Kdo je to?
Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alexander Graham Bell?

Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis, informace, biografie, věda

Alexander Graham Bell byl vědec a vynálezce. Vliv na něj mělo rodinné prostředí, neboť děda se zabýval fyziologií řeči, otec byl profesor fonetiky, který vytvořil fonetickou abecedu, a hluchá matka ho přivedla k zájmu o sluchové poruchy. V Londýně studoval anatomii a fyziologii. Když se rodina přesunula do Kanady, získal místo profesora fyziologie na univerzitě v Bostonu. Seznámil se s bohatými rodiči několika svých žáků, kteří se zajímali o rozvoj vědy a zajistili pro něj laboratoř.
Bell se snažil sestrojit telefon, ale experimenty se zpočátku nedařily. Postupem času přístroj zdokonaloval a v roce 1876 se mu podařilo telefonicky přenést větu. Na objevech se podílel také jeho spolupracovník Thomas Watson. Technické potíže se podařilo vyřešit, ale nedařilo se vzbudit zájem o telefon. Změna přišla, když vynález zaujal brazilského císaře Petra II. To umožnilo další výzkum a brzy se uskutečnil telefonický hovor mezi Bostonem a Cambridge v Massachusetts, které oddělují přibližně tři kilometry. Bell poté založil firmu, která vyráběla a pronajímala telefony. Ačkoli je telefon jeho nejslavnější vynález, Bell od dětství projevoval vynalézavého ducha a také jako vědec se věnoval různým oblastem. Díky dalším objevům vynalezl například fonograf, hydroplán nebo audiometr na měření sluchu. Podílel se na konstrukci letadel a testoval model helikoptéry. Přemýšlel rovněž o obnovitelných zdrojích energie. Je po něm pojmenovaný decibel, jednotka, která měří intenzitu zvuku. Získal celkem 18 patentů a kromě vědy se aktivně zaměřoval na pomoc hluchým a sluchově postiženým lidem.Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Alexander Graham Bell

Národnost: skotsko-americká
Datum narození: 3. března 1847
Místo narození: Edinburgh, Skotsko
Datum úmrtí: 2. srpna 1922

Tento text (Alexander Graham Bell) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Windsurfing? Vzpomněli byste si co znamená slovo Byreta? Znáte termín Kolovrátek? Víte co je Láska?

Klíčová slova: datum úmrtí, kdy se narodil Alexander Graham Bell?, kde se narodil Alexander Graham Bell?, Kdy zemřel Alexander Graham Bell, národnost, životopis, biografie, Alexander Graham Bell, zajímavosti, národnost, narození, wiki, informace, kdo je Alexander Graham Bell?, osobnosti, wikipedie

Pojem Alexander Graham Bell je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Alexander Graham Bell

Zkusit najít Alexander Graham Bell ve Wikipedii

Najít heslo Alexander Graham Bell ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Alexander Graham Bell ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexander Graham Bell ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Alexander Graham Bell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Graham Bell například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Graham Bell

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Alexander Graham Bell? Kdy se narodil Alexander Graham Bell? Kde se narodil Alexander Graham Bell? Kdy zemřel Alexander Graham Bell? Alexander Graham Bell se nachází v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alexander Graham Bell např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Graham Bell i v jiné kategorii než je věda.