Kdo je to?
Kdo byl Michal Tučný? Životopis Michal Tučný, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Michal Tučný?

Kdo to byl Michal Tučný? Stručný životopis

Michal Tučný byl jedním z nejznámějších českých zpěváků country music. Pocházel z hudební rodiny, na kytaru hrál již jako dítě. Vyučil se prodavačem a vystudoval obchodní školu, velice brzy se však začal věnovat hlavně hraní a zpěvu v různých kapelách. Vystupoval např. se skupinou Rangers, Evou Olmerovou nebo Janem Vyčítalem a skupinou Greenhorns. Protože se chtěl věnovat modernímu country, přešel ke skupině Fešáci. Po úspěšném období pak Michal Tučný se Zdeňkem Rytířem založili skupinu Tučňáci. Obliba Tučného písní raketově vzrostla, měl svůj vlastní pořad v rádiu a vystupoval v televizi.
Na jeho zdraví se značně podepsal bohémský styl života. Poslední léta pak prožil na chalupě v Hošticích, kde se každoročně koná country festival. Michal Tučný je také v Síni slávy české Akademie populární hudby.Kdo byl Michal Tučný? Životopis Michal Tučný, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Michal Tučný

Národnost: česká
Datum narození: 11. ledna 1947
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. března 1995

Tento text (Michal Tučný) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Čitatel? Víte co je Doping? Znáte termín VGA? Vzpomněli byste si co označuje výraz NFC?

Klíčová slova: wiki, Michal Tučný, slovo, co znamená, popis, popis, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, co je to Michal Tučný?, kdo je Michal Tučný?, kdo to je, heslo, termín, hudba, etymologie

Pojem Michal Tučný je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít Michal Tučný na Google.cz

Najít pojem Michal Tučný ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Michal Tučný na Youtube

Hledat slovo Michal Tučný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Tučný například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Michal Tučný? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Michal Tučný? Kdo to byl Michal Tučný? Kdy se narodil Michal Tučný? Kde se narodil Michal Tučný? Kdy zemřel Michal Tučný? Michal Tučný je v sekci hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Michal Tučný třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Tučný i v jiné kategorii než je hudba.