Kdo je to?
Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Boromejka? Lidé, křesťanství

Kdo je to Boromejka?

Jaký je význam slova Boromejka? Co to znamená?

Boromejka je řádová sestra náležející ke Kongregaci Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Jedná se o katolickou instituci, která funguje od roku 1679. Na našem území působí boromejky od roku 1837.
Svatý Karel Boromejský byl kardinál a arcibiskup milánský, který proslul svou péčí o chudé a nemocné. Na jeho počest a památku tak boromejky pokračují v jeho díle. Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského byla založena ve Francii Emmanuelem Chauvenelem.
Boromejky si v době komunistické totality prošly výraznými perzekucemi. V současnosti v České republice řád provozuje například Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, ale i řadu charitních domů nebo domovů důchodců.Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Boromejka? Lidé, křesťanství

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Run na banku? Vzpomenete si na definici slova BIOS? Vzpomněli byste si na význam slova Pokora? Vzpomněli byste si na význam slova Lumen?

Klíčová slova: etymologie, křesťanství, formulace, wikipedie, přesný výraz, slovo, význam slova, křesťanství, Boromejka, definice, informace, synonymum, přesný výraz, co znamená, popis, pojem

Pojem Boromejka je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Boromejka hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Boromejka na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Boromejka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Boromejka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Boromejka ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Boromejka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Boromejka například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Boromejka? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Boromejka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Boromejka? Definice pojmu Boromejka je v kategorii Křesťanství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, text, definici, kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.