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Keith Urban? Kdy se narodil Keith Urban? Kde se narodil Keith Urban? Keith Urban je v sekci Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Keith Urban třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Keith Urban i v jiné kategorii než je hudba.