Kdo je to?
Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Kdo je to Státní zaměstnanec?

Jaký je význam slova Státní zaměstnanec? Co to znamená?

Mezi státní zaměstnance patří nejen úředníci, soudci, státní zástupci, policisté, hasiči, vojáci, příslušníci vězeňské služby, ale též například učitelé.
Státní zaměstnanec může být fyzickou osobou přijatou do služebního poměru a zařazenou na služební místo nebo jmenovanou na služební místo představeného k výkonu některé z činností uvedených v § 5 zákona o státní službě. Pro některé státní zaměstnance platí speciální předpisy a zákony.
Státní zaměstnanec nemusí být vždy ve služebním poměru, může být i v běžném zaměstnaneckém poměru. To se týká například pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství.
Práce ve státních službách je někdy vnímána jako do určité míry "privilegovaná" vzhledem k tomu, že bývá chápána jako "jistější" a údajně "lépe placená" než pracovní pozice ve firmách, kde má mnohem větší vliv aktuální ekonomická situace. Svoji roli v těchto předsudcích nepochybně hrají časté negativní zkušenosti s neochotnými úředníky, korupce ve státní správě a podobně. Ne každý státní zaměstnanec má stejné podmínky. Zatímco u policie existují výsluhy (nechceme nijak zpochybňovat jejich oprávněnost), učitelské platy bývají vnímány jako podhodnocené vzhledem k povinnému vysokoškolskému vzdělání. Zkrátka není státní zaměstnanec jako státní zaměstnanec.Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Státní zaměstnanec? Lidé, státní správa

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Státní zaměstnanec s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Antonymum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Turbulence? Pamatujete si definici pojmu Lombardní sazba? Znáte termín Almanach?

Klíčová slova: wikipedie, význam pojmu, vysvětlení, etymologie, Státní zaměstnanec, odborný výraz, význam slova, formulace, pojem, původ slova, přesný význam, slovo, wiki, definice, státní správa, lexikon

Pojem Státní zaměstnanec je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Státní zaměstnanec

Vyhledat slovo Státní zaměstnanec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Státní zaměstnanec ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Státní zaměstnanec ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Státní zaměstnanec ve Wikipedii

Hledat heslo Státní zaměstnanec ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní zaměstnanec například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Státní zaměstnanec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Státní zaměstnanec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Státní zaměstnanec? Definice pojmu Státní zaměstnanec se nachází v kategorii Státní správa

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat informace výraz, slovo, definici, termín řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Státní zaměstnanec i v jiných kategoriích (než státní správa).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.