Kdo je to?
Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Alexander Graham Bell?

Kdo to byl Alexander Graham Bell? Stručný životopis

Alexander Graham Bell byl vědec a vynálezce. Vliv na něj mělo rodinné prostředí, neboť děda se zabýval fyziologií řeči, otec byl profesor fonetiky, který vytvořil fonetickou abecedu, a hluchá matka ho přivedla k zájmu o sluchové poruchy. V Londýně studoval anatomii a fyziologii. Když se rodina přesunula do Kanady, získal místo profesora fyziologie na univerzitě v Bostonu. Seznámil se s bohatými rodiči několika svých žáků, kteří se zajímali o rozvoj vědy a zajistili pro něj laboratoř.
Bell se snažil sestrojit telefon, ale experimenty se zpočátku nedařily. Postupem času přístroj zdokonaloval a v roce 1876 se mu podařilo telefonicky přenést větu. Na objevech se podílel také jeho spolupracovník Thomas Watson. Technické potíže se podařilo vyřešit, ale nedařilo se vzbudit zájem o telefon. Změna přišla, když vynález zaujal brazilského císaře Petra II. To umožnilo další výzkum a brzy se uskutečnil telefonický hovor mezi Bostonem a Cambridge v Massachusetts, které oddělují přibližně tři kilometry. Bell poté založil firmu, která vyráběla a pronajímala telefony. Ačkoli je telefon jeho nejslavnější vynález, Bell od dětství projevoval vynalézavého ducha a také jako vědec se věnoval různým oblastem. Díky dalším objevům vynalezl například fonograf, hydroplán nebo audiometr na měření sluchu. Podílel se na konstrukci letadel a testoval model helikoptéry. Přemýšlel rovněž o obnovitelných zdrojích energie. Je po něm pojmenovaný decibel, jednotka, která měří intenzitu zvuku. Získal celkem 18 patentů a kromě vědy se aktivně zaměřoval na pomoc hluchým a sluchově postiženým lidem.Kdo byl Alexander Graham Bell? Životopis Alexander Graham Bell, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Alexander Graham Bell

Národnost: skotsko-americká
Datum narození: 3. března 1847
Místo narození: Edinburgh, Skotsko
Datum úmrtí: 2. srpna 1922

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alexander Graham Bell? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Windsurfing? Víte, co je to Veni vidi vici? Znáte termín Embolie? Rozumíte pojmu Zlatý standard?

Klíčová slova: definice, co znamená, etymologie, význam, kdo je Alexander Graham Bell?, vysvětlení, formulace, popis, pojem, heslo, původ slova, věda, přesný výraz, popis, wiki, termín

Pojem Alexander Graham Bell je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alexander Graham Bell v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Alexander Graham Bell ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Alexander Graham Bell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Alexander Graham Bell v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Alexander Graham Bell ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Graham Bell například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Graham Bell

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Alexander Graham Bell? Kdo to byl Alexander Graham Bell? Kdy se narodil Alexander Graham Bell? Kde se narodil Alexander Graham Bell? Kdy zemřel Alexander Graham Bell? Alexander Graham Bell je v kategorii věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Alexander Graham Bell dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Graham Bell i v jiné kategorii než je věda.