Kdo je to?
Kdo je Marilyn Manson? Životopis Marilyn Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Marilyn Manson?

Kdo je Marilyn Manson? Životopis, informace, biografie, hudba

Brian Hugh Warner, známý pod uměleckým jménem Marilyn Manson, je americký skladatel, kytarista, malíř, filosof, spisovatel a frontman metalové kapely Marilyn Manson. Manson se narodil v Cantonu ve státě Ohio do konzervativní rodiny, kde matka byla v Episkopální církvi a otec katolík. Proto jako malý navštěvoval nábožensky založenou základní školu, ale k náboženství samému měl odpor. Mohlo za to pokrytectví jeho pobožné rodiny.
Po střední škole Glen Oak High School začal Manson pracovat v hudebním časopise jako novinář a redaktor. Ve volném čase skládal básně. Talent v něm viděl hudební skladatel Trent Reznor, který Mansona přivedl na myšlenku skládat hudbu. V 90. letech si vytvořil pseudonym Marilyn Manson. První jméno Marilyn vzniklo podle známé herečky Marilyn Monroe a druhé jméno podle náboženského fanatika Charlese Mansona. Už od mala chtěl Manson šokovat konzervativní a křesťanskou společnosti v USA. Založil kapelu a po několika obměnách v názvu vzniklo uskupení Marilyn Manson. Za jeho tvorbu byl několikrát žalován různými náboženskými uskupeními a označován za satanistu.
S kapelou zažil komerční úspěchy a vydal celkem 11 studiových desek. První deska nesla název Portrait of an American Family (1994). Zatím poslední deska We Are Chaos vyšla roku 2020.
Manson se mimo jiné věnuje malbě obrazů a vlastní firmu Mansinthe, která vyrábí absinth.
V roce 1998 vydal autobiografii Long Hard Road Out of Hell (o rok dříve vyšla stejnojmenná skladba).Kdo je Marilyn Manson? Životopis Marilyn Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Marilyn Manson

Národnost: americká
Datum narození: 5. 1. 1969
Místo narození: Canton, Ohio, USA

Tento text (Marilyn Manson) můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Niveleta? Vzpomněli byste si na význam slova Nirvána? Víte co je Bit? Znáte definici termínu Referendum?

Klíčová slova: místo narození, život, životopis, Marilyn Manson, kdo je Marilyn Manson?, osobnosti, informace, vysvětlení, wiki, zajímavosti, narození, kde se narodil Marilyn Manson?, osobnost, kdy se narodil Marilyn Manson?, národnost, popis

Pojem Marilyn Manson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Marilyn Manson zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Marilyn Manson ve Wikislovníku

Najít pojem Marilyn Manson na Google obrázcích

Vyhledat termín Marilyn Manson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marilyn Manson ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Marilyn Manson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marilyn Manson například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marilyn Manson

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Marilyn Manson? Kdy se narodil Marilyn Manson? Kde se narodil Marilyn Manson? Marilyn Manson je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Marilyn Manson řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marilyn Manson i v jiné kategorii než je hudba.