Kdo je to?
Kdo je Ondřej Malý? Životopis Ondřej Malý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Ondřej Malý

Kdo je Ondřej Malý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ondřej Malý je český filmový, seriálový a divadelní herec, držitel Českého lva. Malý se narodil v Ostravě, kde po základní škole studoval na Janáčkově konzervatoři. Po absolvování konzervatoře pokračoval ve studiu herectví v Londýně na Emerson College. Následně se vrátil do Česka a věnoval se dabingu a překladům pro kabelovou televizi. Chvíli pracoval také jako vlekař na Pradědu. Během života hostoval v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, v pražském Divadle Na zábradlí a roku 1997 začal na stálo hrát v Klicperově divadle v Hradci Králové.
Malý debutoval před kamerou v roce 1980, a to v televizním seriálu Přátelé Zeleného údolí. Od té doby vytvořil role ve více než šedesáti filmech. Zpočátku hrál menší role v televizních filmech a pohádkách. Roku 1998 si zahrál hlavní roli v komedii Mrtvej brouk. Od filmů si poté dal pauzu až do roku 2009, kdy ztvárnil hlavní roli v psychologickém dramatu Pouta. Za tento film později Malý získal filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, Cenu české filmové kritiky 2011 a Cenu RWE pro objev roku. Od té doby hraje v jednom úspěšném filmu za druhým. Televizní diváci jej mohli vidět ve snímcích Lidice (2011), Ve stínu (2012), Hořící keř (2013), Padesátka (2015), Učitelka, Teorie Tygra, Lída Baarová, Bezva ženská na krku, Anthropoid (2016), Všechno nebo nic (2017), Úsměvy smutných mužů, Toman (2018), v komediích Ženy v běhu, Vlastníci (2019), v historickém dramatu Krajina ve stínu a v rodinné komedii Deníček moderního fotra (2021), kde si zahrál po boku své bývalé manželky Pavly Tomicové.
S herečkou Pavlou Tomicovou byl ženatý v letech 2003-2022. Spolu mají dceru Anežku. Ondřej Malý má nyní za partnerku českou herečku Kristýnu Kociánovou, s níž má syna Adama.Kdo je Ondřej Malý? Životopis Ondřej Malý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Ondřej Malý

Národnost: česká
Datum narození: 19. 1. 1966
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ondřej Malý s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Psychoanalýza? Znáte termín LGBTQ? Vzpomněli byste si na význam slova Boccia? Víte, co je to Infarkt?

Klíčová slova: datum narození, kde se narodil Ondřej Malý?, wikipedie, herectví, život, informace, osobnost, osobnosti, biografie, Ondřej Malý, narození, kdy se narodil Ondřej Malý?, herectví, popis, Ondřej Malý, zajímavosti

Pojem Ondřej Malý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Ondřej Malý ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ondřej Malý na Youtube

Zkusit najít frázi Ondřej Malý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Ondřej Malý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ondřej Malý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Malý například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ondřej Malý

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ondřej Malý? Kdy se narodil Ondřej Malý? Kde se narodil Ondřej Malý? Ondřej Malý se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, patka muž, ondřej Malý, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ondřej Malý dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Malý i v jiné kategorii než je herectví.