Kdo je to?
Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Boromejka? Lidé, křesťanství

Kdo je to Boromejka?

Jaký je význam slova Boromejka? Co to znamená?

Boromejka je řádová sestra náležející ke Kongregaci Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Jedná se o katolickou instituci, která funguje od roku 1679. Na našem území působí boromejky od roku 1837.
Svatý Karel Boromejský byl kardinál a arcibiskup milánský, který proslul svou péčí o chudé a nemocné. Na jeho počest a památku tak boromejky pokračují v jeho díle. Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského byla založena ve Francii Emmanuelem Chauvenelem.
Boromejky si v době komunistické totality prošly výraznými perzekucemi. V současnosti v České republice řád provozuje například Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, ale i řadu charitních domů nebo domovů důchodců.Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Boromejka? Lidé, křesťanství

Doporučujeme sdílet tento text s ostatnímina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Caro? Znáte pojem AWD? Vzpomněli byste si na význam slova Pupava? Vzpomenete si na definici slova Odrůdové víno?

Klíčová slova: význam, význam pojmu, Boromejka, popis, Boromejka, vysvětlení, pojem, přesný význam, termín, informace, přesný výraz, wiki, definice, odborný výraz, heslo, co znamená

Pojem Boromejka je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Boromejka na Youtube

Vyhledat slovo Boromejka na Google.cz

Zkusit najít termín Boromejka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Boromejka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Boromejka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Boromejka například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Boromejka, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Boromejka? Definice pojmu Boromejka patří do sekce Křesťanství

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, text, termín, pojem např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Křesťanství).