Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Harrison? Životopis Benjamin Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Benjamin Harrison

Kdo byl Benjamin Harrison? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Benjamin Harrison byl politik, advokát, spisovatel a 23. prezident Spojených států amerických. Byl vnukem devátého prezidenta USA a během občanské války získal hodnost brigádního generála. Během svého působení nechal do Bílého domu zavést elektřinu, významně se podílel na zřízení důchodů pro vdovy padlých vojáků a podporoval práva Afroameričanů.
Benjamin Harrison se narodil 20. srpna 1833 v North Bend v Ohiu. Vyrůstal ve významné rodině, jeho otec byl úspěšný právník a politik a jeho děda byl prezidentem Spojených států. Stejně jako jeho předci, i Harrison vystudoval práva a zřídil si advokátní praxi v Indianě. Během občanské války sloužil v armádě Unie jako plukovník a nakonec byl povýšen do hodnosti brigádního generála. Po válce se vrátil do Indiany, pokračoval v právnické praxi a stal se úspěšným advokátem. V roce 1880 zahájil svou politickou kariéru a byl zvolen za stát Indiana do senátu. O osm let později byl nominován Republikánskou stranou do prezidentských voleb proti dosavadnímu prezidentovi, demokratu Groveru Clevelandovi.
Během své kampaně se Benjamin Harrison zaměřil na témata jako reforma státní správy, ochrana amerického průmyslu či na anexi Havaje a dalších území. Ačkoliv jeho protivník vyhrál lidové hlasování, Benjamin Harrison získal více hlasů volitelů a prezidentskou volbu tak vyhrál.
Během své funkce podepsal několik důležitých zákonů, zvýšil cla a také podporoval občanská práva Afroameričanů, několik jich dokonce jmenoval do vládních funkcí.
V dalších volbách se mu nepodařilo obhájit svou funkci a vrátil se ke své právnické praxi v Indianapolis. Zůstal aktivní v republikánské politice a byl delegátem několika republikánských národních sjezdů. Práci advokáta se věnoval až do své smrti.Kdo byl Benjamin Harrison? Životopis Benjamin Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Benjamin Harrison

Národnost: americká
Datum narození: 20.8.1833
Místo narození: North Bend, Ohio, USA
Datum úmrtí: 13.8.1901

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Benjamin Harrison sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Mandala? Znáte termín Sepse? Vzpomenete si na definici slova Slavomanka? Víte, co je to Přepona?

Klíčová slova: nežijící, kdy se narodil Benjamin Harrison?, vysvětlení, osobnosti, životopis, lexikon, Benjamin Harrison, popis, wikipedie, Benjamin Harrison, kde se narodil Benjamin Harrison?, Kdy zemřel Benjamin Harrison, místo narození, kdo to je, datum úmrtí, narození

Pojem Benjamin Harrison je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Benjamin Harrison ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Benjamin Harrison ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Benjamin Harrison ve Wikipedii

Hledat pojem Benjamin Harrison na Google.cz

Vyhledat termín Benjamin Harrison v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Harrison například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Benjamin Harrison

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Benjamin Harrison? Kdy se narodil Benjamin Harrison? Kde se narodil Benjamin Harrison? Kdy zemřel Benjamin Harrison? Benjamin Harrison je v kategorii Politici

Kategorie politici, konzultantka, benjamin Harrison, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Harrison dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Harrison i v jiné kategorii než je politici.