Kdo je to?
Kdo je to Barikádník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Barikádník? Lidé, politika

Barikádník

Jaký je význam slova Barikádník? Co to znamená?

Barikádník je osoba stavějící barikády, případně bojující na barikádách.
V českém kontextu se termínem "barikádníci" obvykle myslí lidé, kteří na konci druhé světové války, během Pražského povstání, stavěli barikády v Praze a sváděli s německými okupanty boje o hlavní město.
Na počest této události byl Trojský most, který spojuje Holešovice s Holešovičkami přejmenován na most Barikádníků.
Obecně však můžeme jako barikádníky označit jakékoli bojovníky z barikád. Stavění barikád bylo v určitém historickém období typické například pro francouzská povstání a revoluce, kdy vzbouřenci budovali barikády v pařížských ulicích. Slovo také pochází z francouzštiny, a to ze slova barrique označujícího sud.
Barikáda je překážka či dokonce opevnění, které obvykle vzniká improvizovaně a narychlo a je složeno v podstatě ze všeho, co je po ruce. Jak napovídá francouzský původ slova, dřív mohlo jít o sudy, dále nábytek, cihly a dlažební kostky, kočáry a povozy apod., v moderní době se ke stavění barikád používají například automobily. Barikády mají za úkol zpomalit postup nepřítele, případně poskytnout obráncům obranné pozice. V tomto kontextu se barikády vytvářejí v ulicích (lépe se stavějí v užších ulicích). Postavit barikádu, tzv. zabarikádovat dveře, však můžete například i uvnitř budovy.Kdo je to Barikádník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Barikádník? Lidé, politika

Doporučujeme sdílet tento text s jinými lidmina sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Perzekuce? Vzpomněli byste si na význam slova Lesopark? Víte, co je to Flowin? Znáte definici termínu Tempeh?

Klíčová slova: původ slova, politika, přesný výraz, význam, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, Barikádník, slovo, politika, co znamená, popis, význam pojmu, etymologie, formulace, Barikádník

Pojem Barikádník je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Barikádník

Hledat heslo Barikádník ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Barikádník na Youtube

Hledat frázi Barikádník ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Barikádník na Google.cz

Najít slovo Barikádník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Barikádník například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Barikádník, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Barikádník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Barikádník? Definice pojmu Barikádník patří do sekce Politika

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat informace výraz, text, termín, pojem řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Barikádník hledat i v jiných kategoriích (než politika).