Kdo je to?
Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Kdo je to Státní zaměstnanec?

Jaký je význam slova Státní zaměstnanec? Co to znamená?

Mezi státní zaměstnance patří nejen úředníci, soudci, státní zástupci, policisté, hasiči, vojáci, příslušníci vězeňské služby, ale též například učitelé.
Státní zaměstnanec může být fyzickou osobou přijatou do služebního poměru a zařazenou na služební místo nebo jmenovanou na služební místo představeného k výkonu některé z činností uvedených v § 5 zákona o státní službě. Pro některé státní zaměstnance platí speciální předpisy a zákony.
Státní zaměstnanec nemusí být vždy ve služebním poměru, může být i v běžném zaměstnaneckém poměru. To se týká například pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství.
Práce ve státních službách je někdy vnímána jako do určité míry "privilegovaná" vzhledem k tomu, že bývá chápána jako "jistější" a údajně "lépe placená" než pracovní pozice ve firmách, kde má mnohem větší vliv aktuální ekonomická situace. Svoji roli v těchto předsudcích nepochybně hrají časté negativní zkušenosti s neochotnými úředníky, korupce ve státní správě a podobně. Ne každý státní zaměstnanec má stejné podmínky. Zatímco u policie existují výsluhy (nechceme nijak zpochybňovat jejich oprávněnost), učitelské platy bývají vnímány jako podhodnocené vzhledem k povinnému vysokoškolskému vzdělání. Zkrátka není státní zaměstnanec jako státní zaměstnanec.Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Státní zaměstnanec? s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Antonymum? Pamatujete si definici pojmu Kiteboarding? Pamatujete si definici pojmu Lombardní sazba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Světadíl?

Klíčová slova: význam slova, státní správa, přesný význam, přesný výraz, wiki, vysvětlení, informace, heslo, státní správa, odborný výraz, význam pojmu, význam, popis, wikipedie, termín, slovo

Pojem Státní zaměstnanec je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat frázi Státní zaměstnanec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Státní zaměstnanec ve Wikipedii

Vyhledat výraz Státní zaměstnanec ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Státní zaměstnanec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní zaměstnanec například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Státní zaměstnanec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Státní zaměstnanec? Definice pojmu Státní zaměstnanec je v kategorii Státní správa

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Státní zaměstnanec v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je státní správa.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.