Kdo je to?
Kdo byl Miroslav Rous? Životopis Miroslav Rous, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Miroslav Rous

Kdo byl Miroslav Rous? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Herec Miroslav Rous se narodil 7. listopadu 1924 v Proboštově na Teplicku. Jelikož ho herectví táhlo již od dětství vystudoval Dramatickou školu Marie Markové-Nekolové, kterou úspěšně absolvoval v roce 1945 tedy ve svých jednadvaceti letech.
Po konci druhé světové války se Miroslav začal naplno věnovat herectví. Po celou svou kariéru působil v oblastních divadlech, ale zkušenosti sbíral i před kamerami. Nejprve získal angažmá v divadle v Ústí nad Labem odkud v roce 1946 přešel do Karlových varu a odtud jen o rok později do Teplic. Mezi lety 1949 a 1953 působil na divadelních prknem Benešovského divadla než se natrvalo usídlil v Mladé Boleslavi.
Poprvé se Miroslav objevil ve filmu Vánice z roku 1962 a následně si na další filmovou roli musel počkat dlouhých osm let, kdy si zahrál v televizním ztvárnění Král Hamlet podle Shakespearovy hry. Další filmové role přišly záhy. Podílel se na snímcích Klíč, Kaviár nebo čočka, Jak to bylo v Únoru?, Zločin v Modré hvězdě, Dny zrady, Královské usínání, Poslední začátek, Osvobození Prahy, Noc klavíristy, vítězný lid, Muž pro domácnost, Na koho to slovo padne…, Italské jaro a Anna proletářka.
V roce 1978 ztvárnil epizodní roli v oblíbeném propagandistickém kriminálním seriálu 30 případů majora Zemana, kde si v epizodě s názvem Rukojmí v Bella Vista, zahrál roli kapitána Fríby.
Miroslav Rous se oženil s hereckou kolegyní, která se po narození dvou synů stáhla z herecké branže a věnovala se převážně své rodině. Jejich synem je známý český herec a dabér Daniel Rous, který se narodil 28. ledna 1961 v mladé Boleslavi. Svůj hlas propůjčil Daniel především Rossovi z oblíbeného devadesátkového seriálu Přátelé, ale také Conanovi v podání Arnolda Schwarzeneggera.
Jeho poslední rolí byl školní inspektor Jaroslav Pouzar ve filmu Má láska s Jakubem, který vznikl roku 1982. Jen o dva roky později Miroslav Rous v pouhých šedesáti letech 19. listopadu 1984 v Praze umírá.Kdo byl Miroslav Rous? Životopis Miroslav Rous, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Miroslav Rous

Národnost: československá, česká
Datum narození: 7. listopadu 1924
Místo narození: Proboštov
Datum úmrtí: 19. listopadu 1984

Tento text (Miroslav Rous) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Anopyrin? Víte co je Džambulka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Syntaktická chyba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Konsolidace?

Klíčová slova: národnost, osobnost, národnost, Miroslav Rous, vysvětlení, herectví, kde se narodil Miroslav Rous?, popis, biografie, životopis, nežijící, narození, život, lexikon, herectví, místo narození

Pojem Miroslav Rous je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Miroslav Rous na Youtube

Zkusit najít výraz Miroslav Rous ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Miroslav Rous na Google obrázcích

Hledat termín Miroslav Rous v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miroslav Rous ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Rous například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Miroslav Rous? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Miroslav Rous? Kdy se narodil Miroslav Rous? Kde se narodil Miroslav Rous? Kdy zemřel Miroslav Rous? Miroslav Rous patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, set blondýnka, miroslav Rous, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Rous třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Rous i v jiné kategorii než je herectví.