Kdo je to?
Kdo je to Santa Claus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Santa Claus? Lidé, nadpřirozené

Santa Claus

Co znamená a jaký je význam slova Santa Claus?

Santa Claus je postava vánočního starce, který v řadě především západních zemí nosí o Vánocích dárky.
Santa Claus se vyvinul z postavy sv. Mikuláše. Jde o starého muže v červeném kabátě a s hustým plnovousem, který jezdí v saních tažených soby. Ve vánočním čase rozdává dárky a je s ním tedy spojován čas hojnosti.
Vlivem angloamerické komerce se Santa Claus rozšířil jako tradiční postava Vánoc do celého světa. Řada zemí si však ponechává své původní vánoční postavy. Typickým příklad je Česká republiky, kde dárky o Vánocích stále ve většině rodin nosí Ježíšek. Česko je specifické ještě postavou svatého Mikuláše, který chodí spolu s čerty a andělem 5. prosince a taktéž obdarovává hodné děti - tato tradice totiž vychází ze stejného zdroje jako rozdávání dárků Santa Clausem, tzn. že vánoční tradice je zde zdvojená.
Jméno Santa Claus je odvozeno pravděpodobně z nizozemského výrazu pro sv. Mikuláše - Sinterklaas.Kdo je to Santa Claus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Santa Claus? Lidé, nadpřirozené

Sdílejte tento text s heslem Santa Claus s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Perlinka? Víte co je Keratokonus? Vzpomenete si na definici slova Atika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kimči?

Klíčová slova: popis, význam, lexikon, odborný výraz, etymologie, přesný výraz, termín, synonymum, Santa Claus, wiki, význam pojmu, slovo, informace, nadpřirozené, wikipedie, pojem

Pojem Santa Claus je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Santa Claus lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Santa Claus na Youtube

Zkusit najít pojem Santa Claus na Google obrázcích

Najít termín Santa Claus ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Santa Claus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Santa Claus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Santa Claus například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Santa Claus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Santa Claus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Santa Claus? Definice pojmu Santa Claus patří do kategorie Nadpřirozené

Kategorie nadpřirozené, anděl , santa Claus, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Santa Claus i v jiné kategorii než je sekce nadpřirozené.