Kdo je to?
Kdo je Karel Greif? Životopis Karel Greif, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Karel Greif

Kdo je Karel Greif? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Karel Greif je český herec.
Vystudoval DAMU.
Ve filmu Mučedníci lásky se objevil už jako malé dítě. První hlavní roli však získal až v roce 1984 v pohádce Tři princezny tanečnice. Někteří diváci si ho možná budou pamatovat z další pohádky O Popelákovi (1986). V roce 1988 získal jednu z hlavních rolí ve válečném dramatu Piloti. O rok později se objevil třeba v dramatu o významných historických soubojích Divoká srdce.
Na svém hereckém kontu má přes tři desítky především televizních rolí, kromě výše zmíněných však šlo obvykle o menší až epizodní role. V seriálové tvorbě se objevil například v některých epizodách seriálu Gottwald (1986) nebo Letící delfín (1989).
Po roce 1989 se začal věnovat podnikání a v televizní či filmové tvorbě ho můžeme vídat jen velmi sporadicky. Výrazněji se na televizní obrazovku vrátil v roce 2004 v seriálu Černí baroni.
Jeho matkou byla známá kostýmní výtvarnice Irena Greifová.Kdo je Karel Greif? Životopis Karel Greif, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Karel Greif

Národnost: česká
Datum narození: 23. září 1963
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Karel Greif můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Emancipace? Pamatujete si definici pojmu Překlenovací úvěr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dikce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bourbon?

Klíčová slova: zajímavosti, kdy se narodil Karel Greif?, datum narození, Karel Greif, herectví, kde se narodil Karel Greif?, biografie, místo narození, osobnosti, vysvětlení, národnost, životopis, osobnost, popis, Karel Greif, kdo je Karel Greif?

Pojem Karel Greif je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Karel Greif v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Karel Greif na Youtube

Zkusit najít termín Karel Greif ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Greif ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Karel Greif ve Wikipedii

Vyhledat pojem Karel Greif ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Greif například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Greif

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Karel Greif? Kdy se narodil Karel Greif? Kde se narodil Karel Greif? Karel Greif je v sekci Herectví

Kategorie herectví, skořicové vlasy, karel Greif, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Greif řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Greif i v jiné kategorii než je herectví.