Kdo je to?
Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alexander Graham Bell?

Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis, informace, biografie, věda

Alexander Graham Bell byl vědec a vynálezce. Vliv na něj mělo rodinné prostředí, neboť děda se zabýval fyziologií řeči, otec byl profesor fonetiky, který vytvořil fonetickou abecedu, a hluchá matka ho přivedla k zájmu o sluchové poruchy. V Londýně studoval anatomii a fyziologii. Když se rodina přesunula do Kanady, získal místo profesora fyziologie na univerzitě v Bostonu. Seznámil se s bohatými rodiči několika svých žáků, kteří se zajímali o rozvoj vědy a zajistili pro něj laboratoř.
Bell se snažil sestrojit telefon, ale experimenty se zpočátku nedařily. Postupem času přístroj zdokonaloval a v roce 1876 se mu podařilo telefonicky přenést větu. Na objevech se podílel také jeho spolupracovník Thomas Watson. Technické potíže se podařilo vyřešit, ale nedařilo se vzbudit zájem o telefon. Změna přišla, když vynález zaujal brazilského císaře Petra II. To umožnilo další výzkum a brzy se uskutečnil telefonický hovor mezi Bostonem a Cambridge v Massachusetts, které oddělují přibližně tři kilometry. Bell poté založil firmu, která vyráběla a pronajímala telefony. Ačkoli je telefon jeho nejslavnější vynález, Bell od dětství projevoval vynalézavého ducha a také jako vědec se věnoval různým oblastem. Díky dalším objevům vynalezl například fonograf, hydroplán nebo audiometr na měření sluchu. Podílel se na konstrukci letadel a testoval model helikoptéry. Přemýšlel rovněž o obnovitelných zdrojích energie. Je po něm pojmenovaný decibel, jednotka, která měří intenzitu zvuku. Získal celkem 18 patentů a kromě vědy se aktivně zaměřoval na pomoc hluchým a sluchově postiženým lidem.Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Alexander Graham Bell

Národnost: skotsko-americká
Datum narození: 3. března 1847
Místo narození: Edinburgh, Skotsko
Datum úmrtí: 2. srpna 1922

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alexander Graham Bell? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Refrén? Znáte pojem Almanach? Znáte termín Artyčok? Vzpomenete si na definici slova Grafomanie?

Klíčová slova: život, popis, datum narození, kde se narodil Alexander Graham Bell?, věda, informace, Alexander Graham Bell, Kdy zemřel Alexander Graham Bell, místo narození, kdo to je, osobnosti, nežijící, věda, osobnost, wiki, vysvětlení

Pojem Alexander Graham Bell je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Alexander Graham Bell na Google.cz

Vyhledat termín Alexander Graham Bell ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Alexander Graham Bell na Youtube

Hledat výraz Alexander Graham Bell ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alexander Graham Bell ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Graham Bell například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Graham Bell

Právě nyní již víte Kdo byl Alexander Graham Bell? Kdy se narodil Alexander Graham Bell? Kde se narodil Alexander Graham Bell? Kdy zemřel Alexander Graham Bell? Alexander Graham Bell je v kategorii Věda

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alexander Graham Bell např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Graham Bell i v jiné kategorii než je věda.