Kdo je to?
Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Kdo je to Jan Amos Komenský?

Kdo to byl Jan Amos Komenský? Stručný životopis

J.A. Komenský byl významný český pedagog doby pobělohorské zvaný "učitel národů". Působil jako biskup protestantské církve Jednoty bratrské a kvůli své víře, které se nechtěl vzdát, musel odejít do exilu. Žil v Polsku, ve Švédsku, ve Velké Británii, v Uhrách a zemřel a pohřben byl v Nizozemí. Jeho nejznámějšími díly jsou Velká didaktika nebo Orbis Pictus. Ve výuce prosazoval názornost a tzv. školu hrou, což ovšem není "hraní si", ale výchova pomocí divadelních her, scének. Psal také filozofické spisy, např. Labyrint světa a ráj srdce.Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Základní údaje o osobě Jan Amos Komenský

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1592
Místo narození: není jisté - Uherský Brod, Nivnice, Komňa
Datum úmrtí: 15.11.1670

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Amos Komenský? Potom se podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Aorta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Podíl? Znáte termín Cysta? Znáte termín Koloidní stříbro?

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, popis, co znamená, wiki, definice, přesný výraz, informace, termín, kdo je Jan Amos Komenský?, popis, kdo to je, etymologie, Jan Amos Komenský, význam slova, význam pojmu

Pojem Jan Amos Komenský je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jan Amos Komenský lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Amos Komenský ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jan Amos Komenský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Jan Amos Komenský ve Wikislovníku

Najít slovo Jan Amos Komenský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Amos Komenský například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jan Amos Komenský?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Amos Komenský? Kdo to byl Jan Amos Komenský? Kdy se narodil Jan Amos Komenský? Kde se narodil Jan Amos Komenský? Kdy zemřel Jan Amos Komenský? Jan Amos Komenský patří do sekce Školství. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jan Amos Komenský kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Amos Komenský i v jiné kategorii než je Školství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?