Kdo je to?
Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Kdo je to Jan Amos Komenský?

Kdo to byl Jan Amos Komenský? Stručný životopis

J.A. Komenský byl významný český pedagog doby pobělohorské zvaný "učitel národů". Působil jako biskup protestantské církve Jednoty bratrské a kvůli své víře, které se nechtěl vzdát, musel odejít do exilu. Žil v Polsku, ve Švédsku, ve Velké Británii, v Uhrách a zemřel a pohřben byl v Nizozemí. Jeho nejznámějšími díly jsou Velká didaktika nebo Orbis Pictus. Ve výuce prosazoval názornost a tzv. školu hrou, což ovšem není "hraní si", ale výchova pomocí divadelních her, scének. Psal také filozofické spisy, např. Labyrint světa a ráj srdce.Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Hlavní informace o osobě Jan Amos Komenský

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1592
Místo narození: není jisté - Uherský Brod, Nivnice, Komňa
Datum úmrtí: 15.11.1670

Popis osobnosti Jan Amos Komenský můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Aorta? Znáte pojem Hipster? Znáte termín Cysta? Vzpomenete si na definici slova Cystická fibróza?

Klíčová slova: vysvětlení, původ slova, synonymum, termín, Školství, přesný význam, význam slova, co je to Jan Amos Komenský?, wiki, slovo, odborný výraz, informace, heslo, kdo to je, co znamená, pojem

Pojem Jan Amos Komenský je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jan Amos Komenský

Zkusit najít frázi Jan Amos Komenský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Jan Amos Komenský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Jan Amos Komenský ve Wikipedii

Vyhledat termín Jan Amos Komenský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Amos Komenský například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Jan Amos Komenský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Amos Komenský? Kdo to byl Jan Amos Komenský? Kdy se narodil Jan Amos Komenský? Kde se narodil Jan Amos Komenský? Kdy zemřel Jan Amos Komenský? Jan Amos Komenský se nachází v kategorii Školství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Amos Komenský dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Amos Komenský i v jiné kategorii než je Školství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?