Kdo je to?
Kdo je Saskia Burešová? Životopis Saskia Burešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Saskia Burešová

Kdo je Saskia Burešová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Saskia Burešová je česká moderátorka.
Vystudovala DAMU, místo herectví se však vydala na dráhu televizní hlasatelky.
Pro českého diváka je zřejmě nejvíc spojená s pořadem Kalendárium - týdeníkem, který každý týden nabízí zajímavé informace o významných historických osobnostech a výročích. Burešová jej uvádí už od roku 1993.
V Československé televizi působila na různých moderátorských a hlasatelských postech od roku 1967. V dalších pořadech pak vystupovala v Československém a později českém rozhlase. Její hlas můžeme slýchat v řadě dokumentů, pro které namluvila komentář.
Jako herečka se objevila v malých rolích ve snímcích Kudy kam?, Velká filmová loupež a v televizní inscenaci Poslední, též byla k vidění v jednom z dílů seriálu Vyprávěj.
V roce 2013 vydala ve spolupráci s Vítkem Chadimou své vzpomínky nazvané Saskia.
Jejím manželem je režisér Petr Obdržálek.Kdo je Saskia Burešová? Životopis Saskia Burešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Saskia Burešová

Národnost: česká
Datum narození: 29. července 1946
Místo narození: Tornaľa, Slovensko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Saskia Burešová sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Velký třesk? Pamatujete si definici pojmu Outlook? Znáte definici termínu Biotop? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dobropis?

Klíčová slova: datum narození, osobnosti, Saskia Burešová, osobnost, biografie, herectví, wiki, wikipedie, životopis, vysvětlení, místo narození, národnost, kde se narodila Saskia Burešová?, informace, lexikon, kdy se narodila Saskia Burešová?

Pojem Saskia Burešová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Saskia Burešová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Saskia Burešová na Google obrázcích

Vyhledat výraz Saskia Burešová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Saskia Burešová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Saskia Burešová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Saskia Burešová například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Saskia Burešová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Saskia Burešová? Kdy se narodila Saskia Burešová? Kde se narodila Saskia Burešová? Saskia Burešová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, muž v cylindru, saskia Burešová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Saskia Burešová dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Saskia Burešová i v jiné kategorii než je herectví.