Kdo je to?
Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Kdo je to Jan Amos Komenský?

Kdo to byl Jan Amos Komenský? Stručný životopis

J.A. Komenský byl významný český pedagog doby pobělohorské zvaný "učitel národů". Působil jako biskup protestantské církve Jednoty bratrské a kvůli své víře, které se nechtěl vzdát, musel odejít do exilu. Žil v Polsku, ve Švédsku, ve Velké Británii, v Uhrách a zemřel a pohřben byl v Nizozemí. Jeho nejznámějšími díly jsou Velká didaktika nebo Orbis Pictus. Ve výuce prosazoval názornost a tzv. školu hrou, což ovšem není "hraní si", ale výchova pomocí divadelních her, scének. Psal také filozofické spisy, např. Labyrint světa a ráj srdce.



Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Základní informace o osobě Jan Amos Komenský

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1592
Místo narození: není jisté - Uherský Brod, Nivnice, Komňa
Datum úmrtí: 15.11.1670

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Amos Komenský? Pak se podělte s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Aorta? Pamatujete si definici pojmu Erytrocyty? Znáte termín Cysta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Herbalife?

Klíčová slova: Školství, slovo, kdo to je, pojem, přesný výraz, význam slova, informace, význam, Jan Amos Komenský, lexikon, definice, co znamená, formulace, popis, kdo je Jan Amos Komenský?, termín

Pojem Jan Amos Komenský je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Jan Amos Komenský ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Jan Amos Komenský ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jan Amos Komenský ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jan Amos Komenský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Amos Komenský například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Jan Amos Komenský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Amos Komenský? Kdo to byl Jan Amos Komenský? Kdy se narodil Jan Amos Komenský? Kde se narodil Jan Amos Komenský? Kdy zemřel Jan Amos Komenský? Jan Amos Komenský je v sekci Školství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jan Amos Komenský kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Amos Komenský i v jiné kategorii než je Školství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?