Kdo je to?
Kdo je Marilyn Manson? Životopis Marilyn Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Marilyn Manson?

Kdo je Marilyn Manson? Životopis, informace, biografie, hudba

Brian Hugh Warner, známý pod uměleckým jménem Marilyn Manson, je americký skladatel, kytarista, malíř, filosof, spisovatel a frontman metalové kapely Marilyn Manson. Manson se narodil v Cantonu ve státě Ohio do konzervativní rodiny, kde matka byla v Episkopální církvi a otec katolík. Proto jako malý navštěvoval nábožensky založenou základní školu, ale k náboženství samému měl odpor. Mohlo za to pokrytectví jeho pobožné rodiny.
Po střední škole Glen Oak High School začal Manson pracovat v hudebním časopise jako novinář a redaktor. Ve volném čase skládal básně. Talent v něm viděl hudební skladatel Trent Reznor, který Mansona přivedl na myšlenku skládat hudbu. V 90. letech si vytvořil pseudonym Marilyn Manson. První jméno Marilyn vzniklo podle známé herečky Marilyn Monroe a druhé jméno podle náboženského fanatika Charlese Mansona. Už od mala chtěl Manson šokovat konzervativní a křesťanskou společnosti v USA. Založil kapelu a po několika obměnách v názvu vzniklo uskupení Marilyn Manson. Za jeho tvorbu byl několikrát žalován různými náboženskými uskupeními a označován za satanistu.
S kapelou zažil komerční úspěchy a vydal celkem 11 studiových desek. První deska nesla název Portrait of an American Family (1994). Zatím poslední deska We Are Chaos vyšla roku 2020.
Manson se mimo jiné věnuje malbě obrazů a vlastní firmu Mansinthe, která vyrábí absinth.
V roce 1998 vydal autobiografii Long Hard Road Out of Hell (o rok dříve vyšla stejnojmenná skladba).Kdo je Marilyn Manson? Životopis Marilyn Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Marilyn Manson

Národnost: americká
Datum narození: 5. 1. 1969
Místo narození: Canton, Ohio, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Marilyn Manson se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Niveleta? Vzpomněli byste si na význam slova Interakce? Víte co je Natura 2000? Znáte definici termínu Stav ohrožení státu?

Klíčová slova: popis, kdy se narodil Marilyn Manson?, informace, zajímavosti, Marilyn Manson, wiki, Marilyn Manson, místo narození, narození, wikipedie, hudba, osobnosti, lexikon, kdo je Marilyn Manson?, osobnost, hudba

Pojem Marilyn Manson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Marilyn Manson v dalších zdrojích

Zkusit najít Marilyn Manson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Marilyn Manson na Google.cz

Najít heslo Marilyn Manson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Marilyn Manson ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Marilyn Manson ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Marilyn Manson například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marilyn Manson

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Marilyn Manson? Kdy se narodil Marilyn Manson? Kde se narodil Marilyn Manson? Marilyn Manson je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Marilyn Manson řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marilyn Manson i v jiné kategorii než je hudba.