Kdo je to?
Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Kdo je to Ódin?

Co znamená a jaký je význam slova Ódin?

Ódin je jméno nejvyššího boha uctívaného Germány. Je také hlavním bohem severského bájesloví. V Německu byl nazýván Wotanem. Pramenem informací o Ódinovi jsou severské ságy Eddy. Měl být synem obrů Bora a Estly. Je nazývám Otcem všech a všeho, bohem magie, smrti a války.
Ódin má být i patronem poetů, státníků a hlavně bojovníků. Vládne také extázi. Umí měnit podobu, věší a čaruje a vchází do mysli nepřátel, aby je ovládl.Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ódin s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Smalt? Znáte pojem Himalájská sůl? Vzpomněli byste si co označuje výraz Abolice? Vzpomenete si na definici slova Dýha?

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, odborný výraz, význam slova, kdo je Ódin?, popis, význam, pojem, heslo, slovo, význam pojmu, co je to Ódin?, co znamená, mytologie, wiki, definice

Pojem Ódin je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Ódin na Youtube

Najít slovo Ódin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Ódin ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ódin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ódin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ódin

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ódin? Kdo to byl Ódin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ódin? Definice pojmu Ódin patří do sekce mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat výraz, termín, heslo, výraz například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ódin v jiné sekci než mytologie.