Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Harrison? Životopis Benjamin Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Benjamin Harrison?

Kdo byl Benjamin Harrison? Životopis, informace, biografie, politici

Benjamin Harrison byl politik, advokát, spisovatel a 23. prezident Spojených států amerických. Byl vnukem devátého prezidenta USA a během občanské války získal hodnost brigádního generála. Během svého působení nechal do Bílého domu zavést elektřinu, významně se podílel na zřízení důchodů pro vdovy padlých vojáků a podporoval práva Afroameričanů.
Benjamin Harrison se narodil 20. srpna 1833 v North Bend v Ohiu. Vyrůstal ve významné rodině, jeho otec byl úspěšný právník a politik a jeho děda byl prezidentem Spojených států. Stejně jako jeho předci, i Harrison vystudoval práva a zřídil si advokátní praxi v Indianě. Během občanské války sloužil v armádě Unie jako plukovník a nakonec byl povýšen do hodnosti brigádního generála. Po válce se vrátil do Indiany, pokračoval v právnické praxi a stal se úspěšným advokátem. V roce 1880 zahájil svou politickou kariéru a byl zvolen za stát Indiana do senátu. O osm let později byl nominován Republikánskou stranou do prezidentských voleb proti dosavadnímu prezidentovi, demokratu Groveru Clevelandovi.
Během své kampaně se Benjamin Harrison zaměřil na témata jako reforma státní správy, ochrana amerického průmyslu či na anexi Havaje a dalších území. Ačkoliv jeho protivník vyhrál lidové hlasování, Benjamin Harrison získal více hlasů volitelů a prezidentskou volbu tak vyhrál.
Během své funkce podepsal několik důležitých zákonů, zvýšil cla a také podporoval občanská práva Afroameričanů, několik jich dokonce jmenoval do vládních funkcí.
V dalších volbách se mu nepodařilo obhájit svou funkci a vrátil se ke své právnické praxi v Indianapolis. Zůstal aktivní v republikánské politice a byl delegátem několika republikánských národních sjezdů. Práci advokáta se věnoval až do své smrti.Kdo byl Benjamin Harrison? Životopis Benjamin Harrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Benjamin Harrison

Národnost: americká
Datum narození: 20.8.1833
Místo narození: North Bend, Ohio, USA
Datum úmrtí: 13.8.1901

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Benjamin Harrison s jinými lidmiprostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Glutamát? Víte, co je to Agregace? Vzpomenete si na definici slova Expozice? Rozumíte pojmu Půdorys?

Klíčová slova: osobnost, Benjamin Harrison, zajímavosti, národnost, narození, životopis, politici, biografie, místo narození, národnost, kdo je Benjamin Harrison?, informace, život, nežijící, kdo to je, vysvětlení

Pojem Benjamin Harrison je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Benjamin Harrison ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Benjamin Harrison v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Benjamin Harrison ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Benjamin Harrison ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Benjamin Harrison ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Harrison například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Benjamin Harrison?

Právě jste zjistili Kdo byl Benjamin Harrison? Kdy se narodil Benjamin Harrison? Kde se narodil Benjamin Harrison? Kdy zemřel Benjamin Harrison? Benjamin Harrison patří do sekce Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Harrison kupř.v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Harrison i v jiné kategorii než je politici.