Kdo je to?
Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Kdo je to Jan Amos Komenský?

Kdo to byl Jan Amos Komenský? Stručný životopis

J.A. Komenský byl významný český pedagog doby pobělohorské zvaný "učitel národů". Působil jako biskup protestantské církve Jednoty bratrské a kvůli své víře, které se nechtěl vzdát, musel odejít do exilu. Žil v Polsku, ve Švédsku, ve Velké Británii, v Uhrách a zemřel a pohřben byl v Nizozemí. Jeho nejznámějšími díly jsou Velká didaktika nebo Orbis Pictus. Ve výuce prosazoval názornost a tzv. školu hrou, což ovšem není "hraní si", ale výchova pomocí divadelních her, scének. Psal také filozofické spisy, např. Labyrint světa a ráj srdce.Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Základní údaje o osobě Jan Amos Komenský

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1592
Místo narození: není jisté - Uherský Brod, Nivnice, Komňa
Datum úmrtí: 15.11.1670

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Amos Komenský s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Aorta? Víte co je Asteroid? Znáte termín Cysta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ešus?

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, přesný význam, termín, význam pojmu, vysvětlení, Školství, popis, synonymum, heslo, pojem, co znamená, wiki, definice, původ slova, kdo to je

Pojem Jan Amos Komenský je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Jan Amos Komenský

Vyhledat pojem Jan Amos Komenský ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Jan Amos Komenský na Google.cz

Najít pojem Jan Amos Komenský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Jan Amos Komenský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Amos Komenský například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Amos Komenský

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Amos Komenský? Kdo to byl Jan Amos Komenský? Kdy se narodil Jan Amos Komenský? Kde se narodil Jan Amos Komenský? Kdy zemřel Jan Amos Komenský? Jan Amos Komenský se nachází v sekci Školství. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Amos Komenský řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Amos Komenský i v jiné kategorii než je Školství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?