Kdo je to?
Kdo je Keith Urban? Životopis Keith Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Keith Urban

Kdo je Keith Urban? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Keith Urban je australsko-americký zpěvák a hudebník.
Narodil se na Novém Zélandu, brzy se však s rodiči přestěhoval do Austrálie. Hudbě se věnoval od dětského věku stejně jako herectví. Již jako adolescent se účastnil talentových soutěží.
V roce 1990 vydal Urban své první album, které neslo jeho jméno. Žánrově šlo o country, kterému pak Keith Urban zůstal věrný i v dalších obdobích kariéry.
Čemu však věrný nezůstal, byla Austrálie. V roce 1992 se totiž přestěhoval do USA a začal svou kariéru budovat zde.
I své první album vydané v Americe (1999) pojmenoval Keith Urban po sobě a vyneslo mu úspěch. Pomohlo mu prosadit se na americké hudební scéně a získal díky němu řadu ocenění. V roce 2002 vyšlo jeho druhé americké album Golden Road a s ním i hit "Somebody Like You", který se stal jasnou jedničkou v hitparádách. Svou první Grammy získal v roce 2005.
Urbanovi se dařilo udržovat se na vrcholu americké country scény. Úspěšná byla například jeho alba Love, Pain & the Whole Crazy Thing (2006) nebo Defying Gravity (2008). Zatím poslední album (k roku 2023) vydal v roce 2020 a neslo název The Speed of Now Part 1.
Keith Urban je jedním z nejvýraznějších moderních představitelů country hudby v americké (i světové) hudbě.
Manželkou Keitha Urbana je hollywoodská hvězda Nicole Kidman.Kdo je Keith Urban? Životopis Keith Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Keith Urban

Datum narození: 26. října 1967
Místo narození: Whangarei, Northland, New Zealand

Líbí se stručný životopis s osobou Keith Urban? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Deviace? Vzpomněli byste si na význam slova Fotosyntéza? Znáte definici termínu Fakultní nemocnice? Znáte definici termínu Alcantara?

Klíčová slova: místo narození, hudba, osobnost, vysvětlení, kde se narodil Keith Urban?, narození, kdy se narodil Keith Urban?, Keith Urban, osobnosti, Keith Urban, zajímavosti, lexikon, životopis, informace, biografie, život

Pojem Keith Urban je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Keith Urban ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keith Urban ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Keith Urban na Youtube

Zkusit najít termín Keith Urban ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Keith Urban ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Keith Urban například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Keith Urban?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Keith Urban? Kdy se narodil Keith Urban? Kde se narodil Keith Urban? Keith Urban je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, xylofon, keith Urban, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Keith Urban dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Keith Urban i v jiné kategorii než je hudba.