Kdo je to?
Kdo je Dmitrij Utkin? Životopis Dmitrij Utkin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Dmitrij Utkin?

Kdo je Dmitrij Utkin? Životopis, informace, biografie, politika

Dmitrij Utkin je ruský důstojník, bývalý příslušník speciálních sil a ruské vojenské rozvědky GRU. Zakladatel paramilitární Vagnerovy skupiny.
Dmitrij Utkin celou svou kariéru strávil v ruských armádních strukturách. Působil ve speciálních silách a dosáhl hodnosti podplukovníka. Po skončení aktivní vojenské kariéry se zapojil jako člen Slovanské brigády do války v Sýrii.
Kolem roku 2013 založil tzv. Vagnerovu skupinu (často též psáno Wagnerova skupina). Jde o tzv. soukromou armádu. Jde o paramilitární organizaci, kterou oficiálně nezřizuje žádný stát, nicméně Vagnerovci jsou velmi úzce napojeni na režim ruského prezidenta Vladimira Putina. Vagnerovci se pohybují ve válečných konfliktech po celém světě a plní vojenské cíle. Výrazně působili ve válce v Sýrii, zasáhli i do války v Libyi, objevují se však i v dalších vojenských konfliktech. Velmi zásadní je jejich činnost v bojích na východní Ukrajině a po roce 2022 v rusko-ukrajinské válce. Spekulovalo se o tom, že po začátku války měli Vagnerovci za úkol zabít ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a další členy ukrajinské vlády.
Vagnerova skupina je ve všech konfliktech, do kterých se zapojila, viněna z mučení zajatců a válečných zločinů.
Napojení na Vladimira Putina a jeho režim mimo jiné dokazuje i několik vyznamenání, které Utkin od Putina dostal a také blízká spolupráce s Jevgenijem Prigožinem, jenž je oligarchou blízkým Kremlu.
Dmitrij Utkin jakožto velitel Vagnerovy skupiny čelí řadě sankcí uvalených zeměmi demokratického Západu.Kdo je Dmitrij Utkin? Životopis Dmitrij Utkin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní údaje o osobě Dmitrij Utkin

Národnost: ruská
Datum narození: 11. června 1970
Místo narození: Asbest, Rusko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dmitrij Utkin s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Nádrh? Vzpomněli byste si co označuje výraz Scam? Víte, co je to Ramen? Znáte termín Svědomí?

Klíčová slova: wiki, život, politika, životopis, národnost, místo narození, kde se narodil Dmitrij Utkin?, datum narození, Dmitrij Utkin, osobnosti, vysvětlení, Dmitrij Utkin, osobnost, biografie, kdo je Dmitrij Utkin?, popis

Pojem Dmitrij Utkin je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Dmitrij Utkin na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Dmitrij Utkin ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Dmitrij Utkin ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dmitrij Utkin ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Dmitrij Utkin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dmitrij Utkin například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dmitrij Utkin

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Dmitrij Utkin? Kdy se narodil Dmitrij Utkin? Kde se narodil Dmitrij Utkin? Dmitrij Utkin patří do kategorie Politika

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Dmitrij Utkin řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dmitrij Utkin i v jiné kategorii než je politika.