Kdo je to?
Kdo byl Jan Evangelista Purkyně? Životopis Jan Evangelista Purkyně, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Evangelista Purkyně?

Kdo to byl Jan Evangelista Purkyně? Stručný životopis

Jan Evangelista Purkyně byl český biolog, fyziolog, anatom a filozof. Zajímal se například o buňky, jejich stavbu a význam. Nejprve žil a své výzkumy prováděl ve Vratislavi, později se vrátil do Prahy. Jako básník se věnoval lyrice a satirickým epigramům. Je po něm pojmenována univerzita v Ústí nad Labem.Kdo byl Jan Evangelista Purkyně? Životopis Jan Evangelista Purkyně, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Jan Evangelista Purkyně

Národnost: česká
Datum narození: 18.12.1787
Místo narození: Libochovice
Datum úmrtí: 28.7.1869

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Evangelista Purkyně s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Wi-fi? Rozumíte pojmu Ajvar? Pamatujete si definici pojmu Akumulátor? Znáte pojem Apostila?

Klíčová slova: lexikon, co je to Jan Evangelista Purkyně?, definice, význam slova, co znamená, synonymum, etymologie, heslo, kdo je Jan Evangelista Purkyně?, pojem, původ slova, přesný význam, kdo to je, popis, přesný výraz, formulace

Pojem Jan Evangelista Purkyně je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Jan Evangelista Purkyně ve Wikipedii

Najít výraz Jan Evangelista Purkyně ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Jan Evangelista Purkyně na Google.cz

Hledat frázi Jan Evangelista Purkyně ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Evangelista Purkyně například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Jan Evangelista Purkyně?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Evangelista Purkyně? Kdo to byl Jan Evangelista Purkyně? Kdy se narodil Jan Evangelista Purkyně? Kde se narodil Jan Evangelista Purkyně? Kdy zemřel Jan Evangelista Purkyně? Jan Evangelista Purkyně patří do sekce věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Evangelista Purkyně například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Evangelista Purkyně i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.