Kdo je to?
Kdo je Marilyn Manson? Životopis Marilyn Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Marilyn Manson

Kdo je Marilyn Manson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Brian Hugh Warner, známý pod uměleckým jménem Marilyn Manson, je americký skladatel, kytarista, malíř, filosof, spisovatel a frontman metalové kapely Marilyn Manson. Manson se narodil v Cantonu ve státě Ohio do konzervativní rodiny, kde matka byla v Episkopální církvi a otec katolík. Proto jako malý navštěvoval nábožensky založenou základní školu, ale k náboženství samému měl odpor. Mohlo za to pokrytectví jeho pobožné rodiny.
Po střední škole Glen Oak High School začal Manson pracovat v hudebním časopise jako novinář a redaktor. Ve volném čase skládal básně. Talent v něm viděl hudební skladatel Trent Reznor, který Mansona přivedl na myšlenku skládat hudbu. V 90. letech si vytvořil pseudonym Marilyn Manson. První jméno Marilyn vzniklo podle známé herečky Marilyn Monroe a druhé jméno podle náboženského fanatika Charlese Mansona. Už od mala chtěl Manson šokovat konzervativní a křesťanskou společnosti v USA. Založil kapelu a po několika obměnách v názvu vzniklo uskupení Marilyn Manson. Za jeho tvorbu byl několikrát žalován různými náboženskými uskupeními a označován za satanistu.
S kapelou zažil komerční úspěchy a vydal celkem 11 studiových desek. První deska nesla název Portrait of an American Family (1994). Zatím poslední deska We Are Chaos vyšla roku 2020.
Manson se mimo jiné věnuje malbě obrazů a vlastní firmu Mansinthe, která vyrábí absinth.
V roce 1998 vydal autobiografii Long Hard Road Out of Hell (o rok dříve vyšla stejnojmenná skladba).Kdo je Marilyn Manson? Životopis Marilyn Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Marilyn Manson

Národnost: americká
Datum narození: 5. 1. 1969
Místo narození: Canton, Ohio, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Marilyn Manson s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Laser game? Víte co je Tradice? Víte co je Fio banka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Osobní bankrot?

Klíčová slova: místo narození, lexikon, zajímavosti, osobnosti, kdy se narodil Marilyn Manson?, vysvětlení, národnost, biografie, životopis, wikipedie, narození, hudba, kdo je Marilyn Manson?, datum narození, popis, wiki

Pojem Marilyn Manson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Marilyn Manson v následujících zdrojích

Hledat pojem Marilyn Manson ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Marilyn Manson ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Marilyn Manson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Marilyn Manson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marilyn Manson ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Marilyn Manson například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Marilyn Manson? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Marilyn Manson? Kdy se narodil Marilyn Manson? Kde se narodil Marilyn Manson? Marilyn Manson patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, basa, marilyn Manson, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Marilyn Manson třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marilyn Manson i v jiné kategorii než je hudba.