Kdo je to?
Kdo je Hana Heřmánková? Životopis Hana Heřmánková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Hana Heřmánková?

Kdo je Hana Heřmánková? Životopis, informace, biografie, herectví

Hana Heřmánková, rodným jménem Vávrová, je česká moderátorka a bývala televizní hlasatelka, filmová, seriálová a dabingová herečka, manažerka Divadla Bez zábradlí. Heřmánková se narodila v Praze a měla mladší sestru Danu Vávrovou (Leontýnka z filmu Ať žijí duchové), se kterou od malička navštěvovaly dramatický kroužek.
Po maturitě na střední škole se přihlásila na konkurz moderátorky a hlasatelky v Československé televizi, který následně vyhrála. Kromě práce televizní hlasatelky a moderátorky uváděla i hudební koncerty, společenské akce a jednou v televizi moderovala televizního Silvestra. Po roce 1989 začala pracovat pro rádio Frekvence 1. Během té doby se přihlásila na FAMU, kterou však později nedokončila. V roce 1992 obdržela televizní cenu Tý-Tý v kategorii nejpopulárnější televizní hlasatelka a dvakrát se stala držitelkou ceny dětského diváka Zlatý dudek. Zahrála si i v několika televizních reklamách a na TV Prima uváděla pořad Sama Doma.
Heřmánková debutovala ve filmu již v 16 letech, když si v roce 1979 postupně zahrála menší role ve filmech Od zítřka nečaruji, Lásky mezi kapkami deště a Drsná planina. Poté ztvárnila role ve snímcích Půl domu bez ženicha (1980), Velká filmová loupež, Cena medu (1986), Pražská 5 (1988) aj.
Kromě filmů se objevila také v televizních seriálech Arabela (1980), Ranč U Zelené sedmy (2000), Dáma a Král (2017).
Heřmánková se v osmdesátých letech seznámila v dabingovém studiu se svým budoucím manželem, hercem Karlem Heřmánkem (Lucifer z pohádky S čerty nejsou žerty). Z manželství spolu mají tři syny (Karel, Josef a František). Manželé Heřmánkovi spolu vlastní pražské Divadlo Bez zábradlí. Starají se také o chod Městského divadla v Karlových Varech, které provozuje právě Divadlo Bez zábradlí.
Heřmánková má členství ve správní radě nadačního fondu Slunce. Tato nadace pomáhá mentálně postiženým dětem a dospělým. Dále zastává funkci ředitelky Festivalu slovenského divadla, který se uvádí každý rok v Divadle Bez zábradlí.Kdo je Hana Heřmánková? Životopis Hana Heřmánková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Hana Heřmánková

Národnost: česká
Datum narození: 1. 3. 1963
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Hana Heřmánková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Pyrrhovo vítězství? Víte, co je to Mytologie? Vzpomenete si na definici slova Generace Z? Rozumíte pojmu Rohový kop?

Klíčová slova: datum narození, kdo je Hana Heřmánková?, národnost, vysvětlení, místo narození, osobnost, Hana Heřmánková, herectví, informace, život, životopis, herectví, kde se narodila Hana Heřmánková?, osobnosti, zajímavosti, lexikon

Pojem Hana Heřmánková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Hana Heřmánková

Hledat videa s názvem Hana Heřmánková na Youtube

Najít slovo Hana Heřmánková ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hana Heřmánková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Hana Heřmánková ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Hana Heřmánková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Heřmánková například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hana Heřmánková

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Hana Heřmánková? Kdy se narodila Hana Heřmánková? Kde se narodila Hana Heřmánková? Hana Heřmánková se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Hana Heřmánková dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Heřmánková i v jiné kategorii než je herectví.