Kdo je to?
Kdo je to Santa Claus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Santa Claus? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Santa Claus?

Jaký je význam slova Santa Claus? Co to znamená?

Santa Claus je postava vánočního starce, který v řadě především západních zemí nosí o Vánocích dárky.
Santa Claus se vyvinul z postavy sv. Mikuláše. Jde o starého muže v červeném kabátě a s hustým plnovousem, který jezdí v saních tažených soby. Ve vánočním čase rozdává dárky a je s ním tedy spojován čas hojnosti.
Vlivem angloamerické komerce se Santa Claus rozšířil jako tradiční postava Vánoc do celého světa. Řada zemí si však ponechává své původní vánoční postavy. Typickým příklad je Česká republiky, kde dárky o Vánocích stále ve většině rodin nosí Ježíšek. Česko je specifické ještě postavou svatého Mikuláše, který chodí spolu s čerty a andělem 5. prosince a taktéž obdarovává hodné děti - tato tradice totiž vychází ze stejného zdroje jako rozdávání dárků Santa Clausem, tzn. že vánoční tradice je zde zdvojená.
Jméno Santa Claus je odvozeno pravděpodobně z nizozemského výrazu pro sv. Mikuláše - Sinterklaas.Kdo je to Santa Claus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Santa Claus? Lidé, nadpřirozené

Líbí se vám definice kdo je to Santa Claus? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Uherský rok? Znáte termín Carpe diem? Vzpomenete si na definici slova Progresivní daň? Víte, co je to Denacifikace?

Klíčová slova: synonymum, termín, Santa Claus, nadpřirozené, pojem, popis, původ slova, informace, Santa Claus, vysvětlení, slovo, etymologie, heslo, definice, odborný výraz, wikipedie

Pojem Santa Claus je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Santa Claus

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Santa Claus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Santa Claus na Youtube

Najít výraz Santa Claus na Google.cz

Zkusit najít pojem Santa Claus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Santa Claus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Santa Claus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Santa Claus

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Santa Claus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Santa Claus? Definice pojmu Santa Claus je v kategorii Nadpřirozené

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, výraz, termín, heslo třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nadpřirozené.