Kdo je to?
Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Kdo je to Jan Amos Komenský?

Kdo to byl Jan Amos Komenský? Stručný životopis

J.A. Komenský byl významný český pedagog doby pobělohorské zvaný "učitel národů". Působil jako biskup protestantské církve Jednoty bratrské a kvůli své víře, které se nechtěl vzdát, musel odejít do exilu. Žil v Polsku, ve Švédsku, ve Velké Británii, v Uhrách a zemřel a pohřben byl v Nizozemí. Jeho nejznámějšími díly jsou Velká didaktika nebo Orbis Pictus. Ve výuce prosazoval názornost a tzv. školu hrou, což ovšem není "hraní si", ale výchova pomocí divadelních her, scének. Psal také filozofické spisy, např. Labyrint světa a ráj srdce.Kdo byl Jan Amos Komenský? Životopis Jan Amos Komenský, slavní lidé, osobnosti z Školství

Hlavní informace o osobě Jan Amos Komenský

Národnost: česká
Datum narození: 28.3.1592
Místo narození: není jisté - Uherský Brod, Nivnice, Komňa
Datum úmrtí: 15.11.1670

Popis osobnosti Jan Amos Komenský můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Aorta? Vzpomenete si na definici slova Inteligence? Znáte termín Cysta? Vzpomněli byste si na význam slova Zájmeno?

Klíčová slova: wiki, heslo, Školství, co je to Jan Amos Komenský?, význam slova, vysvětlení, synonymum, přesný význam, popis, lexikon, Jan Amos Komenský, kdo je Jan Amos Komenský?, etymologie, popis, pojem, informace

Pojem Jan Amos Komenský je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Jan Amos Komenský ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Jan Amos Komenský na Google.cz

Hledat termín Jan Amos Komenský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jan Amos Komenský ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Amos Komenský například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Amos Komenský

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Amos Komenský? Kdo to byl Jan Amos Komenský? Kdy se narodil Jan Amos Komenský? Kde se narodil Jan Amos Komenský? Kdy zemřel Jan Amos Komenský? Jan Amos Komenský se nachází v sekci Školství. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jan Amos Komenský dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Amos Komenský i v jiné kategorii než je Školství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?