Kdo je to?
Kdo je to Barikádník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Barikádník? Lidé, politika

Barikádník

Co znamená a jaký je význam slova Barikádník?

Barikádník je osoba stavějící barikády, případně bojující na barikádách.
V českém kontextu se termínem "barikádníci" obvykle myslí lidé, kteří na konci druhé světové války, během Pražského povstání, stavěli barikády v Praze a sváděli s německými okupanty boje o hlavní město.
Na počest této události byl Trojský most, který spojuje Holešovice s Holešovičkami přejmenován na most Barikádníků.
Obecně však můžeme jako barikádníky označit jakékoli bojovníky z barikád. Stavění barikád bylo v určitém historickém období typické například pro francouzská povstání a revoluce, kdy vzbouřenci budovali barikády v pařížských ulicích. Slovo také pochází z francouzštiny, a to ze slova barrique označujícího sud.
Barikáda je překážka či dokonce opevnění, které obvykle vzniká improvizovaně a narychlo a je složeno v podstatě ze všeho, co je po ruce. Jak napovídá francouzský původ slova, dřív mohlo jít o sudy, dále nábytek, cihly a dlažební kostky, kočáry a povozy apod., v moderní době se ke stavění barikád používají například automobily. Barikády mají za úkol zpomalit postup nepřítele, případně poskytnout obráncům obranné pozice. V tomto kontextu se barikády vytvářejí v ulicích (lépe se stavějí v užších ulicích). Postavit barikádu, tzv. zabarikádovat dveře, však můžete například i uvnitř budovy.Kdo je to Barikádník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Barikádník? Lidé, politika

Sdílejte tuto stránku se slovem Barikádník se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Aviváž? Vzpomněli byste si na význam slova Antifa? Víte, co je to Chlorela? Znáte definici termínu Infinitiv?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, přesný význam, formulace, co znamená, pojem, Barikádník, definice, politika, původ slova, informace, heslo, lexikon, slovo, politika, etymologie

Pojem Barikádník je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Barikádník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Barikádník ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Barikádník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barikádník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Barikádník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Barikádník například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Barikádník, definice, vysvětlení pojmu

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Barikádník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Barikádník? Definice pojmu Barikádník je v kategorii Politika

Kategorie politika, ministryně žena, barikádník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika).