Kdo je to?
Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Státní zaměstnanec

Co znamená a jaký je význam slova Státní zaměstnanec?

Mezi státní zaměstnance patří nejen úředníci, soudci, státní zástupci, policisté, hasiči, vojáci, příslušníci vězeňské služby, ale též například učitelé.
Státní zaměstnanec může být fyzickou osobou přijatou do služebního poměru a zařazenou na služební místo nebo jmenovanou na služební místo představeného k výkonu některé z činností uvedených v § 5 zákona o státní službě. Pro některé státní zaměstnance platí speciální předpisy a zákony.
Státní zaměstnanec nemusí být vždy ve služebním poměru, může být i v běžném zaměstnaneckém poměru. To se týká například pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství.
Práce ve státních službách je někdy vnímána jako do určité míry "privilegovaná" vzhledem k tomu, že bývá chápána jako "jistější" a údajně "lépe placená" než pracovní pozice ve firmách, kde má mnohem větší vliv aktuální ekonomická situace. Svoji roli v těchto předsudcích nepochybně hrají časté negativní zkušenosti s neochotnými úředníky, korupce ve státní správě a podobně. Ne každý státní zaměstnanec má stejné podmínky. Zatímco u policie existují výsluhy (nechceme nijak zpochybňovat jejich oprávněnost), učitelské platy bývají vnímány jako podhodnocené vzhledem k povinnému vysokoškolskému vzdělání. Zkrátka není státní zaměstnanec jako státní zaměstnanec.Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem CHKO? Znáte termín Anarchokapitalismus? Pamatujete si definici pojmu Rekviem? Víte, co je to Molton?

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, termín, odborný výraz, etymologie, synonymum, heslo, wiki, Státní zaměstnanec, význam, státní správa, pojem, státní správa

Pojem Státní zaměstnanec je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Státní zaměstnanec lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Státní zaměstnanec na Google obrázcích

Vyhledat slovo Státní zaměstnanec ve Wikislovníku

Najít slovo Státní zaměstnanec ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Státní zaměstnanec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Státní zaměstnanec ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní zaměstnanec například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Státní zaměstnanec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Státní zaměstnanec? Definice pojmu Státní zaměstnanec je v kategorii Státní správa

Kategorie státní správa, vězení cela, státní zaměstnanec, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Státní zaměstnanec v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je státní správa.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.