Kdo je to?
Kdo je to Trotl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Trotl? Lidé, hanlivé

Trotl

Co znamená a jaký je význam slova Trotl?

Trotl je synonymem k výrazům jako hlupák, blbec nebo třeba moula. Trotlem myslíme někoho slabomyslného, se zřejmým deficitem v oblasti intelektu. Nemusí se však nutně jednat o mentální retardaci. Lidé, které můžeme hanlivě nazvat trotly, mívají intelekt v pásmu dolního průměru v hraničních hodnotách. Nejedná se tedy o nic patologického, ale jejich okolí je naprosto zřejmé, že trotlové pomalu chápou, složitější věci a úkony mohou být nad jejich schopnosti, nebývají schopni kriticky posoudit informace, bývají naivní a důvěřiví, není těžké je napálit. V horším případě je může někdo i využít, oklamat a podvést. Slovo trotl má původ v němčině, kde snad označovalo kteréna, tj.v původním smyslu člověka trpícího poruchou funkce štítné žlázy zapřičiněné nedostatkem jódu. Druhou možností je, že trotl pochází z německého slovesa pro zmatené pobíhání sem a tam. Pak by trotl byl významově něco podobného jako pošuk, což je jen další synonymum.


Kdo je to Trotl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Trotl? Lidé, hanlivé

Líbí se vám definice kdo je to Trotl? Pak se podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Fettuccine? Vzpomněli byste si na význam slova Motúčko? Znáte pojem Variabilní symbol? Znáte definici termínu Germanizace?

Klíčová slova: význam slova, co znamená, slovo, Trotl, význam pojmu, pojem, hanlivé, význam, heslo, původ slova, přesný výraz, popis, etymologie, definice, wikipedie, termín

Pojem Trotl je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trotl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Trotl na Google.cz

Najít termín Trotl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Trotl ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Trotl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Trotl například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Trotl

Právě nyní již víte Kdo je to Trotl? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Trotl? Definice pojmu Trotl je v kategorii Hanlivé

Kategorie hanlivé, odsouzenec, trotl, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hanlivé.