Kdo je to?
Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Boromejka? Lidé, křesťanství

Kdo je to Boromejka?

Jaký je význam slova Boromejka? Co to znamená?

Boromejka je řádová sestra náležející ke Kongregaci Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Jedná se o katolickou instituci, která funguje od roku 1679. Na našem území působí boromejky od roku 1837.
Svatý Karel Boromejský byl kardinál a arcibiskup milánský, který proslul svou péčí o chudé a nemocné. Na jeho počest a památku tak boromejky pokračují v jeho díle. Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského byla založena ve Francii Emmanuelem Chauvenelem.
Boromejky si v době komunistické totality prošly výraznými perzekucemi. V současnosti v České republice řád provozuje například Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, ale i řadu charitních domů nebo domovů důchodců.Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Boromejka? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Boromejka? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Run na banku? Znáte pojem Word? Vzpomněli byste si na význam slova ITunes? Vzpomenete si na definici slova Arganový olej?

Klíčová slova: Boromejka, wikipedie, původ slova, pojem, význam slova, křesťanství, Boromejka, přesný význam, wiki, přesný výraz, slovo, lexikon, etymologie, definice, co znamená, informace

Pojem Boromejka je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Boromejka ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Boromejka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Boromejka na Google.cz

Hledat výraz Boromejka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Boromejka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Boromejka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Boromejka? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Boromejka? Definice pojmu Boromejka patří do sekce Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt výraz, text, termín, pojem kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci křesťanství.