Kdo je to?
Kdo byl Jan Evangelista Purkyně? Životopis Jan Evangelista Purkyně, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Evangelista Purkyně?

Kdo to byl Jan Evangelista Purkyně? Stručný životopis

Jan Evangelista Purkyně byl český biolog, fyziolog, anatom a filozof. Zajímal se například o buňky, jejich stavbu a význam. Nejprve žil a své výzkumy prováděl ve Vratislavi, později se vrátil do Prahy. Jako básník se věnoval lyrice a satirickým epigramům. Je po něm pojmenována univerzita v Ústí nad Labem.Kdo byl Jan Evangelista Purkyně? Životopis Jan Evangelista Purkyně, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Jan Evangelista Purkyně

Národnost: česká
Datum narození: 18.12.1787
Místo narození: Libochovice
Datum úmrtí: 28.7.1869

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Evangelista Purkyně? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Wi-fi? Rozumíte pojmu Palice? Pamatujete si definici pojmu Akcelerace? Znáte pojem Beton?

Klíčová slova: formulace, popis, kdo to je, vysvětlení, lexikon, věda, synonymum, odborný výraz, popis, Jan Evangelista Purkyně, slovo, význam pojmu, přesný význam, co je to Jan Evangelista Purkyně?, kdo je Jan Evangelista Purkyně?, informace

Pojem Jan Evangelista Purkyně je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Jan Evangelista Purkyně v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Jan Evangelista Purkyně ve Wikipedii

Zkusit najít Jan Evangelista Purkyně ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jan Evangelista Purkyně ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Evangelista Purkyně například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Jan Evangelista Purkyně? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Evangelista Purkyně? Kdo to byl Jan Evangelista Purkyně? Kdy se narodil Jan Evangelista Purkyně? Kde se narodil Jan Evangelista Purkyně? Kdy zemřel Jan Evangelista Purkyně? Jan Evangelista Purkyně se nachází v kategorii věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Evangelista Purkyně dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Evangelista Purkyně i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.