Kdo je to?
Kdo byl Jan Evangelista Purkyně? Životopis Jan Evangelista Purkyně, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Evangelista Purkyně?

Kdo to byl Jan Evangelista Purkyně? Stručný životopis

Jan Evangelista Purkyně byl český biolog, fyziolog, anatom a filozof. Zajímal se například o buňky, jejich stavbu a význam. Nejprve žil a své výzkumy prováděl ve Vratislavi, později se vrátil do Prahy. Jako básník se věnoval lyrice a satirickým epigramům. Je po něm pojmenována univerzita v Ústí nad Labem.Kdo byl Jan Evangelista Purkyně? Životopis Jan Evangelista Purkyně, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Jan Evangelista Purkyně

Národnost: česká
Datum narození: 18.12.1787
Místo narození: Libochovice
Datum úmrtí: 28.7.1869

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Evangelista Purkyně? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Wi-fi? Vzpomněli byste si co znamená slovo Revolvingový úvěr? Pamatujete si definici pojmu Akcelerace? Víte co je Hedvábná stezka?

Klíčová slova: kdo to je, lexikon, kdo je Jan Evangelista Purkyně?, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, původ slova, co je to Jan Evangelista Purkyně?, etymologie, termín, wiki, informace, věda, heslo

Pojem Jan Evangelista Purkyně je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Jan Evangelista Purkyně ve Wikipedii

Vyhledat slovo Jan Evangelista Purkyně ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Jan Evangelista Purkyně ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Jan Evangelista Purkyně ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Evangelista Purkyně například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Jan Evangelista Purkyně?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Evangelista Purkyně? Kdo to byl Jan Evangelista Purkyně? Kdy se narodil Jan Evangelista Purkyně? Kde se narodil Jan Evangelista Purkyně? Kdy zemřel Jan Evangelista Purkyně? Jan Evangelista Purkyně je v kategorii věda. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jan Evangelista Purkyně například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Evangelista Purkyně i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.