Kdo je to?
Kdo je Winona Ryder? Životopis Winona Ryder, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Winona Ryder

Kdo je Winona Ryder? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Winona Laura Horowitz, známější pod jménem Winona Ryder, je americká filmová a seriálová herečka. Ryder se narodila ve městě Winona, podle kterého se později přejmenovala, do rodiny autorky a vydavatele knih židovského původu z Ukrajiny. Když měla 7 let, přestěhovala se s rodinou do Rainbow v Kalifornii a v deseti letech se přestěhovali do Petalumy. Na základní a střední škole byla šikanovaná. Ve 12 letech se zapsala na American Conservatory Theater poblíž San Francisca, kde chodila na své první herecké lekce. V roce 1989 ukončila střední školu Petaluma High School.
Roku 1985 poslala video s nahrávkou na konkurz k filmu Desert Bloom. Nebyla vybrána, ale režisérovi se nahrávka líbila, a tak obsadil Winonu do svého dalšího (a jejího debutového) filmu Lucas (1986). Úspěch zaznamenaly její další filmy – černá komedie Beetlejuice (1988) režiséra Tima Burtona, Smrtící atrakce (1989), legendární film Střihoruký Edward (1990) opět od režiséra T. Burtona. Za snímek Věk nevinností (1993) byla nominovaná na Oscara a dokonce získala Zlatý glóbus. O rok později byla opět nominovaná na Oscara (kategorie nejlepší herečka) za film Malé ženy (1994). Později nezaznamenala větší úspěchy. Zahrála si ještě ve známém snímku Vetřelec: Vzkříšení (1997), Narušení (1999), Zoolander (2001), Star Trek (2009) nebo Černá labuť (2010).
Ztvárnila jednu z hlavních rolí v novodobém oblíbeném seriálu Stranger Things (2016, 2017, 2019). Čtvrtá série vyjde v roce 2022. Hlavní roli si zahrála také v televizním šestidílném seriálu Spiknutí proti Americe (2020).Kdo je Winona Ryder? Životopis Winona Ryder, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Winona Ryder

Národnost: americká
Datum narození: 28. 10. 1971
Místo narození: Winona, Minnesota, USA

Popis osobnosti Winona Ryder můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Stav nebezpečí? Znáte definici termínu Vandalismus? Vzpomenete si na definici slova Zirkon? Pamatujete si definici pojmu Antivirus?

Klíčová slova: místo narození, kdo je Winona Ryder?, datum narození, osobnost, Winona Ryder, kde se narodila Winona Ryder?, vysvětlení, popis, život, narození, Winona Ryder, biografie, herectví, osobnosti, lexikon, herectví

Pojem Winona Ryder je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Winona Ryder na Google.cz

Hledat termín Winona Ryder ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Winona Ryder na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Winona Ryder ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Winona Ryder na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Winona Ryder například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Winona Ryder

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Winona Ryder? Kdy se narodila Winona Ryder? Kde se narodila Winona Ryder? Winona Ryder je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Winona Ryder řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Winona Ryder i v jiné kategorii než je herectví.