Kdo je to?
Kdo je to Proletář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Proletář? Lidé, politika

Kdo je to Proletář?

Jaký je význam slova Proletář? Co to znamená?

Proletář je člověk z nejnižší dělnické či zaměstnanecké vrstvy (třídy). Termín je spojen především s marxistickou teorií.
V díle Karla Marxe jsou jako proletáři vnímáni primárně dělníci a obecně zaměstnanci. Podle Marxe svou prací vytvářejí nadhodnotu, ze které však nezískávají žádný prospěch, neboť zisk a ostatní benefity končí u jejich zaměstnavatelů. Proletáři jsou navíc podle této teorie obíráni o svá práva a utlačováni. Cílem podle Marxe a dalších bylo rozpoutat socialistickou (též proletářskou) revoluci, která odstraní kapitalistické zřízení a předá moc do rukou pracujícího lidu, tedy proletariátu.
Marxistické, socialistické a komunistické teorie se vyvíjely především v 19. století - Komunistický manifest byl vydán v roce 1848. 20. století přineslo v řadě zemí snahy uvést je do praxe, to však obvykle vedlo ke vzniku totalitních režimů.Kdo je to Proletář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Proletář? Lidé, politika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Proletář? s ostatními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Jaterní encefalopatie? Rozumíte pojmu HDI? Vzpomněli byste si co označuje výraz Afekt? Znáte pojem Kyberšikana?

Klíčová slova: přesný význam, politika, přesný výraz, co znamená, etymologie, wikipedie, slovo, přesný výraz, wiki, význam slova, lexikon, Proletář, pojem, popis, formulace, původ slova

Pojem Proletář je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Proletář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Proletář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Proletář ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Proletář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Proletář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Proletář například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Proletář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Proletář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Proletář? Definice pojmu Proletář je v sekci Politika

Sepsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, definici kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v politika.