Kdo je to?
Kdo byl Michal Pavlata? Životopis Michal Pavlata, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Michal Pavlata?

Kdo byl Michal Pavlata? Životopis, informace, biografie, herectví

Michal Pavlata byl český filmový a divadelní herec, dabingový herec, rozhlasový herec, textař, fejetonista a přispěvatel do Lidových novin, člen Rady Českého rozhlasu a člen Činoherního klubu. Pavlata se narodil v Kvasicích a po střední škole odešel do Prahy, kde studoval na DAMU. DAMU úspěšně dokončil v roce 1967 a nastoupil do svého prvního angažmá v Kladně v Divadle Jaroslava Průchy. V divadle působil v letech 1967 – 1969. Odtud přešel do Prahy do Armádního uměleckého souboru, se kterým hrál během let 1969 – 1970. Od roku 1969 se stal také stálým členem pražského Divadla E. F. Buriana, kde vystupoval až do roku 1992. Poté byl od roku 1992 do roku 1994 členem Městských divadel pražských a nejvíce vystupoval na scéně Divadla ABC. Po roce 1994 se stal členem Činoherního klubu.
Pavlata spolupracoval s rozhlasem, ve kterém namluvil roli Trebonia ve hře Julius Caesar od W. Shakespeara (2013). Dále se věnoval dabingu, byl členem umělecké rady Lyry Pragensis a také učil na pražské DAMU.
Pavlata debutoval ve filmu v roce 1965 ve filmu Den končí ráno. Následně se objevil ve známých českých filmech jako Lidé z maringotek (1966), Žert (1968), Honza málem králem (1977), Sněhová královna (1987), Duše jako kaviár (2004), Habermannův mlýn (2010), Hranaři (2011), Osmy, Dědictví anebo Kurvaseneříká, Babovřesky 2 (2014). Za svůj život hrál ve více než šedesáti filmech.
Pavlata se objevil rovněž v několika epizodách televizních seriálů Panoptikum Města pražského (1987), Česká soda (1993), Četnické humoresky (2007), Okresní přebor, Cukrárna (2010) a Kriminálka Anděl (2011).
Michal Pavlata zemřel v roce 2017 ve věku 71 let.Kdo byl Michal Pavlata? Životopis Michal Pavlata, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Michal Pavlata

Národnost: česká
Datum narození: 15. 7. 1945
Místo narození: Kvasice, Československo
Datum úmrtí: 21. 1. 2017

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal Pavlata? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Paragliding? Znáte definici termínu Multiplex? Vzpomenete si na definici slova Podtlak? Pamatujete si definici pojmu Komaxit?

Klíčová slova: národnost, narození, vysvětlení, lexikon, wikipedie, Kdy zemřel Michal Pavlata, nežijící, Michal Pavlata, Michal Pavlata, datum narození, osobnost, biografie, místo narození, národnost, herectví, kdy se narodil Michal Pavlata?

Pojem Michal Pavlata je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Michal Pavlata

Zkusit najít pojem Michal Pavlata ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Michal Pavlata ve Wikipedii

Hledat výraz Michal Pavlata ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Michal Pavlata ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Michal Pavlata na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Pavlata například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Michal Pavlata?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Michal Pavlata? Kdy se narodil Michal Pavlata? Kde se narodil Michal Pavlata? Kdy zemřel Michal Pavlata? Michal Pavlata je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michal Pavlata například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Pavlata i v jiné kategorii než je herectví.