Kdo je to?
Kdo byl Michal Tučný? Životopis Michal Tučný, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Michal Tučný?

Kdo to byl Michal Tučný? Stručný životopis

Michal Tučný byl jedním z nejznámějších českých zpěváků country music. Pocházel z hudební rodiny, na kytaru hrál již jako dítě. Vyučil se prodavačem a vystudoval obchodní školu, velice brzy se však začal věnovat hlavně hraní a zpěvu v různých kapelách. Vystupoval např. se skupinou Rangers, Evou Olmerovou nebo Janem Vyčítalem a skupinou Greenhorns. Protože se chtěl věnovat modernímu country, přešel ke skupině Fešáci. Po úspěšném období pak Michal Tučný se Zdeňkem Rytířem založili skupinu Tučňáci. Obliba Tučného písní raketově vzrostla, měl svůj vlastní pořad v rádiu a vystupoval v televizi.
Na jeho zdraví se značně podepsal bohémský styl života. Poslední léta pak prožil na chalupě v Hošticích, kde se každoročně koná country festival. Michal Tučný je také v Síni slávy české Akademie populární hudby.Kdo byl Michal Tučný? Životopis Michal Tučný, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Michal Tučný

Národnost: česká
Datum narození: 11. ledna 1947
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. března 1995

Zaujala vás biografie osobnosti Michal Tučný? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Tonikum? Pamatujete si definici pojmu Externalita? Znáte termín Gesce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rar?

Klíčová slova: wiki, hudba, popis, popis, slovo, co znamená, pojem, kdo je Michal Tučný?, informace, heslo, význam, lexikon, Michal Tučný, termín, přesný výraz, etymologie

Pojem Michal Tučný je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Michal Tučný

Hledat videa s názvem Michal Tučný na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Tučný ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Michal Tučný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Michal Tučný ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Tučný například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Michal Tučný? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Michal Tučný? Kdo to byl Michal Tučný? Kdy se narodil Michal Tučný? Kde se narodil Michal Tučný? Kdy zemřel Michal Tučný? Michal Tučný se nachází v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Michal Tučný kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Tučný i v jiné kategorii než je hudba.