Kdo je to?
Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Kdo je to Státní zaměstnanec?

Jaký je význam slova Státní zaměstnanec? Co to znamená?

Mezi státní zaměstnance patří nejen úředníci, soudci, státní zástupci, policisté, hasiči, vojáci, příslušníci vězeňské služby, ale též například učitelé.
Státní zaměstnanec může být fyzickou osobou přijatou do služebního poměru a zařazenou na služební místo nebo jmenovanou na služební místo představeného k výkonu některé z činností uvedených v § 5 zákona o státní službě. Pro některé státní zaměstnance platí speciální předpisy a zákony.
Státní zaměstnanec nemusí být vždy ve služebním poměru, může být i v běžném zaměstnaneckém poměru. To se týká například pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství.
Práce ve státních službách je někdy vnímána jako do určité míry "privilegovaná" vzhledem k tomu, že bývá chápána jako "jistější" a údajně "lépe placená" než pracovní pozice ve firmách, kde má mnohem větší vliv aktuální ekonomická situace. Svoji roli v těchto předsudcích nepochybně hrají časté negativní zkušenosti s neochotnými úředníky, korupce ve státní správě a podobně. Ne každý státní zaměstnanec má stejné podmínky. Zatímco u policie existují výsluhy (nechceme nijak zpochybňovat jejich oprávněnost), učitelské platy bývají vnímány jako podhodnocené vzhledem k povinnému vysokoškolskému vzdělání. Zkrátka není státní zaměstnanec jako státní zaměstnanec.Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Antonymum? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dělená strava? Pamatujete si definici pojmu Lombardní sazba? Víte co je Screenshot?

Klíčová slova: popis, formulace, Státní zaměstnanec, wikipedie, slovo, pojem, Státní zaměstnanec, synonymum, heslo, původ slova, etymologie, lexikon, vysvětlení, co znamená, wiki, odborný výraz

Pojem Státní zaměstnanec je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít heslo Státní zaměstnanec na Google.cz

Zkusit najít frázi Státní zaměstnanec ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Státní zaměstnanec ve Wikislovníku

Hledat výraz Státní zaměstnanec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Státní zaměstnanec ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní zaměstnanec například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Státní zaměstnanec

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Státní zaměstnanec? Definice pojmu Státní zaměstnanec je v sekci Státní správa

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete také vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Státní zaměstnanec i v jiné kategorii než v státní správa.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.