Kdo je to?
Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Kdo je to Ódin?

Co znamená a jaký je význam slova Ódin?

Ódin je jméno nejvyššího boha uctívaného Germány. Je také hlavním bohem severského bájesloví. V Německu byl nazýván Wotanem. Pramenem informací o Ódinovi jsou severské ságy Eddy. Měl být synem obrů Bora a Estly. Je nazývám Otcem všech a všeho, bohem magie, smrti a války.
Ódin má být i patronem poetů, státníků a hlavně bojovníků. Vládne také extázi. Umí měnit podobu, věší a čaruje a vchází do mysli nepřátel, aby je ovládl.Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Tento text (Ódin) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Trestní oznámení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dharma? Vzpomněli byste si co označuje výraz Alabastr? Znáte termín Suspenze?

Klíčová slova: etymologie, přesný výraz, lexikon, mytologie, synonymum, kdo je Ódin?, slovo, termín, původ slova, heslo, informace, přesný význam, význam slova, popis, Ódin, vysvětlení

Pojem Ódin je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Ódin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Ódin na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ódin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ódin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ódin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Ódin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ódin? Kdo to byl Ódin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ódin? Definice pojmu Ódin je v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.