Kdo je to?
Kdo je Tim Duncan? Životopis Tim Duncan, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Tim Duncan

Kdo je Tim Duncan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Timothy Theodore Duncan, známější jako Tim Duncam nebo The Big Fundamental, je bývalý americký basketbalista, pětinásobný vítěz NBA a jeden z nejlepších hráčů v historii NBA, který hrál 19 sezón za San Antonio Spurs. Duncan se narodil ve městě Christiansted na Panenských ostrovech. V dětství se začal věnovat plavání a basketbalu. V 17 letech byl místní plavecký areál zničen hurikánem, a tak se Duncan rozhodl pro basketbal. V té době měřil již 211 cm.
V 17 letech dostal také stipendium na univerzitě Wake Forest v Severní Karolíně, kde studoval v letech 1993-1997.
Po studiu jej draftoval tým San Antonio Spurs z NBA, kde Duncan následně hrál celkem 19 sezón (1997-2016). Hned na konci své první sezóny u týmu obdržel cenu Rookie of the Year Award pro nováčka ročníku 1997-1998. Za 19 let v týmu Spurs získal 5x titul v NBA (1999, 2003, 2005, 2007, 2014), 3x se stal nejužitečnějším hráčem play-off (1999, 2003, 2005) a 2x získal ocenění pro nejužitečnějšího hráče sezóny (2002, 2003). Ve Spurs vytvořil společně s pivotem Davidem Robinsonem hvězdnou dvojici přezdívanou Dvě věže. Na dresu nosil číslo 21.
S reprezentací USA se zúčastnil Letních olympijských her v Athénách 2004, kde se však týmu příliš nedařilo a nakonec se museli spokojit s bronzovou medailí.
Po konci hráčské kariéry působil v sezóně 2019-2020 jako asistent trenéra u týmu San Antonio Spurs.
Duncan v roce 2001 založil vlastní nadaci Tim Duncan Foundation, která pomáhá lidem, které zasáhly přírodní katastrofy a dětem bez domova.
Roku 2001 si vzal za manželku Amy Sherrill, se kterou měl následně 3 děti (Quill, Draven, Sydney). Manželé se rozvedli po 12 letech v roce 2013.Kdo je Tim Duncan? Životopis Tim Duncan, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tim Duncan

Národnost: americká
Datum narození: 25. 4. 1976
Místo narození: Saint Croix, Americké Panenské ostrovy

Sdílejte tuto stránku s osobností Tim Duncan se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Validace? Víte co je Dendrologie? Znáte pojem ICloud? Vzpomněli byste si co označuje výraz PENB?

Klíčová slova: sport, kde se narodil Tim Duncan?, vysvětlení, životopis, zajímavosti, místo narození, kdo je Tim Duncan?, Tim Duncan, narození, národnost, osobnost, informace, Tim Duncan, kdy se narodil Tim Duncan?, život, lexikon

Pojem Tim Duncan je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Tim Duncan doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tim Duncan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Tim Duncan ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Tim Duncan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Tim Duncan ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Tim Duncan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tim Duncan například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Tim Duncan?

Nyní již víte Kdo je to Tim Duncan? Kdy se narodil Tim Duncan? Kde se narodil Tim Duncan? Tim Duncan je v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Tim Duncan například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Duncan i v jiné kategorii než je sport.