Kdo je to?
Kdo je Klára Doležalová? Životopis Klára Doležalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Klára Doležalová

Kdo je Klára Doležalová? Životopis, informace, biografie, herectví

Česká moderátorka Klára Doležalová se narodila 24. září 1973 v Praze. Vyrůstala v umělecké rodině. Její tatínek je sólistou v opeře Národního divadla a její maminkou bývalá houslistka. Klára byla proto již od dětství vedena k umění. Ráda zpívala, chodila do Kühnova dětského sboru a věnovala se i sólovému zpěvu.
Absolvovala Vyšší odbornou školu hereckou a následně začala hrát ve Středočeském divadle v Kladně. Herecké zkušenosti sbírala také v pražských divadlech U Hasičů, v divadle Bez zábradlí a divadle Skelet Pavla Trávníčka. Její dobře rozjetá herecká kariéra však nabrala jiný směr a dnes je Klára Doležalová známá především jako moderátorka.
K moderování se dostala díky České televizi a pořadu O poklad Anežky České, kde mezi lety 1994 a 2003 spolupracovala s Markem Ebenem. Následně na této televizní stanici pracovala sedm let jako programová hlasatelka a krátce i jako moderátorka pořadu Sama doma.
Později na kratší dobu přesídlila na televizní stanici Nova, kde působila v pořadu Snídaně s Novou a Rady ptáka Loskutáka, nicméně od roku 2013 ji mohou diváci pravidelně vídat po boku Karla voříška v hlavních zprávách televize Prima.
Mimo to se Klára Doležalová věnuje také moderování různých společenských akcí, natočila dvě CD a věnuje se několika charitativním projektům. Například je patronkou programu Pět P, který funguje pod organizací HESTIA, a který se zaměřuje na pomoc a podporu dětí mezi šestým a patnáctým rokem života.
V roce 2021 oslavila Klára se svým manželem, kterým je srbský producent a podnikatel Miodrag Maksimović již dvacáté výročí svatby. Brali se 14. července 2001.
Manželé mají společně dvě dcery. Natalii, která se narodila v roce 2002 a od roku 2009 i mladší Miu. Zejména porod mladší z dcer byl pro Kláru velmi náročný, jelikož holčička se rozhodla na svět přijít předčasně a Doležalová musela i kvůli novorozenecké žloutence zůstat v porodnici po císařském řezu dlouhých šestnáct dní.Kdo je Klára Doležalová? Životopis Klára Doležalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Klára Doležalová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 24. září 1973
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Klára Doležalová? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Mozková mlha? Víte, co je to Přečin? Víte co je Horseball? Rozumíte pojmu Gesce?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, informace, herectví, národnost, popis, zajímavosti, wiki, narození, biografie, kde se narodila Klára Doležalová?, životopis, Klára Doležalová, Klára Doležalová, lexikon, datum narození

Pojem Klára Doležalová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Klára Doležalová ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klára Doležalová ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Klára Doležalová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Klára Doležalová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Klára Doležalová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Klára Doležalová například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Klára Doležalová?

Právě jste zjistili Kdo je to Klára Doležalová? Kdy se narodila Klára Doležalová? Kde se narodila Klára Doležalová? Klára Doležalová patří do kategorie Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Klára Doležalová třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klára Doležalová i v jiné kategorii než je herectví.