Kdo je to?
Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Kdo je to Ódin?

Co znamená a jaký je význam slova Ódin?

Ódin je jméno nejvyššího boha uctívaného Germány. Je také hlavním bohem severského bájesloví. V Německu byl nazýván Wotanem. Pramenem informací o Ódinovi jsou severské ságy Eddy. Měl být synem obrů Bora a Estly. Je nazývám Otcem všech a všeho, bohem magie, smrti a války.
Ódin má být i patronem poetů, státníků a hlavně bojovníků. Vládne také extázi. Umí měnit podobu, věší a čaruje a vchází do mysli nepřátel, aby je ovládl.Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Ódin? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Okluze? Rozumíte pojmu Amnézie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lyceum? Znáte pojem Katarze?

Klíčová slova: kdo to je, formulace, mytologie, etymologie, definice, heslo, kdo je Ódin?, co znamená, informace, co je to Ódin?, slovo, přesný výraz, pojem, přesný význam, synonymum, termín

Pojem Ódin je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Ódin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Ódin ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ódin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Ódin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ódin například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ódin

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ódin? Kdo to byl Ódin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ódin? Definice pojmu Ódin je v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.