Kdo je to?
Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Kdo je to Jan Amos Komenský?

Kdo to byl Jan Amos Komenský? Stručný životopis

J.A. Komenský byl významný český pedagog doby pobělohorské zvaný "učitel národů". Působil jako biskup protestantské církve Jednoty bratrské a kvůli své víře, které se nechtěl vzdát, musel odejít do exilu. Žil v Polsku, ve Švédsku, ve Velké Británii, v Uhrách a zemřel a pohřben byl v Nizozemí. Jeho nejznámějšími díly jsou Velká didaktika nebo Orbis Pictus. Ve výuce prosazoval názornost a tzv. školu hrou, což ovšem není "hraní si", ale výchova pomocí divadelních her, scének. Psal také filozofické spisy, např. Labyrint světa a ráj srdce.Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Základní informace o osobě Jan Amos Komenský

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1592
Místo narození: není jisté - Uherský Brod, Nivnice, Komňa
Datum úmrtí: 15.11.1670

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Amos Komenský? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Aorta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Autofokus? Znáte termín Cysta? Víte co je Nonsens?

Klíčová slova: popis, Školství, co je to Jan Amos Komenský?, definice, popis, pojem, přesný význam, kdo to je, etymologie, formulace, význam pojmu, význam slova, co znamená, wiki, kdo je Jan Amos Komenský?, Jan Amos Komenský

Pojem Jan Amos Komenský je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jan Amos Komenský v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Jan Amos Komenský ve Wikislovníku

Zkusit najít Jan Amos Komenský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Jan Amos Komenský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Amos Komenský ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Amos Komenský například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Amos Komenský

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jan Amos Komenský? Kdo to byl Jan Amos Komenský? Kdy se narodil Jan Amos Komenský? Kde se narodil Jan Amos Komenský? Kdy zemřel Jan Amos Komenský? Jan Amos Komenský je v kategorii Školství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Amos Komenský např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Amos Komenský i v jiné kategorii než je Školství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?