Kdo je to?
Kdo je Tomáš Třeštík? Životopis Tomáš Třeštík, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Tomáš Třeštík

Kdo je Tomáš Třeštík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Tomáš Třeštík je český fotograf a kameraman, který se narodil 5. března 1978 v Praze. Svá středoškolská léta strávil na Prvním obnoveném reálném gymnáziu v Pražské Libni a po maturitě zamířil na katedru fotografie na FAMU.
Pochází z umělecké rodiny. Jeho matkou je dokumentaristka Helena Třeštíková a otcem spisovatel a otcem Michal Třeštík. Mladší sestra Helena Třeštíková se věnuje produkci a režii. Navíc je aktivní v komunální pražské politice.
Mezi Tomášovou fotografickou prací vynikají především portréty z balkónu, díky nimž se stal známý široké veřejnosti.
V roce 2002 vyšla Tomáši Třeštíkovi první publikace s titulem Osobnosti současné české reklamní a módní fotografie, která pojednává o současné české komerční fotografii. V roce 2020 vydal spolu se svým otcem spisovatelem a dokumentaristou Michalem Třeštíkem knihu Katka. Jedná se v podstatě o doprovodnou literaturu ke stejnojmennému dokumentu. Ten vznikl v režii dokumentaristky Heleny Třeštíkové a čtrnáct let mapoval životní osudy narkomanky Kateřiny Bradáčové.
V roce 2021 vyšla Tomáši Třeštíkovi v pořadí třetí kniha Po povrchu, kterou stvořil podle svých osobních deníků. Sleduje tedy jeho život a jde tak v podstatě o životopisné dílo.
Od roku 2012 byl ženatý s českou spisovatelkou Radkou Třeštíkovou. Pár společně vychovával dvě děti, po devíti letech se však rozešel a bezprostředně poté proběhl rozvod. Na jaře 2023 se v médiích objevila zpráva, že tvoří pár s moderátorkou Evou Decastelo.Kdo je Tomáš Třeštík? Životopis Tomáš Třeštík, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Tomáš Třeštík

Národnost: česká
Datum narození: 5. března 1978
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Tomáš Třeštík s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Arboretum? Víte co je Repatriace? Vzpomenete si na definici slova Jestřábí oko? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pečený čaj?

Klíčová slova: kdy se narodil Tomáš Třeštík?, vysvětlení, umělci, místo narození, popis, lexikon, osobnost, Tomáš Třeštík, zajímavosti, narození, životopis, umělci, kdo je Tomáš Třeštík?, wiki, datum narození, osobnosti

Pojem Tomáš Třeštík je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Tomáš Třeštík ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tomáš Třeštík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Tomáš Třeštík ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Tomáš Třeštík ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tomáš Třeštík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Třeštík například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tomáš Třeštík

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Třeštík? Kdy se narodil Tomáš Třeštík? Kde se narodil Tomáš Třeštík? Tomáš Třeštík patří do kategorie Umělci

Kategorie umělci, módní návrhářka, tomáš Třeštík, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Třeštík řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Třeštík i v jiné kategorii než je umělci.