Kdo je to?
Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Státní zaměstnanec

Co znamená a jaký je význam slova Státní zaměstnanec?

Mezi státní zaměstnance patří nejen úředníci, soudci, státní zástupci, policisté, hasiči, vojáci, příslušníci vězeňské služby, ale též například učitelé.
Státní zaměstnanec může být fyzickou osobou přijatou do služebního poměru a zařazenou na služební místo nebo jmenovanou na služební místo představeného k výkonu některé z činností uvedených v § 5 zákona o státní službě. Pro některé státní zaměstnance platí speciální předpisy a zákony.
Státní zaměstnanec nemusí být vždy ve služebním poměru, může být i v běžném zaměstnaneckém poměru. To se týká například pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství.
Práce ve státních službách je někdy vnímána jako do určité míry "privilegovaná" vzhledem k tomu, že bývá chápána jako "jistější" a údajně "lépe placená" než pracovní pozice ve firmách, kde má mnohem větší vliv aktuální ekonomická situace. Svoji roli v těchto předsudcích nepochybně hrají časté negativní zkušenosti s neochotnými úředníky, korupce ve státní správě a podobně. Ne každý státní zaměstnanec má stejné podmínky. Zatímco u policie existují výsluhy (nechceme nijak zpochybňovat jejich oprávněnost), učitelské platy bývají vnímány jako podhodnocené vzhledem k povinnému vysokoškolskému vzdělání. Zkrátka není státní zaměstnanec jako státní zaměstnanec.Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Budeme rádi, pokud budete definici slova Státní zaměstnanec sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem CHKO? Vzpomněli byste si co označuje výraz Burza? Pamatujete si definici pojmu Irelevantní? Znáte termín Relativní?

Klíčová slova: wiki, slovo, vysvětlení, wikipedie, definice, synonymum, odborný výraz, Státní zaměstnanec, význam, původ slova, co znamená, přesný význam, přesný výraz, přesný výraz, popis, státní správa

Pojem Státní zaměstnanec je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Státní zaměstnanec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Státní zaměstnanec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Státní zaměstnanec ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Státní zaměstnanec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Státní zaměstnanec ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní zaměstnanec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Státní zaměstnanec

Nyní již víte Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Státní zaměstnanec? Definice pojmu Státní zaměstnanec patří do sekce Státní správa

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste též najít informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Státní správa.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.