Kdo je to?
Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alexander Graham Bell?

Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis, informace, biografie, věda

Alexander Graham Bell byl vědec a vynálezce. Vliv na něj mělo rodinné prostředí, neboť děda se zabýval fyziologií řeči, otec byl profesor fonetiky, který vytvořil fonetickou abecedu, a hluchá matka ho přivedla k zájmu o sluchové poruchy. V Londýně studoval anatomii a fyziologii. Když se rodina přesunula do Kanady, získal místo profesora fyziologie na univerzitě v Bostonu. Seznámil se s bohatými rodiči několika svých žáků, kteří se zajímali o rozvoj vědy a zajistili pro něj laboratoř.
Bell se snažil sestrojit telefon, ale experimenty se zpočátku nedařily. Postupem času přístroj zdokonaloval a v roce 1876 se mu podařilo telefonicky přenést větu. Na objevech se podílel také jeho spolupracovník Thomas Watson. Technické potíže se podařilo vyřešit, ale nedařilo se vzbudit zájem o telefon. Změna přišla, když vynález zaujal brazilského císaře Petra II. To umožnilo další výzkum a brzy se uskutečnil telefonický hovor mezi Bostonem a Cambridge v Massachusetts, které oddělují přibližně tři kilometry. Bell poté založil firmu, která vyráběla a pronajímala telefony. Ačkoli je telefon jeho nejslavnější vynález, Bell od dětství projevoval vynalézavého ducha a také jako vědec se věnoval různým oblastem. Díky dalším objevům vynalezl například fonograf, hydroplán nebo audiometr na měření sluchu. Podílel se na konstrukci letadel a testoval model helikoptéry. Přemýšlel rovněž o obnovitelných zdrojích energie. Je po něm pojmenovaný decibel, jednotka, která měří intenzitu zvuku. Získal celkem 18 patentů a kromě vědy se aktivně zaměřoval na pomoc hluchým a sluchově postiženým lidem.Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Alexander Graham Bell

Národnost: skotsko-americká
Datum narození: 3. března 1847
Místo narození: Edinburgh, Skotsko
Datum úmrtí: 2. srpna 1922

Zaujala vás biografie osobnosti Alexander Graham Bell? Potom se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Windsurfing? Víte co je Akreditiv? Znáte termín Upgrade? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zádumčivost?

Klíčová slova: životopis, Kdy zemřel Alexander Graham Bell, wikipedie, informace, datum úmrtí, vysvětlení, kdo je Alexander Graham Bell?, nežijící, narození, osobnosti, lexikon, kdy se narodil Alexander Graham Bell?, život, popis, zajímavosti, národnost

Pojem Alexander Graham Bell je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Alexander Graham Bell

Hledat pojem Alexander Graham Bell ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Alexander Graham Bell ve Wikislovníku

Zkusit najít Alexander Graham Bell ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Alexander Graham Bell ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Graham Bell například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Graham Bell

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Alexander Graham Bell? Kdy se narodil Alexander Graham Bell? Kde se narodil Alexander Graham Bell? Kdy zemřel Alexander Graham Bell? Alexander Graham Bell patří do kategorie Věda

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Alexander Graham Bell řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Graham Bell i v jiné kategorii než je věda.