Kdo je to?
Kdo je Barry Gibb? Životopis Barry Gibb, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Barry Gibb

Kdo je Barry Gibb? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Sir Barry Alan Crompton Gibb je britský zpěvák, hudební skladatel a producent, zakládající člen legendární skupiny Bee Gees a držitel čestného Řádu Britského Imperia (CBE). Gibb se narodil na ostrově Isle of Man v městečku Douglas do rodiny bubeníka. Od malička měl gangrénu a spoustu času trávil v nemocnici. Dětství prožil v průmyslovém Manchesteru v Anglii, kde už v devíti letech založil svou první kapelu s názvem the Rattlesnakes (1955). Barry se s rodinou přestěhoval v roce 1960 do města Redcliffe v Austrálii a přeměnil název kapely na Bee Gees. V kapele hrál spolu s mladšími bratry Mauricem a Robinem. V Austrálii začal s kapelou vystupovat. V roce 1967 se vrátili do Anglie a podepsali svou první smlouvu s nahrávací společností. Jejich první LP neslo název Bee Gees‘ 1st. Celkem Bee Gees vydali 22 studiových alb. První album vyšlo v roce 1965 pod názvem The Bee Gees Sing and Play 14 Barry Gibb Songs. Doposud posledním albem bylo This Is Where I Came In z roku 2001.
V roce 1970 začal Barry Gibb natáčet první sólové album s názvem The Kid’s No Good, kde se objevil jeho první singl I’ll Kiss Your Memory. Později vydal ještě sólová alba Now Voyager (1984), In the Now (2016) a Greenfields (2021).
Barry Gibb napsal sám většinu písní pro Bee Gees a po Paulu McCartney z Beatles a podle Guinessovy knihy rekordů je považován za druhého nejlepšího hudebního skladatele v historii. Napsal nebo spolupracoval na šestnácti písních, které se umístily na prvním místě v žebříčku Billboard Hot 100. V roce 1994 vstoupil do Songwriters Hall of Fame i s jeho bratry. Jako člen Bee Gees vstoupil roku 1997 také do Rock and Roll Hall of Fame a obdržel Brit Award za přínos hudbě. Magazín Q jej v roce 2007 zařadil na 38 místo nejlepších zpěváků v dějinách. Spolu s kapelou Bee Gees získal celkem devět cen Grammy. Všichni tři bratři obdrželi ocenění Řád Britského Impéria (CBE) a roku 2002 byl Gibb pasován na rytíře.
S manželkou Lindou Gray má pět dětí (Stephen, Ashley, Travis, Michael, Alexandra) a je sedminásobným dědečkem.Kdo je Barry Gibb? Životopis Barry Gibb, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Barry Gibb

Národnost: anglická
Datum narození: 1. 9. 1946
Místo narození: Douglas, Isle of Man

Sdílejte tuto stránku s osobností Barry Gibb s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Oldtimer? Víte co je Trekové kolo? Rozumíte pojmu Konjak? Vzpomněli byste si co označuje výraz Guru?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnosti, životopis, vysvětlení, národnost, narození, wiki, Barry Gibb, osobnost, lexikon, informace, kdy se narodil Barry Gibb?, místo narození, hudba, wikipedie, popis

Pojem Barry Gibb je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Barry Gibb

Hledat slovo Barry Gibb ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Barry Gibb na Google.cz

Hledat pojem Barry Gibb ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Barry Gibb ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Barry Gibb na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Barry Gibb například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Barry Gibb?

Právě nyní již víte Kdo je to Barry Gibb? Kdy se narodil Barry Gibb? Kde se narodil Barry Gibb? Barry Gibb patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, bíle zdobené housle, barry Gibb, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Barry Gibb dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barry Gibb i v jiné kategorii než je hudba.