Kdo je to?
Kdo je Zita Senková? Životopis Zita Senková, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Kdo je Zita Senková?

Kdo je Zita Senková? Životopis, informace, biografie, novináři

Zita Senková je slovenská novinářka a rozhlasová redaktorka působící v České republice.
Vystudovala žurnalistku na Komenského univerzitě v Bratislavě a po studiích začala pracovat v Československém rozhlase. Objevovala se zde na různých postech, až nakonec zůstala v zahraniční redakci.
V 90. letech zůstala v Českém rozhlase a od roku 1997 působila jako jeho zahraniční zpravodajka v Německu, později na stejném postu spolupracovala i s Mladou frontou DNES. V Německu působila i nadále a stala se jednou z novinářských odbornic na tuto naši sousední zemi. V roce 2008 se vrátila na Český rozhlas a objevuje se pravidelně na jeho stanici Dvojka. Na vlnách Dvojky dlouhodobě moderuje názorový pořad Jak to vidí...
Krátce působila i na tiskovém odboru ministerstva zahraničí a později se podílela na vytvoření koncepce, s níž vstupovala Česká republika do svého předsednictví v Evropské unii v roce 2009.Kdo je Zita Senková? Životopis Zita Senková, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Základní informace o osobě Zita Senková

Národnost: slovenská

Líbí se stručný životopis s osobou Zita Senková? Pak se podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova INTERPOL? Vzpomněli byste si co znamená slovo Switch? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kardio cvičení? Víte co je Legenda?

Klíčová slova: vysvětlení, novináři, život, novináři, wikipedie, popis, lexikon, osobnost, Zita Senková, národnost, osobnosti, životopis, kdo je Zita Senková?, wiki, informace, Zita Senková

Pojem Zita Senková je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zita Senková ve Wikimedia Commons

Najít pojem Zita Senková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Zita Senková ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Zita Senková ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Zita Senková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zita Senková například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zita Senková

Právě nyní již víte Kdo je to Zita Senková? Zita Senková je v sekci Novináři

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Zita Senková řekněme například v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zita Senková i v jiné kategorii než je novináři.