Kdo je to?
Kdo byl Michal Pavlata? Životopis Michal Pavlata, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Michal Pavlata

Kdo byl Michal Pavlata? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Michal Pavlata byl český filmový a divadelní herec, dabingový herec, rozhlasový herec, textař, fejetonista a přispěvatel do Lidových novin, člen Rady Českého rozhlasu a člen Činoherního klubu. Pavlata se narodil v Kvasicích a po střední škole odešel do Prahy, kde studoval na DAMU. DAMU úspěšně dokončil v roce 1967 a nastoupil do svého prvního angažmá v Kladně v Divadle Jaroslava Průchy. V divadle působil v letech 1967 – 1969. Odtud přešel do Prahy do Armádního uměleckého souboru, se kterým hrál během let 1969 – 1970. Od roku 1969 se stal také stálým členem pražského Divadla E. F. Buriana, kde vystupoval až do roku 1992. Poté byl od roku 1992 do roku 1994 členem Městských divadel pražských a nejvíce vystupoval na scéně Divadla ABC. Po roce 1994 se stal členem Činoherního klubu.
Pavlata spolupracoval s rozhlasem, ve kterém namluvil roli Trebonia ve hře Julius Caesar od W. Shakespeara (2013). Dále se věnoval dabingu, byl členem umělecké rady Lyry Pragensis a také učil na pražské DAMU.
Pavlata debutoval ve filmu v roce 1965 ve filmu Den končí ráno. Následně se objevil ve známých českých filmech jako Lidé z maringotek (1966), Žert (1968), Honza málem králem (1977), Sněhová královna (1987), Duše jako kaviár (2004), Habermannův mlýn (2010), Hranaři (2011), Osmy, Dědictví anebo Kurvaseneříká, Babovřesky 2 (2014). Za svůj život hrál ve více než šedesáti filmech.
Pavlata se objevil rovněž v několika epizodách televizních seriálů Panoptikum Města pražského (1987), Česká soda (1993), Četnické humoresky (2007), Okresní přebor, Cukrárna (2010) a Kriminálka Anděl (2011).
Michal Pavlata zemřel v roce 2017 ve věku 71 let.Kdo byl Michal Pavlata? Životopis Michal Pavlata, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Michal Pavlata

Národnost: česká
Datum narození: 15. 7. 1945
Místo narození: Kvasice, Československo
Datum úmrtí: 21. 1. 2017

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal Pavlata? s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Hadicová vodováha? Znáte pojem Myšlenka? Vzpomenete si na definici slova Cvikla? Vzpomenete si na definici slova Sebevědomí?

Klíčová slova: kdy se narodil Michal Pavlata?, datum narození, národnost, wiki, národnost, Michal Pavlata, Michal Pavlata, osobnost, narození, životopis, nežijící, biografie, život, herectví, datum úmrtí, místo narození

Pojem Michal Pavlata je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Michal Pavlata zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Michal Pavlata na Google.cz

Hledat videa s názvem Michal Pavlata na Youtube

Vyhledat výraz Michal Pavlata ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Michal Pavlata ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Michal Pavlata na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Pavlata například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Pavlata

Nyní již víte Kdo byl Michal Pavlata? Kdy se narodil Michal Pavlata? Kde se narodil Michal Pavlata? Kdy zemřel Michal Pavlata? Michal Pavlata patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michal Pavlata např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Pavlata i v jiné kategorii než je herectví.