Kdo je to?
Kdo je Dmitrij Utkin? Životopis Dmitrij Utkin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Dmitrij Utkin?

Kdo je Dmitrij Utkin? Životopis, informace, biografie, politika

Dmitrij Utkin je ruský důstojník, bývalý příslušník speciálních sil a ruské vojenské rozvědky GRU. Zakladatel paramilitární Vagnerovy skupiny.
Dmitrij Utkin celou svou kariéru strávil v ruských armádních strukturách. Působil ve speciálních silách a dosáhl hodnosti podplukovníka. Po skončení aktivní vojenské kariéry se zapojil jako člen Slovanské brigády do války v Sýrii.
Kolem roku 2013 založil tzv. Vagnerovu skupinu (často též psáno Wagnerova skupina). Jde o tzv. soukromou armádu. Jde o paramilitární organizaci, kterou oficiálně nezřizuje žádný stát, nicméně Vagnerovci jsou velmi úzce napojeni na režim ruského prezidenta Vladimira Putina. Vagnerovci se pohybují ve válečných konfliktech po celém světě a plní vojenské cíle. Výrazně působili ve válce v Sýrii, zasáhli i do války v Libyi, objevují se však i v dalších vojenských konfliktech. Velmi zásadní je jejich činnost v bojích na východní Ukrajině a po roce 2022 v rusko-ukrajinské válce. Spekulovalo se o tom, že po začátku války měli Vagnerovci za úkol zabít ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a další členy ukrajinské vlády.
Vagnerova skupina je ve všech konfliktech, do kterých se zapojila, viněna z mučení zajatců a válečných zločinů.
Napojení na Vladimira Putina a jeho režim mimo jiné dokazuje i několik vyznamenání, které Utkin od Putina dostal a také blízká spolupráce s Jevgenijem Prigožinem, jenž je oligarchou blízkým Kremlu.
Dmitrij Utkin jakožto velitel Vagnerovy skupiny čelí řadě sankcí uvalených zeměmi demokratického Západu.Kdo je Dmitrij Utkin? Životopis Dmitrij Utkin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní data o osobě Dmitrij Utkin

Národnost: ruská
Datum narození: 11. června 1970
Místo narození: Asbest, Rusko

Sdílejte tuto stránku s osobností Dmitrij Utkin s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Phishing? Znáte definici termínu Dětská skupina? Víte, co je to CVV? Pamatujete si definici pojmu Micelární voda?

Klíčová slova: wikipedie, popis, narození, Dmitrij Utkin, lexikon, životopis, život, osobnost, politika, kde se narodil Dmitrij Utkin?, politika, vysvětlení, místo narození, wiki, informace, osobnosti

Pojem Dmitrij Utkin je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Dmitrij Utkin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Dmitrij Utkin na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Dmitrij Utkin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Dmitrij Utkin ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Dmitrij Utkin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmitrij Utkin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dmitrij Utkin

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Dmitrij Utkin? Kdy se narodil Dmitrij Utkin? Kde se narodil Dmitrij Utkin? Dmitrij Utkin patří do kategorie Politika

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Dmitrij Utkin dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dmitrij Utkin i v jiné kategorii než je politika.